سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه کشتی بگیریم؟

چگونه کشتی بگیریم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱/۲۸ بازدید کنندگان:۲۲۵۵ نویسنده:سامان موسوی

شما علاقه مند به پیوستن تیم کشتی مدرسه تان هستید و یا اینکه می خواهید در مسابقات کشتی شرکت کنید؟ کشتی یکی از قدیمی ترین ورزش های جهان می باشد و پیچیده تر از آن است که شما فکر می کنید. انواع مختلف کشتی وجود دارد و  در این مقاله به برسی اصول اولیه کشتی که در انواع سبک های آن مشترک می باشند می پردازیم.


موضع قوی

 

کشتی گرفتن


کشتی از حالت ایستاده شروع می شود سپس کمی پاهای خود را از هم جدا کنید. سپس زانوها و کمر خود را خم کنید. در نهایت دست های تان را در جلو خود قرار دهید.


مرکز ثقل را پایین نگه دارید

 

مسابقه کشتی


گسترش پاهای شما به این کار کمک می کند. این کار بخصوص زمانیکه کسی بخواهد شما را به زمین بیاندازد بسیار دشوار است. وزن خود را بین دو پایتان نگه دارید.


تمرین مراحل انداختن

 

کشتی گیر


اول موضع بگیرید، دوم اینکه سطح خود را کاهش دهید و یک قدم رو به جلو قرار دهید. سوما، زانوی پای غالب خود را پایین آورده و بکشید. اگر راست دست هستید باید زانوی راست خود را پایین بیاورید و اگر چپ دست هستید زانوی چپ تان را پایین بیاورید. ممکن است که برای مدتی موضع شما خنثی باشد اما در مورد آن نگران نباشید. فقط مطمئن شوید که موضع شما راحت و متعادل می باشد.


کار در باشگاه

 

کلاس کشتی


اگر شما در حال حاضر به یک تیم یا باشگاه تعلق دارید همه حرکاتی که مربی انجام می دهد را از نزدیک مشاهده کنید. اگر حرکتی را نمی توانید انجام دهید از کسی که آن را بلد است کمک بخواهید تا آن را به شما آموزش دهد. به حرکاتی که او انجام می دهد نگاه کنید و به آرامی آن را انجام داده و پس از آنکه به آن مسلط شدید، سرعت خود را افزایش دهید.


یادگیری حذف دو پا

 

کشتی گرفتن


از موضع خود شروع کنید و پس از آن با یک حرکت خود را به پای حریف خود برسانید. پای جلو شما باید در داخل پاهای حریف تان قرار گرفته و پای غیر غالب تان خارج از آن باشد. باید با دست راست تان عضله چپ گاسترو (پشت ران) حریف خود را بگیرید. اگر شما به اندازه کافی برای بلند کردن حریف خود قوی هستید این کار را انجام دهید و سر خود را به طرف ران حریف تان ببرید. اگر به اندازه کافی قوی نیستید سر خود را به طرف کمر و باسن حریف برده و نگه دارید، اگر این کار به درستی انجام شود او در نهایت به زمین خواهد افتاد.


تحقیق کنید

 

تحقیق در مورد کشتی


مقالاتی در مورد ورزش کشتی یافته و به مطالعه آنها بپردازید. فیلم های آموزشی زیادی در اینترنت وجود دارد که با یک جستجوی ساده می توانید آن ها را پیدا کرده و به برسی آنها بپردازید. بسیاری از کشتی گیران حرفه ای فیلم های آموزشی زیادی در مورد کشتی تهیه کرده اند که می توانید با استفاده از آنها سطح دانسته های خود را بالا ببرید. شما در این مورد می توانید برای دریافت فیلم آموزشی کشتی به سایت ژیار آنلاین مراجعه کرده و آن را تهیه کنید.


قوی تر شدن و چربی سوزی بیشتر

 

چربی سوزی در کشتی


فقط در صورتی که مربی شما بگوید که دیگر این کار را انجام ندهید آن را متوقف کنید. تمرین سخت (عرق کردن) باعث می شود که چربی شما بسوزد. شما باید به طور متوالی وزن خود را اندازه گرفته و آن را کنترل کنید. از مربی خود بخواهید که یک برنامه برای بلند کردن اجسام به شما بدهد.


داشتن آمادگی بسیار خوب

 

کشتتی


کشتی یک ورزش طاقت فرسا است و تا زمانیکه وارد آن نشوید آن را درک نخواهید کرد. تمرینات کاردیو و قدرتی بهترین راه برای آماده سازی می باشد. معمولا کسی که بهترین شرایط را داشته باشد برنده خواهد شد. از مربی خود بخواهید که یک برنامه تمرینی اصولی برای شما ارائه بدهید.


تمرین همه جنبه ها، مبارزه بر روی زمین و غیره

 

مسابقات کشتی


به علت اینکه اکثر مردم دوست ندارند که به پشت گرفتار شوند نمی دانند که چه باید بکنند. قفل شدن بدترین احساس در جهان است.


در نهایت، هرگز تسلیم نشوید

 


کشتی ورزش سختی است و می تواند منجر به صدمات زیادی شود. شما باید از طریق درد مبارزه کنید. اعتماد به نفس داشته باشید و به خود تلقین کنید که هرگز شکست نخواهید خورد.


نکته:


•    تمرین شما را کامل می کند. اگر حرکات شما در طول یک مسابقه به طور کامل از طریق حافظه عضلانی انجام نمی شوند پس شما کند هستید و به درد مسابقات بزرگ نمی خورید. تمرین مکرر حرکات ترکیبی به شما اجازه می دهند که بتوانید در طول مسابقه واکنش سریعی از خود نشان بدهید.
•    زمانی که موضع می گیرید آرنج شما باید طوری باشد که امکان گرفتن زیر بغل وجود داشته باشد.
•    یاد بگیرید که چگونه یک حرکت را معکوس کنید.
•    محدودیت های خود را بشناسید. اگر برای انجام یک حرکت به اندازه کافی قوی نیستید یک جایگزین دیگر برای آن انتخاب کنید. کشتی گیران زیادی وجود دارند که قوی نبوده اند اما با سبکی که داشتند توانسته اند که حریفان قدرتمند را شکست دهند.
•    هرگز اجازه ندهید که پشت تان به تشک برخورد کند، اگر به پشت هستید سعی کنید که شکم تان را روی تشک قرار دهید.
•    هرگز اجازه ندهید که زانویتان زمین را لمس کند.


هشدارها


•    برای جلوگیری از بیماری های پوستی مانند عفونت های قارچی یا عفونت استاف، پس از ترک تشک، خود را با آب گرم و صابون بشویید.
•    کشتی یک تعهد بزرگ است و اگر واقعا می خواهید که آن را در خود ارتقا دهید بیشتر به تمرین کردن بپردازید.اگر می خواهید به مجموع اهداف بالا برسید مطمئن شوید که مایل به کار و فداکاری برای آن هستید. به یاد داشته باشید که هر موفقیتی قیمتی دارد.
•    مثبت فکر کنید و به خودتان باور داشته باشید، اگر این کار را نکنید قطعا شکست خواهید خورد.
•    کشتی نیز همانند بسیاری از ورزش ها ممکن است منجر به صدماتی شود. باهوش باشید و تجهیزات مناسب را بپوشید.
•    اگر در یک اتاق کشتی با دیگر کشتی گیران هستید مهم است که به دیگر اتاق ها نیز سر بزنید.
•    از خود راضی نباشید و اگر می توانید کشتی بگیرید به این معنا نیست که شما می توانید در یک مبارزه کسان دیگری را شکست دهید. احتمالا در پایان مسابقه، یک بینی شکسته نسیب تان می شود.
 

برچسب ها: کشتی آموزش کشتی
پست های مشابه

نظرات کاربران

علی در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۱۳ [۱:۲۸:۳۸ AM]

سلام من ۱۳ سالمه ، با پسر داییم که همسن و هم وزن منه، با هم کشتی میگیریم ولی اون در بیشتر موقع ها برنده میشه ، همیشه زیرپایی میده و پاش رو میندازه پشت پام و من رو میندازه چکار کنم؟

شادمهر در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۲۸ [۲:۴۶:۲۵ PM]

کشتی گرفتن کار سختیه و هوش و قدرت میخواد و اگرم قلقش افتاد تو بدنت دیگه کسی نمیتونه زمین بزنت.

فرهاد در تاریخ ۱۳۹۸/۸/۱۳ [۴:۳۹:۴۱ PM]

کشتی آزاد یکی از کلاسیک ترین و حرفه ایی ترین ورزش رزمی است

عارف در تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ [۲:۲۱:۱۳ PM]

کشتی آزاد یک هنر رزمی بسیار کلاسیک و مدرن است و در این ورزش جذاب به ترتیب هوش،سرعت،قدرت و نفس حرف اول را میزنند.

کیوان در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ [۳:۲۴:۴۰ PM]

کشتی فرنگی و کشتی کج و کشتی آزاد بهترین ورزشهای جهان هستند.

ارسال نظر
Captcha