سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه تبدیل به یک کشتی گیر حرفه ای شویم؟

چگونه تبدیل به یک کشتی گیر حرفه ای شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۲۳ بازدید کنندگان:۲۸۲۳۹ نویسنده:سامان موسوی

 

 

هر چند که شما یک کشتی گیر حرفه ای نباشید باز هم می توانید از تمرینات حرفه ای آن استفاده کرده و به نتایج مطلوبی دست پیدا کنید. ممکن است که شما هم از انجام دادن تمرینات یکنواخت خسته شده باشید، به همین دلیل وقت آن رسیده که در تمرینات تان تنوع ایجاد کنید تا فرسوده نشوید. در صورتی که هیچ وقت از تمرینات کشتی برای تناسب اندام استفاده نکرده اید وقت آن رسیده که این کار را نیز امتحان کنید. باید بدانید که تمرینات کشتی حرفه ای تنها مختص ورزشکاران حرفه ای نمی باشد، شما با استفاده از این تمرینات می توانید به سرعت به نتایج مورد نظر دست پیدا کنید.


انجام تمرینات شکمی

یکی از ملزومات و اصول اساسی کشتی این است که مرکز بدن خود را قوی نگه دارید. به همین منظور باید تمرکز ویژه ای بر روی انجام تمرینات شکم داشته باشید. برای مثال، جان سینا که یک ورزشکار حرفه ای است پس از اتمام هر تمرین 60 کرانچ انجام می دهد، همچنین او 5 تا 6 روز را در هفته به تمرین کردن اختصاص می دهد. به همین جهت پیشنهاد می کنیم اگر تاکنون تمرکز زیادی بر روی انجام تمرینات شکمی نداشته اید از این به بعد این کار را انجام دهید.


انجام تمرینات قدرتی

کشتی گیرانی که در سطوح بالا مانند المپیک مشغول فعالیت هستند باید برای اینکه خود را در طول مسابقات قوی نگه دارند به تمرین وزنه زدن بپردازند. انجام همچین تمرینات قدرتی باعث می شود که توده عضلانی را بسازید و آن را سفت و محکم نگه دارید. برای مثال، جان سینا مدت 5 روز در هفته را به انجام تمرینات با وزنه اختصاص می دهد و در طول هر جلسه تمرینی بر روی گروه های مختلف عضلانی کار می کند. برای مثال شما هم می توانید در روز اول پاهای خود را تمرین داده و اسکات، پرس پا، پشت پا و یا ساق پا را انجام دهید. روز دوم را به تمرین بر روی قفسه سینه تان اختصاص دهید. در روز سوم به انجام تمرینات بازو (جلو بازو و پشت بازو ) بپردازید، تمرینات مربوط به شانه را در روز چهارم و در روز پنجم تمرینات مربوط به پشت را انجام دهید. این کار علاوه بر اینکه بر روی تمام بدن تان تاثیر خواهد داشت بلکه باعث می شود که تمرینات از حالت یکنواختی خارج شده و از انجام آنها خسته نشوید.

 

تمرین کشتی


انجام تمرینات قلبی عروقی

به طور معمول، کشتی گیرانی که در سطوح حرفه ای مشغول فعالیت هستند تمرینات خود را با ترکیب چند تمرین قلبی عروقی و به صورت پایدار به برنامه تمرینی خود اضافه می کنند. این تمرینات اغلب به صورت دوهای آهسته با سرعت ثابت و حداقل برای 30 دقیقه در هر بار انجام می شوند.


انجام تمریناتی برای آماده سازی خود

ازجمله مولفه های ضروری برای کشتی گیرهای حرفه ای می توان به آماده سازی، سرعت و استقامت اشاره کرد. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که چند تمرین با شدت بالا را به برنامه تمرینی خودتان اضافه کنید. برای اینکه سرعت خود را ارتقا بدهید باید به طور متوالی به انجام دوهای سریع و آهسته مشغول باشید. همچنین شما باید تمرینات دایره ای که در آنها بین ست ها استراحت کمی وجود دارد یا اصلا وجود ندارد را امتحان کنید. ازجمله این تمرینات می توان به دو سرعت، شنای سوئدی، دوچرخه سواری با شدت بالا، طناب زدن، پریدن به طرفین و پرش اسکات اشاره کرد.


انجام تمرینات کشتی

مشخص است که جهت اینکه به یک کشتی گیر در سطوح حرفه ای تبدیل شوید باید تمرینات تخصصی کشتی را به روال تمرینی خود اضافه کنید. شما می توانید با یک کشتی گیر دیگر تمرین کرده و بر روی تکنیک، قدرت و استقامت خود کار کنید. داشتن حریف تمرینی برای کشتی گیران رقابتی بسیار مهم می باشد.

 

برچسب ها: آموزش کشتی تمرینات شکم کشتی
پست های مشابه

نظرات کاربران

یاسین در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۱۶ [۱۰:۴۳:۲۵ PM]

لطفا مطالبی در مورد(چطور بوکسور حرفه ایی شویم)هم بگذارید

امیر در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۲۲ [۷:۲۸:۱۷ PM]

این الان ماله کشتی کجه

بنیامین در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۲۸ [۲:۴۱:۵۲ PM]

یاسین جان بوکس دیگه چه ورزش چرتیه که میخواهی یاد بگیری!؟بوکس همش اسیبه.
کشتی بهترین ورزش رزمیه دنیاست

فرشید در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۳ [۲:۲۷:۵۷ AM]

من خیلی علاقه به ورزش کشتی آزاد دارم و دوست دارم مثل گادیوف و جردن باروز شوم💪

ارسال نظر
Captcha