سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مزایای تای چی برای بهبود تنفس

مزایای تای چی برای بهبود تنفس
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۲/۱۴ بازدید کنندگان:۲۲۳۹ نویسنده:سامان موسوی

کسانی که دارای مشکلات تنفسی هستند به احتمال زیاد محدودیت هایی در انجام فعالیت های روزمره خود دارند. در این مورد تای چی می تواند راه حل این مشکل بوده و به شما کمک کند. تای چی می تواند کمک زیادی برای بهبود سلامت تنفسی و رفع محدودیت ها به شما بکند. در این مقاله قصد داریم به مرور مزایا و فواید تای چی برای کمک به بهبود سلامت تنفسی می پردازیم.
همانطور که می دانید و در مقالات قبلی به آن اشاره کردیم تای چی دارای حرکاتی آرام برای تقویت عضلات، کشش رباط هاو بهبود تعادل و هماهنگی بدن می باشد. در ابتدا ورزش تای چی برای دفاع شخصی ابداع شد اما به مرور زمان تبدیل به فرمی از بدن شد. پژوهش های زیادی انجام شده تا معلوم شود که آیا واقعا تای چی برای سلامتی مفید است یا نه؟ بیشتر این مطالعات به این نتیجه رسیده اند که تای چی نه تنها به سلامت عمومی بدن کمک می کند بلکه برای بدست آوردن سلامت تنفسی نیز مفید می باشد.


انجام تای چی برای کمک به بهبود بیماری انسداد ریوی

ازجمله بیماری های مخرب ریه می توان به بیماری انسداد ریوی اشاره کرد که باعث می شود گردش هوا در ریه ها با مشکل روبرو شود. بیماری انسداد ریوی باعث تنگی تنفس، سرفه های مکرر و ایجاد خلط می شود.

تنفس های عمیقی که در تای چی انجام می شود باعث افزایش ظرفیت ریه ها خواهد شد. وقتی جریان هوا در ریه ها افزایش یابد اکسیژن ارسال شده به اندام ها نیز بیشتر می شود که خود باعث سلامتی می شود.


کاهش استرس

طبق مطالعات و برسی های متعددی که انجام شده اند این نتیجه حاصل شده است که استرس و اضطراب جزء عوامل اصلی محرک آسم هستند. آنها بر این باورند که محرک های روانی و جسمی تاثیر زیادی در بیماری های تنفسی دارند. هنگامیکه فردی با استرس و تنش روبرو می شود بدنش با انجام تنفس های غیر طبیعی به آن واکنش نشان می دهد که منجر به التهاب راه های هوایی شده و مشکلات تنفسی را به بار می آورد. از آن بدتر این است که ماهیچه های اطراف ریه به مرور زمان قابلیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهند و باعث ایجاد مشکلات مکرر تنفسی می شوند.
تای چی باعث کاهش استرس و اضطراب شده و همچنین به بهبود افراد افسرده نیز کمک می کند. زمانیکه ذهن و روح تان آرام باشد بدنتان نیز واکنش مثبتی به آن خواهد داشت. تای چی شامل تنفس منظم شده و اعصاب را آرام می کند و هماهنگی میان چشم ها و دست ها را بهتر می نماید. همه اینها آرام بخش هستند.
 


کمک تای چی برای بهبود سلامت قلبی عروقی

ازجمله عوامل دیگری که نقش زیادی در ایجاد بیماری های تنفسی ایفا می کنند می توان به قلب و عروق سالم اشاره کرد. کارشناسان در پژوهش های انجام شده بر روی بیماران قلبی به این نتیجه رسیده اند تای چی در بهبود بیماری های قلبی و عروقی مفید می باشد.
تای چی همچنین ورزشی برای قلب است و آن را سالم و عضلات را قوی نگه می دارد.تای چی بواسطه تمرین های تنفسی، سلامت سیستم تنفسی را ارتقاء می دهد، ظرفیت ریه ها را افزایش می دهد و گردش خون را بهتر می نماید که برای سلامت تنفس، ضروری است.


تای چی باعث بهتر شدن تنفس عمیق می شود

ازجمله راه هایی که باعث زیاد شدن ظرفیت ریه هایتان می شود داشتن تناسب اندام است، اما به یاد داشته باشید که انجام تمرینات سخت و شدید که خارج از توانایی شما باشند اثرات مخربی بر روی ریه های شما خواهند داشت. انجام تمرینات سخت و شدید باعث ایجاد مشکلات تنفسی در شما خواهند شد.

تای چی، به واسطه تنفس های عمیق تر، ظرفیت ریه ها را بالا می برد. وقتی هوای بیشتری وارد ریه ها می شود، اکسیژن بیشتری هم به اندام ها می رسد. همه این ها منجر به سلامتی و تناسب اندام می شوند. تای چی برای بیماران مبتلا به آسم، برونشیت و آمفیزم بسیار مفید است. حرکات داینامیک تای چی، تعادل، چابکی، هماهنگی و انعطاف پذیری بدن تان را تقویت می کنند.

 

برچسب ها: آموزش تای چی تای چی استرس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha