سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه به صورت حرفه ای شروع به تمرین کشتی کنیم؟

چگونه به صورت حرفه ای شروع به تمرین کشتی کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۳۰ بازدید کنندگان:۲۷۹۸ نویسنده:سامان موسوی


در صورتیکه یک کشتی گیر آماتور هستید و قصد دارید به صورت حرفه ای شروع به یادگیری آن کنید پیشنهاد می کنم که مراحلی که در این مقاله ذکر شده اند را به ترتیب انجام دهید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.


بهتر کردن بدن خود

 

آموزش کشتی


شما باید مراقب آنچه که می خورید باشید و یک برنامه ورزشی برای خود تهیه کنید. این کار نه تنها شکل ظاهری شما را بهبود خواهد داد بلکه اطمینان حاصل می شود که ضربه نخواهید خورد (مثلا از نفس بیفتید و بر روی تشک کشتی سینه شما شروع به خس خس کردن بکند) و این کار به خودی خود برای شما بسیار مفید خواهد بود.
 

رفتن به باشگاه کشتی

 

باشگاه کشتی


رفتن به کلاس کشتی آنچه را که شما نیازمند یادگیری آن جهت استفاده بر روی تشک کشتی هستید به شما یاد خواهد داد. فقط به یاد داشته باشید که شکل کشتی با شکل وزنه برداری دو چیز کاملا متفاوت هستند. بلند کردن وزنه به تنهایی نمی تواند شما را تبدیل به یک کشتی گیر کند، برای اینکه تبدیل به یک کشتی گیر خوب شوید باید به کلاس کشتی بروید. تمرینات کاردیو به شما امکان می دهند که به راحتی بتوانید در تشک کشتی دوام آورده و از پا در نیایید.


مطالعه

 

آموزش کشتی


کتاب های زیادی برای یادگیری اینکه چگونه به یک کشتی گیر حرفه ای تبدیل شویم وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. اما تنها مطالعه کافی نیست، باید به آنها نیز عمل کنید. علاوه بر این شما می توانید ویدیوی آموزش کشتی به زبان فارسی را در این قسمت از سایت ژیار آنلاین تهیه کنید.


داشتن رژیم غذایی سالم

 

رژیم غذایی برای کشتی گیر


داشتن یک رژیم غذایی غنی از پروتئین، میوه و سبزیجات به شما این امکان را می دهد که بدنی سالم و قوی داشته باشید. داشتن بدنی سالم و قوی یکی از پیش نیازهای یک کشتی گیر حرفه ای می باشد. از خوردن غذاهای دارای شکر و چربی خودداری کنید. داشتن یک رژیم غذایی مناسب کمک زیادی به شما می کند که همزمان با تمرینات بتوانید تناسب اندام خود را کنترل کنید.


شروع کردن کشتی در لیگ محلی

 

مسابقه کشتی


شما نباید انتظار داشته باشید که در همان ابتدای کار پول زیادی بابت شرکت در لیگ محلی دریافت کنید. برای اینکه یک کشتی گیر حرفه ای شوید باید در مسابقات زیادی شرکت کنید تا تجربه خود را افزایش داده و توانایی های خود را با دیگر ورزشکاران مقایسه کنید. مهم این است که هرگز متوقف نشوید و کماکان برای بهتر شدن خود تلاش کنید.


نکات مهم


•    با کشتی گیران محلی در مورد چیزهای مختلف صحبت کرده و راهنمایی آنها را در مورد نحوه بهبود مهارت های خود در تشک کشتی بخواهید.
•    برای رفتن به کلاس کشتی، قبل از هر چیزی در مورد مربی و سابقه او در امر آموزش پرس و جو کنید.
•    وقتی وارد یک مسابقه کشتی می شوید با حریف خود دست داده و برای دیگران دست تکان دهید. انجام ندادن این کار بی احترامی تلقی می شود.
•    افراد زیادی دوست دارند که تبدیل به یک کشتی گیر حرفه ای شوند اما عده کمی به آن دست خواهند یافت. برای خود اهدافی تعیین کرده و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی کنید.
•    سعی کنید نگاهی متفاوت نسبت به اوضاع داشته باشید.
•    اطمینان حاصل کنید که می دانید و درک می کنید که تبدیل شدن به یک کشتی گیر حرفه ای باید خشن بوده و همچنین تاثیراتی بر روی بدن شما خواهد داشت.
•    کشتی گیری شغل خوبی برای امرار معاش نیست.
•    کتاب ها و مقالات زیادی در مورد کشتی در اینترنت وجود دارند. همچنین شما می توانید آموزش کشتی به زبان فارسی را در سایت ژیار آنلاین مشاهده کنید.


هشدارها


•    اطمینان حاصل کنید که باشگاهی که به آن می روید بیمه ورزشی داشته باشد.
•    تبدیل شدن به یک کشتی گیر حرفه ای تاثیراتی بر بدن و نحوه زندگی شما خواهد داشت، در مورد آنها تحقیق کنید.
•    کشتی گیران اغلب آسیب می بینند، بنابراین ممکن است که نصف زمان خود را در مطب دکتر سپری کنید.
•    در صورتی که مشکل خاص بدنی دارید قیب از هر چیزی با دکتر خود یا یک فیزیولوژیست ورزشی صحبت کنید.
 

برچسب ها: آموزش کشتی کشتی
پست های مشابه

نظرات کاربران

فریدون در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۹ [۳:۲۶:۱۷ AM]

کشتی آزاد بهترین ورزش رزمیه

ارسال نظر
Captcha