سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی اولیه در مورد بوکس

نکاتی اولیه در مورد بوکس
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۸/۲۶ بازدید کنندگان:۲۵۶۴ نویسنده:سامان موسوی

کسانی که مشغول یادگیری ورزش بوکس هستند باید نکات اولیه ای که در مورد آن وجود دارد را دانسته و رعایت کنند تا هم آسیبی به خودشتان نزنند و هم اینکه روند پیشرفت خود را در بوکس سریع تر کنند.


این نکات برای افراد مبتدی که تازه وارد بوکس شده اند نیز بسیار مهم می باشد و می تواند کمک زیادی به آنها بکند تا به بهترین شکل بوکس را یاد گرفته و از آن استفاده کنند. در ادامه به برسی  این نکات خواهیم پرداخت:


نکته اول- خونسرد بوده و ضربات تان را سبک بزنید

با رعایت این نکته می توانید زمان بیشتری را به مبارزه کردن اختصاص دهید. حتی زمانیکه با کیسه بوکس نیز تمرین می کنید به جای اینکه از تمامی قدرت و نیروی خود برای ضربه زدن به کیسه بوکس استفاده کنید سعی کنید که ضربات تان را کشیده و تیز بزنید.
کسانی که تازه کار هستند در هنگام کار بر روی کیسه بوکس مهم است که بر روی ضربات سبک و سریع و همچنین شکل ضربه زدن خود تمرکز کنند تا اینکه به قدرت ضربات توجه کنند. یکی از دلایل مهمی که تازه کارها آسیب می بینند این است که ضربات بسیار محمکی به کیسه بوکس می زنند.


نکته دوم- زیاد خود را خسته نکنید

لازم نیست که شما از تمامی انرژی خود برای تمرین کردن استفاده کنید. در صورتیکه احساس خستگی کردید کمی به خود استراحت دهید، انرژی گرفته و وقتی آماده بودید تمرینات تان را ادامه دهید. سعی کنید کم کم خود را قوی کرده و استقامت خود را افزایش دهید. باور کنید که اگر بیش از ظرفیت خود از بدنتان کار بکشید هر روز خسته تر شده و مطمئنا در عرض چند هفته از آن دلسرد شده و از بوکس خداحافظی می کنید.


نکته سوم- آب زیادی بنوشید

البته به یاد داشته باشید که مقدار آبی که لازم دارید بسته به بدن تان متغیر می باشد. به طور معمول می گویند به ازای هر ساعت تمرین باید یک لیوان آب بنوشید اما خودتان بهتر می توانید مقدار آب مورد نیازتان را تشخیص دهید. زمانی که تمرین می کنید بدنتان عرق کرده و آب بدن تان کاهش می یابد. البته باید به یاد داشته باشید که به اندازه ای آب بخوردید که هم باعث دل درد تان نشود و هم مانع ادامه تمرینات تان نشود.
البته باید مراقب باشید که آبی که می خورید را به تدریج خورده و همچنین به هیچ وجه از آب یخ استفاده نکنید. بهتر است که از آب ولرم استفاده کنید. دلیل آن این است که وقتی بدن تان داغ شده و گرمای شدیدی در آن ایجاد شد در صورتیکه در آن وضعیت آب یخ بخورید در طولانی مدت باعث بروز بیماری های بسیار خطرناک خواهد شد. پیشنهاد من این است که آب را بجوشانید تا املاح آن از بین برود سپس منتظر بمانید که آب سرد شود سپس آن را در داخل بطری ریخته و در هنگام تمرین به تدریج بخورید.


نکته چهارم- با دیگران دوست شوید

ازجمله چیزهایی که شما را سرحال برده و به شما روحیه و شادابی می دهد این است که با سایر اعضای باشگاه دوست شده و هم صحبتی کنید. شما می توانید از افراد با تجربه تر در مورد نحوه ضربه زدن و نکات مهم بوکس سوال بپرسید و از آنها برای کمک به خود درخواست کنید. پس از مدتی خواهید دانست که شنیدن نقاط ضعف تان از دیگر دوستان چقدر می تواند برای شما مفید و موثر واقع شود.
 

برچسب ها: بوکس کیسه بوکس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha