سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

6 اصل مهم برای یادگیری کاراته

6 اصل مهم برای یادگیری کاراته
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۲/۱۳ بازدید کنندگان:۶۶۴ نویسنده:سامان موسوی


دیدن

رزمی کارانی که در کلاس های آموزشی کاراته شرکت می کنند باید به تمام نکات آموزشی که استاد به آنها آموزش می دهد توجه کنند و به خوبی آن ها را زیر نظر بگیرند. در صورتیکه یک تکنیک را بدون مشاهده کردن بخواهید اجرا کنید به احتمال زیاد دچار اشتباه می شوید.اگر مشاهده دقیق در یادگیری کاراته دخیل نباشد ، این اشتباهات یا عادات بد سبب آسیب شرکت کنندگان می گردد . قابل ذکر است که شاگرد باید به تمام جوانب هر فن به دقت بنگرد چه فنونی را که استادش گفته ، و یا ممکن است توضیح نداده باشد . نکات زیادی در کاراته وجود دارد که قابل گفتن نیست و فقط با نشان دادن می توان مفهوم آن را به خوبی انتقال داد. پس سعی کنید هنگامی که در کلاس هستید به دقت حرکات مربی را زیر نظر داشته باشید.


داشتن پشتکار

کسی که بخواهد کاراته را یاد بگیرد باید در یادگیری آن پشتکار داشته باشد. همانگونه که مطمئنا استاد شما به شما می گوید که مراحل زیادی وجود دارد تا از یک کوه بالا بروید. همین امر در مورد هنرهای رزمی صدق دارد . موارد زیادی وجود دارند که باید از آن پیروی کنید . برای آنکه بخواهید یک تکنیک را به طور کامل یاد بگیرید باید زمان زیادی را برای تمرین آن اختصاص دهید، این کار به شما کمک می کند که این تکنیک به عنوان غریزه تان در شما جای بگیرد.


داشتن دانش فنی

برای اینکه بتوانید در کاراته پیشرفت کنید باید استادی ماهر و با تجربه داشته باشید. رزمی کاران کاراته باید در زمانیکه مربی آنها در حال یاد دادن دانش فنی به آنها می باشد آن را به خاطر سپرده و فهم کاملی از هر فن داشته باشند. این علت ( عامل ) نقد شده بسیار مهم است و نباید در حین یادگیری مراحل از یاد برود . یادگیری " چرا " ، " چه " و " چگونه " هر فن که به هنرجو این فرصت را می دهد هم جوانب فنی را همانند اساس فلسفی کاراته به درستی بشناسد .


تکرار کردن

به گفته اکثر اساتید برجسته کاراته، برای آنکه یک تکنیک یا فن را به طور کامل یاد بگیرید و به آن تسلط داشته باشید باید آن را چند هزار بار انجام دهید. شما باید در فنی که می آموزید مهارت کامل داشته باشید به حدی که به صورت خودکار از خود عکس العمل نشان دهید و چنانچه مایلید کاراته را به معنای درست آن یاد بگیرید توجه داشته باشید که یادگیری آنان مانند راه در زندگی است یا یک جاده برای مسافرت، ولی پایان یا نابودی نیست .


آزمایش کردن

سعی کنید که بر روی هدفی که دارید تمرکز کرده و نیروی خود را بر روی چیزی که بر روی آن تمرکز دارید معطوف کنید. چند مثال از جهان طبیعت مسئله را روشنتر می کند ، بعد از تکرار ، آزمایش شروع می شود . زمانیکه شما مهارتی را بدست آورده اید و روی فنی اعتماد دارید ، لازم است که آن را در موقعیتهای گوناگون آزمایش کنید ، یعنی جاهایی که آن تکنیک می بایست برای دفاع و یا حمله استفاده گردد. سعی کنید زیر نظر مربی تان موقعیت های گوناگونی که ممکن است در مبارزه واقعی برایتان پیش بیاید را آزمایش کرده و نحوه برخورد با آن را یاد بگیرید.


ارزیابی کردن

شما به عنوان یک رزمی کار کاراته، دفعات زیادی توسط مربی تان در جنبه های مختلف ارزیابی خواهید شد. اگرچه جنبه تکنیکی آموزشی شما مهم هستند اما فقط یک جنبه از رشد شما است.  همانطور که یاد می گیرید و ارتقاء می یابید به سطوح ( کیو ) و ( دان ) ، از شما انتظار خواهد رفت که نگرش خود را مورد ارزیابی قرار دهید و هنرها و مهارتهای فنی را ارائه دهید . پرسش هایی مانند اینکه آیا این تمرین فنی مال من است؟ آیا برای افراد در وزن و قد متفاوت این تکنیک کاربرد دارد؟ دارای چه محدودیت هایی می باشم؟  
سعی کنید که نسبت به افرادی که غایب هستند احترام بگذارید زیرا حس اعتماد را در فرهنگ خود تقویت می کنید. هنگامیکه افراد دیگری با شما در مجلسی حضور ندارند در تاریکی هستند زیرا نمی دانند چه اتفاقی افتاده و چه چیزی شما می گویید و اینکه شما نسبت به آنها چه اظهار نظری می کنید و این همان زمانیست که شما شخصیت واقعی خود را نشان می دهید.  

 

برچسب ها: کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha