سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

6 نکته کلیدی برای دفاع شخصی

6 نکته کلیدی برای دفاع شخصی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۱۴ بازدید کنندگان:۳۷۱۴ نویسنده:سامان موسوی

باید بدانید که برخلاف دیدی که امروزه وجود دارد یادگیری تکنیک های دفاع شخصی کار ساده ای است. قانونی وجود دارد که بر اساس آن افراد قبول می کنند آنچه را که می بینند باور نکنند بلکه چیزی را ببینند که قبلا آن را به طور کامل باور کرده اند.


باید بدانید که امروزه دفاع شخصی یکی از ملزومات زندگی تان می باشد چراکه خطر همیشه در کمین است و دفع خطرات احتمالی از قوانین منطقی و واجب می باشد. یادگیری دفاع شخص آنچنان که به نظر می رسد سخت نیست، اگر نکاتی را که در این مقاله به آنها اشاره می کنیم را رعایت کنید خیلی راحت تر می توانید از پس هر حمله ای برآیید.


وحشت نکرده

اولین قدم در دفاع شخصی این است که در هنگام مواجهه با خطر بتوانید که خونسردی تان را حفظ کنید. در صورتی که نظم ذهنتان به هم بریزد دیگر نمی توانید خطرات ایجاد شده را دفع کنید. به همین جهت حتما باید وحشت خودتان را کنترل کنید.


مهاجم مرد است یا زن؟

دومین گام در دفاع شخصی این است که ببینید مهاجم زن است یا مرد. دلیل این کار این است که نقاط حساس بدن در مردان و زنان متفاوت می باشند و ضربه وارد کردن به نقاط حساس بدن به شما کمک می کند تا از خودتان محافظت کنید.


اگر امکانش فراهم است، فرار کنید

ممکن است هنگام خواندن این اصل فکر کنید که نویسنده این مطلب چقدر ترسو است. اما واقعیت این می باشد که ما این مطلب را برای فایترهای حرفه ای ننوشته ایم و کسی که حرفه ای نیست باید بداند که چگونه خطر را از خود دفع کرده و در ادامه از محیط پرخطر فرار کند. ذهن تان را از مبارزات داخل رینگ و قفس و یا فیلم های سینمایی دور کنید، قرار نیست به حدی مهاجم را بزنید که ناک اوت شود و شما با پیروزی بالای او ایستاده و منتظر داور باشید تا شما را برنده مسابقه اعلام کند و هوادارانتان شروع به تشویق تان کنند. به هیچ وجه اینگونه نیست، شما باید تنها از خودتان محافظت کنید و تمام.
 


پایین کف دست ، آرنج ، زانو ، نوک انگشتان = فرشته نجات    

پایین کف دست ، زانو ، آرنج  و نوک انگشتان از قسمت هایی می باشند که بیشترین انرژی و فشار رابه نقاط حساس وارد می کنند و می توانند در شرایط سخت به کمک شما بیایند . در مقالات بعدی چگونگی انجام آن را برایتان شرح می دهیم .


شناخت نقاط حساس بدن

شناخت نقاط حساس یکی ازکلیدی ترین نکاتی می باشد که می تواند به شما در دفاع شخصی کمک کند. ولی باید بدانید که تنها شناخت نقاط حساس بدن برایتان کافی نیست، شما باید بدانید چه ضربه ای، با چه شدتی و در چه زاویه ای وارد کنید. میزان درد که در نقاط حساس بدن وجود دارد با هم متفاوت است. برای مثال ضربه زدن به بیضه های یک مرد تقریبا او را از کار می اندازد.


محدود کردن دید ، اساسی ترین قانون دفاع

در صورتی که قادر باشید تا برای چند لحظه دید مهاجم را مختل کنید به راحتی قادر خواهید بود که از دست او فرار کنید. منظور ما از این سخن این نیست که شما انگشت تان را از چشم مهارجم فرو کنید، بلکه در آموزش های تصویری در مقالات بعدی به شما آموزش خواهیم داد که چگونه برای لحظه ای بتوانید دید او را مختل کنید. برای مثال می توانید مقداری خاک به صورت او بپاشید.
 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی دفاع شخصی دفاع شخصی زنان
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha