سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در ورزش کشتی پیشرفت کنیم؟

چگونه در ورزش کشتی پیشرفت کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۸/۲۵ بازدید کنندگان:۴۰۷۴ نویسنده:سامان موسوی

زمانیکه به باشگاه ورزشی می روید کسانی را مشاهده می کنید که مشغول تمرین کردن بر روی بخش مجزایی از بدن خود هستند. این در حالی است که در صورتی که افراد به طور جدی وقتی که تلف می کنند را محاسبه کنند هیچ وقت به این روند ادامه نمی دادند.


در ادامه این مقاله قصد داریم به برسی نکاتی بپردازیم که با رعایت کردن آنها می توانید در ورزش کشتی به طور چشمگیری پیشرفت کنید.


در باشگاه با دیگران حرف نزنید

شما نباید در باشگاه به تعریف فیلمی که شب گذشته دیده اید بپردازید یا اینکه در مورد مسائل ختلف اظهار نظر کنید. شما به دلیل دیگری به باشگاه آمده اید، پس صحبت کردن را متوقف کرده و مشغول تمرینات خود شوید. به جای آن می توانید در کنار تمرینات به موسیقی ملایم گوش دهید. همچنین با اینکار چون با هدفون مشغول گوش دادن به آهنگ هستید دیگران مزاحم تان نمی شوند که پیش شما بیایند و بخواهند که با شما صحبت کنند.


برنامه ریزی کنید

شما نباید زمانیکه به باشگاه رفتید آن وقت تصمیم بگیرید که باید امروز بر روی چه تکنیک هایی تمرکز کنم. این کار باعث تلف شدن وقت تان خواهد شد. به همین دلیل پیشنهاد می کنم که قبل از اینکه به باشگاه بروید برنامه تمرینی آن روز خود را تعیین کرده و مطابق با آن پیش بروید.


محدود کردن زمان استراحت

تلاش کنید تا هنگامی که در باشگاه کشتی مشغول تمرین کردن هستید بین تمرین های خود وقفه نیندازید. برای مثال اگر تشنه تان است لازم نیست که چندین بار به سمت آب سرد کن بروید. به جای آن بهتر است که یک بطری آب داشته و کنار خود بگذارید.


در تمرینات خود زیاده روی نکنید

برنامه تمرینی خود را برسی کرده و ببینید که آیا تمریناتی که در طول روز انجام می دهید بر روی یک عضله واحد کار می کنید؟  بهتر است کمی بیشتر بر روی آناتومی بدن کار کنید. همچنین توجه داشته باشید که چگونه باید بر روی آنها کار کنید تا ساختار تمرینی تان دارای عملکرد موثرتر باشد. ما معتقد نیستیم که با یک تمرین خاص بتوان بر روی یک گروه عضلانی کامل کار کرد، پس باید با به کارگیری تمرین های مختلف به هر عضله از یک گوشه ضربه وارد کنید.


تمرین مناسب انجام دهید

برای اینکه شما از تمرینات خود نتیجه بگیرید لازم نیست که از ساعت 6 صبح به باشگاه کشتی رفته و تا 9 شب آنجا بمانید و یا اینکه حتی روزهای تعطیل تان را نیز به تمرین های شدید و سخت اختصاص دهید. به یاد داشته باشید که مدت زمان مورد نیاز برای یک تمرین مطلوب 45 دقیقه یا یک ساعت می باشد.


به تمرین تمرکز تان بپردازید

زمانیکه در باشگاه هستید به طور ناخودآگاه منجر به آشفتگی ذهنی شما خواهد شد. به همین جهت لازم نیست که خود را از لحاظ قدی و وزنی با دیگران مقایسه کنید. همین مسائل پیش پا افتاده ذهن شما را درگیر می کند و از مسئله اصلی که همان پرورش عضلات می باشد غافل می شوید. پس سعی کنید به جای این مسائل بیهوده به تمرکز خود بیفزایید و به تمرین بپردازید.


در این مقاله به برسی نکاتی پرداختیم که با رعایت آنها می توانید پیشرفت قابل توجهی در ورزش کشتی بدست آورید و از زمانیکه در باشگاه هستید به بهترین نحو ممکن استفاده کنید. اما توجه کنید به اشتباه و به منظور صرفه جویی در وقت، مسئله گرم کردن را از برنامه تمرینی خود حذف نکنید. این مسئله تنها با 5 الی 10 دقیقه تمرینات کاردیو رفع می شود. شروع کار با وزنه های سبک تر به شما این اجازه را می دهد که به اجرای بهتر تمرین ها در مراحل بعدی بپردازید.


•    در صورتی که می خواهید ورزش کشتی را به صورت حرفه ای تر یاد بگیرید می توانید ویدیوی آموزش کشتی به زبان فارسی را از سایت ژیار انلاین تهیه کنید.
 

برچسب ها: آموزش کشتی کشتی
پست های مشابه

نظرات کاربران

محسن در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۰ [۱:۳۴:۴۵ PM]

من قبلا کشتی میرفتم و دیدم ورزش بی سر و تهیه و رفتم بوکس و الان معنی واقعی ورزش را درک کردم

فریدون در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۲۸ [۲:۰۷:۱۸ AM]

محسن جان کشتی یکی از ورزشهای سخت و بسیار جذابه و شما لیاقت ورزش کشتی را نداشتید که ولش کردید.

فریدون در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۲۸ [۵:۰۳:۴۹ AM]

کشتی عشقه

بنیامین در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۲۸ [۲:۴۳:۰۸ PM]

اگر بخوای در ورزش کشتی پیشرفت کنی باید سخت تمرین کنی چون کشتی یک ورزش سخت و پیچ در پیچی است

عارف در تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ [۲:۲۳:۰۸ PM]

قابل توجه محسن باید بگم بوکس یک ورزش بی کلاس است و خیلی خطرناکه و اکثر کشورها ممنوعش کردند ولی کشتی آزاد همیشه قهرمان ورزشها بوده!!!و خیلی پرطرفدار و جذاب است.

ارسال نظر
Captcha