سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تمرین مدیتیشن مقدماتی برای کنترل استرس

تمرین مدیتیشن مقدماتی برای کنترل استرس
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۱۱/۱۹ بازدید کنندگان:۱۱۲۰ نویسنده:قاسم نژاد

مدیتیشن مزایای سلامتی زیادی دارد و روشی عالی برای از بین بردن استرس و حفظ سبک زندگی سالم تر است. روش های بسیار متفاوتی برای مراقبه کردن وجود دارد و روشی که در زیر توضیح می دهیم، یکی از اساسی ترین روش هاست. شما هر موقعی که به آرامش نیاز داشته باشید، می توانید با استفاده از این تکنیک ها، آرامش درونی در خود احساس کنید. کیفیت این روش به دلیل آسان بودن و زمان لازم کوتاه برای انجام آن، روشی بسیار خوب است. (مدت زمان لازم 5 الی 30 دقیقه می باشد)

 

  • 1) خود را در حالتی راحت و آسوده قرار دهیدو بسیاری افراد دوست دارند روی یک صندلی راحت یا چار زانو روی زمین بشینند. شما می خواهید در حالت استراحت کامل باشید و در  ضمن آن بیدار باشید.
  • 2) چشم هایتان را ببندید.
  • 3) ذهن تان را پاکسازی کنید. (این بخشی است که مستلزم تمرین است). منظور از پاکسازی ذهن، رهایی یافتن از هر نوع افکار است، به عبارت دیگر، تصور کنید ندای درونی ذهن تان به آرامی می گوید "هیس"! و سکوت درونی را بر وجودتان حاکم می کند.
  • 4) خود را از هر گونه افکاری که ممکن است به ذهن تان خطور کند، رها سازید. در این صورت خلوت های آرام بین افکار بیشتر و طولانی تر خواهد شد.

راهنمایی:

  • 1) صبور باشید. مدیتیشن اغلب مستلزم تمرین می باشد. اگر شما انتظار داشته باشید که آن را به طور کامل انجام دهید، در واقع به جای رهایی یافتن از استرس، استرس بیشتری برای خود ایجاد می کنید و از ادامه مدیتیشن دلسرد می شوید.
  • 2) با بخش های کوتاه تر (مثلا 5 دقیقه ای) شروع کنید و به این ترتیب مدت زمان را بیشتر و بیشتر کنید (تا 30 دقیقه). این نوع مدیتیشن با تمرین آسان تر و موثرتر می شود.
  • 3) اگر این روش برایتان خسته کننده است و در واقع نمی خواهید به آن ادامه دهید، می توانید انواع دیگر مدیتیشن از جمله مدیتیشن تنفسی کاراته را امتحان کنید.
برچسب ها: استرس رهایی از استرس مدیتیشن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha