سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه به ورزش کردن عادت کنیم؟

چگونه به ورزش کردن عادت کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۱۴ بازدید کنندگان:۴۵۶ نویسنده:سامان موسوی

انجام دادن یک برنامه ورزشی منظم آنچنان که به نظر می رسد سخت نیست. علاوه براین، اکثر ما چندین بار چنین برنامه ای را امتحان کرده ایم. مشکلی که ما با آن مواجه می شویم این است که پس از مدتی که از انجام تمرینات ورزشی گذشت ورزشکار شور و اشتیاقی که در ابتدای کار داشت را از دست می دهد. اما در مقابل افرادی هستند که هیچ وقت انگیزه و شور و اشتیاق شن را از دست نمی دهند. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی اینکه چگونه به ورزش کردن عادت کنیم بپردازیم.
دکتر "دایان کلاین" در این مورد تحقیقی انجام داد تا کمی از موضوع قابل فهم تر شود. در این تحقیق از ورزشکارانی ک مدت زیادی است که ورزش می کنند ( بیش از 13 سال) خواسته شد انگیزه خود را برای ادامه کار بگویند. پاسخ آنها جالب بود، اکثر آنها تحت تاثیر فواید سلامتی و احساس خوبی که ورزش در آنها ایجاد می کند بودند تا انجام تمرینات سخت و قدرتی.


اکثر دلایل آنها برای ادامه ورزش به صورت زیر بود:


•    فیتنس و تناسب اندام
•    احساس سلامتی
•    انرژی و نیرو
•    لذت ورزش
•    اولویت دادن به ورزش
•    خواب بهتر
•    هوشیاری بیشتر
•    تمدد اعصاب
•    کنترل وزن
•    مسائل ظاهری

حال به برسی 5 نکته ای می پردازیم که با کمک آن یاد خواهیم گرفت که چطور ورزش را برای خود به شکل عادت دربیاوریم:


 کارهایی انجام دهید که از انجام دادن آنها لذت می برید

اصلا لزومی ندارد که بگویید که برای ورزش کردن باید به باشگاه بروم یا اینکه تجهیزات گران ورزشی را خریداری کنم. دکتر کلاین در این رابطه می گوید، "ما توجهمان را از ورزش منظم به فعالیت فیزیکی متمرکز کرده ایم." انجام دادن فعالیت های گوناگون مانند وزنه برداری، پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری، تنیس و غیره به شما این امکان را می دهد که صرفنظر از آب و هوا یا ساعت روز، به میزان کافی فعالیت داشته باشید.


با یک دوست تمرین کنید

یکی از کسانی که بر روی او تحقیقاتی انجام شد در این مورد گفت که یکی از دلایلی که باعث شده است به ورزش روی بیاورم جنبه های اجتماعی آن می باشد. او در ادامه می گوید که ممکن است که بعضی اوقات از تمرین کردن کناره گیری کنم ولی در صورتیکه دوستانم برای پیاده روی همراهم باشند قطعا با آنها خواهم رفت. او شش هفته است که یک برنامه ی ورزشی را شروع کرده است، که آن را تا قسمتی مدیون حمایت های همسرش ست. " روی استیونس" که یک مشاور مدیریت است، مربی ورزشی او در خانه شده است. آنها هر روز صبح با هم تمرین می کنند، و مجموعه ای از تمرینات ایروبیک، قدرتی، و کششی انجام می دهند. و اگر هم که روی خارج شهر باشد، صبح حتماً به همسرش تلفن می کند و از او می خواهد با سگشان به پیاده روی بروند.


 ورزش را تبدیل به اولویت زندگی تان کنید

"استیتوس" در ابتدا ورزش را برای تناسب اندام انجام می داد. او در این رابطه می گوید: "وقتی به سفر می رفتیم، بقیه از ماشین پیاده می شدند و به رستوران می رفتند و بال و مشروب می خوردند، اما من می رفتم و می دویدم." او این عادات ورزش کردن خود را حتی وقتی 70 ساعت در هفته در رستوران کار می کرد هم ادامه می داد. اولویت دادن به ورزش فایده دیگری هم دارد، دوستان و اعضای خانواده آن را جزئی از هویت شما قرار می دهند و دیگر به شما نمی گویند که چرا امروز از تمرین دست برنمی داری؟


ورزش کردن در صبح زود

"استیتوش" با داشتن دو بچه کوچک زمان کافی برای ورزش کردن در اختیار ندارد. او بعضی اوقات که قصد پیاده روی دارد به خاطر بچه هایش مجبور می شود که آن را لغو کند. اما همه ی بهانه های او از وقتی صبح های زود قبل از بچه ها بیدار می شود و ورزش می کند، برطرف شد. او میگوید، "هیچوقت فکر نمی کردم بتوانم صبح زود از خواب بیدار شوم. اما خیلی به نفع من است. متخصصین عقیده دارند برنامه ورزشی صبحگاهی بهترین انتخاب است. دکتر کلاین می گوید، "اگر به باشگاه می روید، محل آن باید بین محل کار و خانه تان قرار داشته باشد. اول به ورزش بروید، یک دوش بگیرید و بعد برای رفتن سر کار بسیار پر انرژی خواهید بود. "


کارهایتان را اولویت بندی کنید

اگر یادتان می رود بعضی چیزها را انجام دهید آنها را یادداشت کنید. این می تواند شامل  مدت زمانی که د روز ورزش می کنید، تعداد قدم هایی که پیاده روی می کنید، مقدار مسافتی که دوچرخه سواری می کنید یا می دوید، مقدار وزنتان و امثال این باشد. بعضی ها این را به شکل بازی درمی آورند. خیلی از دونده ها مسافت بین خانه شان تا بوستون (که شهر زادگاه خیلی از دونده های معروف ماراتن است) را اندازه می گیرند و بعد می بینند که به طور متوسط چقدر باید در هفته بدوند تا آن مسافت را پر کنند.
 

برچسب ها: ورزشکاران ورزش آمادگی جسمانی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha