سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

7 حقیقت در مورد ورزش

7 حقیقت در مورد ورزش
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۱۶ بازدید کنندگان:۱۵۴۵ نویسنده:سامان موسوی

آیا دوست دارید که سر کار سرحال بوده و کارها را سریع انجام دهید؟ دوست دارید زمانیکه به خانه بر می گردید کمتر احساس خستگی کنید؟ دوست دارید که بدون اینکه احساس گناه بکنید مقداری از شیرینی خانگی که همسرتان پخته است را بخورید؟ درصدرتیکه جواب این سوال ها مثبت است، ورزش کردن تنها راه چاره تان می باشد.


فعالیت های جسمی مزایای زیادی برای شما به ارمغان می آورد. در صورتیکه دوست دارید ورزش کنید اما انگیزه کافی برای انجام دادن آن را ندارید به شما پیشنهاد می کنم که 7 نکته زیر را که به توضیح فواید ورزش کردن می پردازد بخوانید.


ورزش موجب تقویت مغز می شود

 بر طبق آزمایشاتی که انجام شده اثبات شده است که ورزش کردن نه تنها باعث تقویت جسم تان می شود بلکه مغزتان را هم تقویت می کند. ورزش کردن موجب بالا رفتن سطح انرژی بدن تان شده و درنتیجه "سروتین" موجود در مغز را که باعث افزایش کارایی آن می شود ترشح می کند. آشکار است که کسانی که فعالیت بدنی بالایی دارند یا ورزش می کنند، کارایی بسیار بالاتری در محل کار دارند. شرکت ها و کمپانی هایی که ساعات اتلاف وقت و مرخصی های استعلاجی کارکنانشان کمتر باشد، نه تنها هزینه های بهداشتی و درمانی کمتری متقبل می شوند، بلکه درکل پیشرفت بیشتری نیز در کار خواهند داشت
 


ورزش موجب کاهش استرس می شود

 ورزش کردن در کاهش استرس های زندگی که به صورت روزمره با آنها سر و کار داریم بسیار مفید است. " سدریک بریانت " که یک روانشناس ورزشی می باشد بر این باور است که ورزش واکنش تمدد اعصاب در بدن ایجاد خواهد کرد و به نوعی حواس افراد را از آشفتگی ها و فشارهای روحی روانی به طرز مثبتی پرت می کند. شما تنها کسی نیستید که می تواند از خوشبختی و فقدان استرس در زندگی لذت ببرد. هرچه استرستان کمتر باشد، تند مزاجی و زود رنجیتان نیز کمتر خواهد شد و این مسئله باعث تقویت رابطه تان با همسر، فرزندان و دوستانتان خواهد شد.بریانت می گوید که ورزش باعث بهبود خلق و خو شده و احتمال ابتلا به افسردگی را به شدت کاهش می دهد.
 


 ورزش کردن انرژی شما را افزایش می دهد

 شاید باورش برایتان سخت باشد که نیم ساعت ورزش در ابتدای صبح چگونه ممکن است که کل روزتان را تغییر دهد. وقتی ورزش می کنید اندروفین موجود در خون تان افزایش می یابد به همین دلیل در طول روز احساس می کنید که انرژی بیشتری دارید. وقتی قدرت و استقامت بدنیتان را تقویت کردید، انجام کارهای روزانه مثل حمل خریدهای خانه یا بالا رفتن از پله ها برایتان ساده تر خواهد شد. و این مسئله باعث می شود درطول روز بسیار پرانرژی تر باشید. احساس خستگی جسمی که بعد از ورزش کردن دارید مثل خستگی های عادی روزمره نیست. بعلاوه وقتی بدنتان به ورزش عادت کرد، میزان انرژیتان روز به روز بیشتر خواهد شد.
 


 پیدا کردن وقت برای ورزش کار سختی نیست

بهتر است از این به بعد از زمانی که دارید بهتر و عاقلانه تر استفاده کنید و با یک تیر دو نشان بزنید. شما می توانید فرزندان تان را به پارک برده و با آنها دوچرخه سواری کنید. این کار نه تنها باعث شادی شما و خانواده تان می شود بلکه کمی فعالیت بدنی را نیز نسیب شما می کند. شما می توانید با بچه هایتان به شنا رفته و شنا کنید.
می توانید آخر هفته را با همکارانتان به پیاده روی رفته یا اینکه به باشگاه بیلیارد بروید. به یاد داشته باشید که این فکر اشتباه است که برای ورزش کردن لزوما باید به باشگاه ورزشی بروید. با اضافه کردن کمی از فعالیت های جسمانی به کارهای روزمره تان می توانید از همان مزایا بهره ببرید.


ورزش روابط اجتماعی را بهبود می بخشد

 به یاد داشته باشید که ورزش کرده با یک دوست، همسر، خواهر یا برادرتان می تواند رابطه شما را با او بسیار بهتر کند. همچنین کارشناسان بر این باورند که ورزش کرده به صورت گروهی خیلی لذت بخش تر از ورزش کردن به صورت انفرادی می باشد. به همین خاطر برنامه ای بریزید که هر شب بعد از شام با همسرتان به پیاده روی بروید. با خواهر یا برادرتان یا دوستتان هم برنامه تنیس بگذارید یا با هم به باشگاه ایروبیک بروید. کسانی که برای ورزش کردن خود یک همراه دارند، نسبت به کسانی که تنهایی ورزش می کنند، در ادامه ی تمرینات خود پایدارتر هستند و بیشتر به اهدافشان دست پیدا می کنند.
 


ورزش کردن خطر ابتلا به بیماری ها را کاهش می دهد

بر اساس پژوهش های انحام شده ورزش کردن می تواند احتمال ابتلا به بیماری های قلبی، سکته، فشار خون بالا، کلسترول، دیابت نوع دو، پوکی استخوان، ورم مفاصل و خیلی دیگر از بیماری های دیگر را کاهش دهد. همچنین ورزش کردن از پیری زودرس شما جلوگیری می کند. طریقه کار آن به این روش است که از آنجا که ورزش باعث تقویت عضلات و مفاصل می شود، از بسیاری از دردهای دوران میانسالی که به خاطر عدم فعالیت فیزیکی ایجاد می شود، می کاهد. ورزش همچنین باعث تقویت سیستم دفاعی بدن نیز می شود و به همین دلیل کمتر به سرماخوردگی یا آنفولانزا مبتلا خواهید شد.
 


ورزش موجب تقویت قلب تان می شود

 بریانت عقیده دارد ورزش نه تنها به مقابله با بیماری ها مقابله می کند، بلکه قلبتان را هم تقویت می کند. و این مسئله باعث می شود ورزش کردن یا سایر فعالیت های فیزیکی روزانه تان، برایتان ساده تر شود. او می گوید، "قلب شما و سیستم قلبی-عروقی تان، با ورزش بسیار کارآمدتر عمل خواهند کرد و قلب تان پلاک های کمتری خواهد ساخت.  به همین دلیل وقتی قلب قدرت بیشتری پیدا کرد، برای ایجاد همان مقدار نیرو، لازم نیست آنقدر تند بتپد. فقط پس از چند روز از شروع تمرینات تان، بدن خود را با این محرکات جدید هماهنگ می کند و ورزش برایتان ساده تر خواهد شد و خستگی کمتری احساس خواهید کرد. تنفستان نیز حین ورزش بهتر می شود.

 

برچسب ها: استرس آیروبیک پیاده روی پرش طناب
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha