سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

قوانینی برای اینکه قدرت فوق العاده ای داشته باشید

قوانینی برای اینکه قدرت فوق العاده ای داشته باشید
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۱۹ بازدید کنندگان:۶۲۵ نویسنده:سامان موسوی

در اینجا نیاز است که شما بدانید:


•    برای بدست آورده قدرت دیوانه وار باید بر شک خود و درد فیزیکی وارد شده غلبه کنید. نیاز نیست که آنچه دیگران انجام می دهند را در حال حاضر انجام دهید.
•    صدمات وارد شده در مقابل راهی که دارید نباید  مانع ادامه کار شما شوند.
•    رژیم غذایی شما باید مطابق با اهداف تان باشد.
•    برای قوی شدن نیاز به مقدار زیادی از مواد غذایی، برنامه ریزی و سازگاری دارید.
•    هیچ دلیل واقعی برای اینکه قدرتمند نشوید وجود ندارد، آنچه که هست تنها بهانه ای بیش نیست.


شما باید تمایل داشته باشید که از طریق تمرین درد و ناراحتی را تجربه کنید


قدرتمند شدن دیوانه وار فقط در مورد قدرت فیزیکی نیست، این کار قدرت ذهنی بیش از حدی می طلبد. کار کردن با وزنه های سنگین دلهره آور و خسته کننده است. شما باید بتوانید بر ترس، شک به خود و درد غلبه کنید. شما نباید به قسمت هایی که تا کنون با آن کار نکرده اید فشار زیادی وارد کنید. بازی های ذهنی، توانایی شما برای غلبه بر موانع و انجام این کار را تعیین می کنند.
در سال 2007 در مسابقات قهرمانی WPO آرنولد شوارتزنگر کلاسیک در این مورد می گوید: من تاندون سه سر دیستال سمت چپ خود را پاره کردم در حالیکه وزنه های سنگینی را در پرس سینه بالا می بردم. عصبانی شدم و کبودی آبی رنگی که به زودی در بازوی من ظاهر شد آسیب دیدگی من را تایید کرد.


شما باید غذا خوردن را مانند یک شغل ببینید


شما باید به اندازه کافی مواد غذایی مناسب مصرف کنید تا بتوانید به هدف خود نزدیک شوید. خوردن یک جزء کلیدی برای دستیابی به تمام اهداف قدرتی شما می باشد. بسیاری از مردم شکایت می کنند که نمی توانند وزن خود را افزایش دهند. خوشبختانه، فیزیک به ما می آموزد که اگر میزان مصرف کالری شما بیش از آن مقداری باشد که می سوزانید، وزن بدن شما بدون در نظر گرفتن سرعت متابولیسم تان  یا اینکه در حال حاضر چقدر اضافه وزن دارید افزایش خواهد یافت.
بسیاری از مردم بر این عقیده اند که آنها واقعا نمی دانند که خوردن زیاد به چه معنی می باشد. اولین وعده غذایی روز تا آخرین وعده غذایی آن روزتان باید برنامه ریزی شده و سازگار با هدفی باشد که می خواهید به آن دست پیدا کنید. وقتی که در نیروی دریایی بودم از اینکه نمی توانستم وزن خود را افزایش دهم عصبانی بودم. چرا؟ چون فعالیت بدنی و رژیم غذایی محدودی داشتیم (تنها زمانی به غذا دسترسی داشتیم که برای خوردن ناهار یا شام به سالن غذاخوری می رفتیم).
وضعیت مالی محدودی داشتیم و برای ذخیره سازی مواد غذایی، تنها یک یخچال کوچک در پادگان داشتیم. به همین دلیل گذینه های محدودی داشتم و با نوشیدن مقدار زیادی شیر کم چرب در روز می خواستم اضافه وزن پیدا کنم. من سه گالن شیر در هر روز مصرف می کردم. وقتی که به پادگان نظامی آمدم وزنم 225 پوند بود. من 30 پوند اضافه وزن در دوره زمانی سه ماه بدست آوردم.


شما باید تمرین کردن خود را تا مرز مصدومیت ادامه دهید


هر چقدر که قوی تر شوید و وزن تان افزایش پیدا کند احتمال بیشتری وجود دارد که آسیب ببینید. موفقیت، به اجتناب از آسیب بستگی ندارد بلکه به آن بستگی دارد که بلکه به آن بستگی دارد که چگونه با آن برخورد می کنید. خطر آسیب به تناسب مقدار وزنی که می خواهید بلند کنید افزایش می یابد. دلیل آن این است که ماهیچه های شما از پتانسیل بالایی برای رشد و سازگاری با تاندون ها، رباط ها و مفاصل تان دارند.
بلند کردن وزنه های سنگین تر نیازمند بهبود تکنیک ها می باشد. ممکن است که شما با شکل بدی اجسام سبک را بلند کنید، در حالیکه با وزنه های سنگین تر، خطر آسیب به طور قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت. یک وزنه بردار با بلند کردن 1100 پوند وزنه باعث شد که هر دو تاندون کشکک زانویش پاره شوند، پزشکان به او گفته اند که خیلی خوش شانس خواهد بود اگر بتواند دوباره را برود. یکی دیگر از دوستان، با بلند کردن 900 پوند باعث آسیب شدیدی در ستون فقراتش شد.


شما باید مایل به انجام دادن آنچه دیگران نمی توانند باشید


اگر می خواهید کارهای فوق العاده بکنید انچه دیگران از آن دوری می کنند را انجام دهید. خودتان را به انجام کارهایی فراتر از آنچه ورزشکاران متوسط انجام می دهند عادت دهید. شما باید قادر باشید که چیزهای کم اهمیت را قربانی کرده و اهداف بلند مدت خود را اولویت بندی کنید. همچنین برای تحقق اهداف خود باید فشار سخت تری به خود وارد کنید، بیشتر رنج ببرید و فداکاری های بزرگی را انجام دهید.
زمانی که در نیروی دریایی بودم به دلیل پست نگهبانی که داشتم تنها نیمه های شب می توانستم به سالن بدنسازی بروم، من در تاریکی مشغول تمرین کردن بودم و حتی یک بار هم توسط سرگروهبان گرفتار شدم. زمانیکه در کالج بودیم با باز کردن در بوسیله اهرم، بالا رفتن از پنجره ها و هر کار دیگری که لازم بود انجام می دادیم تا به وسایل بدنسازی دسترسی پیدا کنیم. موفقیت همیشه در دسترس است، شما فقط باید مایل به بدست آوردن آن باشید.


باید بدانید که اعدادهیچ معنایی ندارند


رکورد به ظاهر شکست ناپذیر به زودی توسط دیگران شکسته خواهد شد. طی کردن یک مایل در زمان 4 دقیقه، حرکت تند با 500 پوند وزنه و 1000 پوند ددلیفت نمونه هایی از این رکورد ها هستند. این رکوردها به عنوان یک محدودیت شناخته می شدند اما بلاخره کسانی پیدا شدند و آنها را شکستند. محدودیت های روانی بیشتر از فیزیکی هستند.
چگونه بسیاری از ما به طور قابل توجهی توسط اعداد محدود شده ایم؟ این مثال هایی که در بالا ذکر کردیم به عنوان محدودیت هایی برای ذهن شناخته می شوند نه برای بدن. ما نیاز داریم که با رسمیت شناختن، درک و توسعه استراتژی های آن بر موانع ذهنی غلبه کنیم. همیشه سعی کنید که محدودیت های خود را بشکنید.


 

برچسب ها: بدن سازی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha