سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اویاما، کسی که دنیای کاراته مدیون اوست

اویاما، کسی که دنیای کاراته مدیون اوست
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۱۴ بازدید کنندگان:۳۱۳۱ نویسنده:سامان موسوی

کسی که به تنهایی حدود 18 ماه را در کوهستان های سرد و خشن به تمرینات سخت روحی و جسمی اختصاص دهد، با گاوهای نر وحشی درگیر شود و به کل دنیا مسافرت کند و کسانی را که ادعای قوی بودن دارند را به مبارزه طلبیده و شکست شان دهد. شنیدن این داستان همچون یک اسطوره افسانه ای باستانی می باشد. از آن اسطوره هایی که فقط در افسانه ها می توان او را پیدا کرد. البته به این شرط که استاد بزرگ ”ماساتاتسو اویاما“ را نشناسید. ولی مگر امکان دارد که شما رزمی کار باشید و این بزرگ مرد دنیای هنرهای رزمی را نشناسید؟


اویاما که او را بنیان گذار کیوکوشین کاراته می دانند در سال 1923 میلادی در کره جنوبی متولد شد. او را در کودکی با نام "یونگ ای چو" صدا می کردند. در همان دوران کودکی او را به جنوب چین فرستادند تا در مزرعه خواهرش زندگی کند.  او از سن 9 سالگی شروع به یادگیری هنرهای رزمی کرد و در 12 سالگی دوباره به کره جنوبی برگشت و پس از آن در 15 سالگی به ژاپن فرستاده شد تا در اکادمی نظامی توکیو مشغول به تحصیل شود.
اویاما شروع به یادگیری جودو کرد و بعد از آشنایی با ”گیچین فوناکوشی“ به یادگیری شوتوکان کاراته مشغول شد. او در سال 1946 شروع به مطالعه و تمرین بر روی سبک شخصی اشت مرد و در سال 1948 جهت انجام تمرینات روحی و جسمی به کوهستان رفت. اویاما در سال 1950 مبارزه معروفش با گاوهای نر وحشی را آغاز کرده و در کل با 52 گاو نر وحشی مبارزه کرد.

 

اویاما


استاد اویاما برای اینکه سبک جدیدش را به دنیا معرفی کند شروع به مسافرت به کشورهای دیگر کرد و کشتی گیران و مبارزان حرفه ای را به مبارزه می طلبید. او در این تور حدود 270 مبارزه انجام داد که تمامی آنها را با ناک اوت کردن حریف به پایان رساند. اویاما در سال ۱۹۵۳ دوجوی شخصی و در سال ۱۹۶۰ هومبو دوجوی مرکزی خود را در توکیو افتتاح و نام کیوکوشین را برای هنرش برگزید.
به این ترتیب با موفقیت هایی که اویاما کسب می کرد سبک او خیلی سریع در دنیا به شهرت رسید و سازمان او به یکی از بزرگترین سازمان های دنیای هنرهای رزمی تبدیل شد. اویاما توانست روح واقعی کاراته را به مردم دنیا نشان دهد و یاد و خاطره اسطوره های هنرهای رزمی قدیمی را زنده کند. اخلاق خوب او در کنار مهارت های خارق العاده ای که داشت موجب جذب افراد زیادی به کاراته شد. او بر این اعتقاد بود که که یک کاراته کا، نه صرفا یک مبارز که با تمرینات کاراته باید به یک فرد مفید و سازنده برای خانواده و جامعه اش تبدیل شود.

 

اویاما


اویاما توانست در طول حیات خود جنبه هایی از هنرهای رزمی را که در آن زمان فقط از آن حرف می زدند به نمایش بگذارد. علاوه بر این، اویاما کتاب های زیادی را نوشت و بسیاری از آنها به عنوان مرجع کاراته شناخته شدند. اویاما کسی است که نه تنها کاراته بلکه دنیای هنرهای رزمی به او مدیون است. اویاما در سال 1994 میلادی به علت بیماری ذات الریه در ژاپن فوت کرد و موجب شد که جامعه هنرهای رزمی یکی از با ارزش ترین اعضایش را از دست بدهد. کسی که ممکن است هرگز جایگزینی مثل او پیدا نشود.
یکی از آرزوهای اویاما این بود که ماهیت واقعی کاراته را به عنوان یک هنر رزمی به دنیا بشناساند و می توان گفت امروزه این آرزوی او برآورده شده است.
 

برچسب ها: اویاما آموزش کیوکوشین
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha