سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه تبدیل به یک کشتی گیر خوب شویم؟

چگونه تبدیل به یک کشتی گیر خوب شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۴/۲۹ بازدید کنندگان:۴۰۳۶ نویسنده:سامان موسوی

اگر شما می خواهید تبدیل به یک کشتی گیر حرفه ای شوید قبل از هر چیزی باید سبک کشتی خود را انتخاب کنید و پس از آن به یادگیری قوانین آن بپردازید. پس از آن شما باید تعریفی از یک کشتی گیر خوب را ارائه داده و برای رسیدن به آن دست به کار شوید. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم نحوه تبدیل شدن به یک کشتی گیر حرفه ای را به شما آموزش دهیم.


تمرین بدنسازی کلیدی است

 

بدنسازی کشتی


اگر یک مربی بدنساز کهنه کار و حرفه ای ندارید ممکن است گیج شده و ندانید که چه چیزی برای شما مناسب است. در این شرایط ممکن است بر روی نقاطی که برای کشتی گرفتن باید قوی شوند تمرکز نکرده و وقت خود را بر روی تمرینات غیر مفید تلف کنید. به همین دلیل به شما توصیه می کنم که از یک مربی یا شخص با تجربه کمک گرفته و نوع و شیوه انجام تمرینات بدنسازی را از او یاد بگیرید.


همه اصول را یاد بگیرید

 

تکنیک های کشتی


شما باید تلاش کنید تا همه اصول مربوط به کشتی را فراگرفته و برای به خاطر سپردن آنها به شدت تمرین کنید. شما باید به قدری این اصول را تمرین کنید که تبدیل به غریزه شما شده و در هنگام کشتی گرفتن به طور ناخودآگاه این حرکات را انجام دهید.


هرگز به خودتان گرسنگی ندهید

 

کاهش وزن کشتی


بسیاری از کشتی گیران روزهای متمادی به خود گرسنگی می دهند و چیزی نمی خورند تا بتوانند وزن خود را کاهش دهند. این کار اشتباه بوده و بر روی عملکرد و کارایی شما تاثیر گذاشته و آنها را به میزان زیادی کاهش می دهد. شما باید برای کاهش وزن اصولی پیش بروید و از انجام دادن کارهایی که برای سلامتی شما خطرناک هستند خود داری کنید. یکی از راههای جلوگیری از افزایش وزن این است که هوشمندانه بخورید و همچنین از خوردن غذاهای چرب خودداری کنید.


کمک بخواهید

 

آموزش کشتی


اگر شما در مورد نحوه انجام دادن یک حرکت در کشتی مطمئن نیستید که دارید آن را درست انجام می دهید یا نه از دیگران کمک بخواهید. اجازه ندهید که غرور راه تان را برای یادگیری چیزهای بیشتر مسدود کند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در مورد آنچه که نمی دانید از افراد باتجربه تر از خود سوال بپرسید. مطمئنا آنها نیز خوشحال خواهند شد که به شما کمک کنند.


تمرین، شما را کامل می کند

 

تمرین کشتی


تمرین کردن یکی از نکات کلیدی برای یادگیری هر چیزی می باشد. کشتی نیز از این قاعده مثتثنی نیست. شما باید هر کدام از تکنیک هایی که تازه یاد گرفته اید را چندین و چند بار تمرین کنید تا بتوانید بر آن مسلط شوید. علاوه بر آن به شما پیشنهاد می کنم که تا جایی که می توانید در مسابقات و تورنمنت هایی مختلف شرکت کنید تا توانایی های خود را مورد سنجش قرار داده و عملکرد خود را در مقابل افراد مختلف به چالش بکشید. این کار باعث می شود که نقاط ضعف خود را بهتر شناخته و جهت رفع آنها دست به اقدام بزنید.


میل به پیروزی

 

کشتی گیر


به خودتان و تکنیک های تان اعتماد داشته باشید. این کار باعث می شود که اعتماد به نفس تان افزایش یافته و در بهترین حالت ممکن قرار بگیرید. هر چیزی را با اشتیاق انجام دهید و سعی کنید که در هر حالتی که قرار دارید دید مثبتی نسبت به اوضاع داشته باشید. سعی کنید دانسته های خود را به طور مرتب بروز کنید و همیشه از حریف خود یک قدم جلوتر باشید. شما می توانید ویدیوی آموزش کشتی به زبان فارسی را از سایت ژیار آنلاین تهیه کنید.


نکات مهم


•    اینکه یک حرکت برای شما کار می کند به این دلیل نیست که برای شما نیز مناسب است. دانستن اینکه در چه چیزی مهارت بیشتری دارد مستلزم انجام تمرینات و شرکت در مسابقات زیادی می باشد.
•    اطمینان حاصل کنید که در وضعیت بدنی خوبی قرار دارید و بدنتان از آب کافی برخوردار است.
•    برخی از کشتی گیران از همان ابتدا سعی دارند که سریع همه چیز را انجام داده و یاد بگیرند. به یاد داشته باشید که کیفیت بهتر از کمیت است.
•    اهداف قابل دسترس در یک هفته را برای خود تعیین کنید. برخی از افراد در همان ابتدا انتظارات زیادی از خود دارند و اگر به آنها نرسند از ادامه کار نا امید می شوند. ممکن است سه ماه به شدت کار کنید تا بتوانید فقط سه ثانیه در داخل تشک کشتی دوام بیاورید. به یاد داشته باشید که کشتی ورزشی سخت است و موفقیت در آن مستلزم داشتن پشتکار و صبر زیاد می باشد.
•    به خاطر داشته باشید که تمرین کردن شما را کامل می کند.
•    بسته به وضعیت بدنی که افراد دارند، برخی از حرکات برای آنها مناسب تر هستند.
 

برچسب ها: آموزش کشتی کشتی
پست های مشابه

نظرات کاربران

Arsham Sepidar در تاریخ ۱۳۹۵/۹/۲۹ [۷:۱۶:۱۴ PM]

الحق که خیلی خوب بود.من خودم شیش ماهه کشتی کار میکنم همه این مشکلاتو دارم

ارسال نظر
Captcha