سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه به صورت حرفه ای کشتی را آغاز کنیم؟

چگونه به صورت حرفه ای کشتی را آغاز کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۲/۴ بازدید کنندگان:۵۷۱۸ نویسنده:سامان موسوی

اگر شما می خواهید که تبدیل به یک کشتی گیر حرفه ای شوید، این مقاله آنچه را که در این را به آن نیاز دارید به شما می گوید.


1-    بدن خود را تقویت کنید

 

کشتی


باید مراقب آنچه که می خورید باشید و یک رژیم غذایی سالم همراه با یک برنامه ورزشی داشته باشید. این کار نه تنها دید شما را تقویت می کند بلکه تضمین می کند که کم نمی آورید (خس خس کردن نفس در وسط میدان مسابقه) که به خودی خود برای پیشرفت شما مناسب می باشد.


2-    رفتن به کلاس کشتی

 

کلاس کشتی


رفتن به کلاس کشتی به شما کمک خواهد کرد که مهارت هایی را که برای وارد شدن به تشک کشتی لازم دارید یاد بگیرید. فقط به یاد داشته باشید که شکل کشتی و شکل بدن سازی با هم متفاوت هستند. بلند کردن وزنه به تنهایی شما را به یک کشتی گیر حرفه ای تبدیل نخواهد کرد بنابراین علاوه بر بلند کردن وزنه نیاز نیاز دارید که به یک مدرسه کشتی بروید. تمرینات کاردیو به شما کمک خواهند کرد که مانند یک کشتی گیر حرفه ای در میدان مسابقه باقی بمانید.


3-    کتاب هایی در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک کشتی گیر حرفه ای بخوانید

 

آموزش کشتی


کتاب های زیادی وجود دارند که نحوه عمل و موفقیت در تشک کشتی را به شما یاد بدهند. علاوه بر آن می توانید از فیلم های آموزشی که توسط کشتی گیران پیشکسوت تهیه شده است استفاده کنید. با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید مقالات و فیلم های آموزشی زیادی در مورد کشتی پیدا کنید. علاوه بر آن می توانید فیلم آموزش کشتی را از سایت ژیار آنلاین تهیه کنید. البته فقط دیدن و خواندن این فیلم ها و کتاب های آموزشی کافی نیست و شما را به یک کشتی گیر حرفه ای تبدیل نخواهد کرد بلکه باید این آموزش ها را اعمال کنید.


4-    داشتن یک رژیم غذایی سالم

 

رژیم غذایی در کشتی


داشتن یک رژیم غذایی غنی از پروتئین، میوه و سبزیجات به شما کمک خواهد کرد که به یک کشتی گیر خوب تبدیل شوید. از خوردن غذاهای دارای شکر و چربی زیاد پرهیز کنید زیرا این غذاها باعث افزایش چربی بدن و درنتیجه افزایش وزن شما خواهند شد. رژیم غذایی شما باید با برنامه تمرینی تان تناسب داشته باشد.


5-    شروع کردن کشتی در لیگ های محلی

 

مسابقه کشتی


وقتی که در ابتدای یادگیری مهارت های کشتی هستید بابت مسابقاتی که انجام می دهید دستمزدی دریافت نخواهید کرد. برای اینکه روال کار دست تان بیاید و خود را برای مسابقات حرفه ای آماده کنید سعی کنید کشتی گرفتن را از سطوح پایین تر انجام دهید. داشتن یک حریف تمرینی خوب در این راه کمک زیادی به شما خواهد کرد. کلید موفقیت در کشتی این است که هیچ وقت تلاش خود برای بهبود و پیشرفت در کشتی را متوقف نسازید.


نکات مهم


•    با کشتی گیران دیگر که ممکن است به بهبود شما در کشتی کمک کنند صحبت کرده و فوت و فن های کشتی را از آن ها یاد بگیرید.
•    در پیدا کردن باشگاه کشتی مناسب وسواس داشته باشید و قبل از انتخاب آن، در مورد پیشینه و سابقه مربی تحقیق کنید.
•    وقتی برای مسابقه وارد تشک کشتی می شوید یا حریف خود دست بدهید، انجام ندادن این کار بی احترامی تلقی می شود.
•    داشتن برنامه حرفه ای در ابتدای راه، نه تنها به شما کمک چندانی نمی کند بلکه باعث می شود که از آن خسته شوید. افراد زیادی دوست دارند تبدیل به یک کشتی گیر حرفه ای شوند اما فقط عده کمی به این هدف دست خواهند یافت
•    سعی کنید نگاه متفاوتی داشته باشید و آن را از زوایای دیگر نیز ببینید.
•    کشتی گرفتن در سطوح حرفه ای احتمال آسیب دیدگی شما را افزایش خواهد داد.


هشدارها


•    اگر بدن شما در کشتی له شود ممکن است که برای همیشه غیرفعال شوید.
•    اطمینان حاصل کنید که باشگاه کشتی که در آن مشغول به تمرین هستید شما را بیمه کرده است.
•    کشتی ورزشی خشن است و ممکن است که انجام دادن آن در سطوح حرفه ای روی زندگی شما تاثیر گذاشته و یا اینکه شما را پریشان کند.
•    کشتی گیران اغلب آسیب می بینند، بنابراین ممکن است که نیمی از وقت خود را در مطب دکتر سپری کنید. برای این اتفاقات آمادگی کافی داشته باشید.
 

برچسب ها: آموزش کشتی کشتی
پست های مشابه

نظرات کاربران

فردین در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۲۸ [۲:۴۷:۵۲ PM]

کشتی ورزش بسیار حرفه ایی و شیک است

فرهاد در تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ [۲:۲۸:۴۱ PM]

کشتی آزاد یک ورزش بسیار مدرن،حرفه ایی و جذابی است.

ارسال نظر
Captcha