سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

5 حقیقت در مورد تمرینات قدرتی

5 حقیقت در مورد تمرینات قدرتی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۱۹ بازدید کنندگان:۶۰۲ نویسنده:سامان موسوی


حقیقت اول- درواقع این در مورد برنامه آموزشی نیست، بلکه در مورد باور است.


صرف نظر از برنامه، قالب و یا مجموعه تمریناتی که انتخاب می کنید مهمترین چیز آن است که به آنچه انجام می دهید اعتقاد پیدا کنید. در صورتی که این چنین نباشد برنامه های آموزشی متوسط نیز به برنامه های بزرگی تبدیل خواهند شد. اگر واقعا شما به رویکرد ورزشی خود اعتقاد داشته باشید هیچ چیزی نمی تواند شما را متوقف کند.
اکثر برنامه های تمرینی معقول، دارای همان اجزای اساسی می باشند.


حقیقت دوم- کوچک فکر کنید، بزرگ عمل کنید


در دوران دبیرستان، مربی فوتبال به من گفت که اگر 50 پوند وزن در تابستان اضافه کنم و وزنم را از 225 به 230 پوند برسانم احتمال بازی دادن من در تیم بیشتر می شود. چه الگویی وجود داشت که باید به آن فکر کنم؟ نظرتان در مورد کراتین چیست؟
در حالی که شور و اشتیاق قابل تحسین است، اما بسیاری از مردم هنوز هم در رویا به سر می برند و تعهد و تلاش شان همتراز با اهداف شان نیست. در اینجا چگونه باید این مشکل را اصلاح کرد:
اول اینکه اهدف خود را کاهش داده و آنها را کوچک تر کنید. در حالیکه ممکن است که شما در پاسخ به این سخن جواب بدهید که "شما باید رویای بزرگ" داشته باشید. اجازه دهید از راه عملی به این نکته توجه کنیم; اگر در حال حاضر شما می توانید 300 پوند اسکات بزنید باید تمرکز و تلاش شما این باشد که آن را به 305 افزایش دهید. هرگز به بالا نگاه نکنید، هرگز محاسبه نکنید که در نهایت ممکن است چقدر آن را افزایش دهید. شما باید سخت کار کنید و نظم و انضباظ زیادی در کارتان داشته باشید. به یاد داشته باشید که فقط با قربانی کردن چیزهای کوچک می توانید به اهدف خود برسید.


حقیقت سوم- ثابت نگه نداشتن برنامه ورزشی


در صورتی که شما یک برنامه ورزشی را بارها و بارها انجام بدهید، ماهیچه های تان به سادگی با آن خو خواهند گرفت(خود را با آن حرکت ها تطبیق می دهند)، در این صورت پیشرفت شما کند خواهد شد زیرا در هر بار تمرین فقط تعدادمحدود و مشخصی از رشته های ماهیچه ای شما تحریک شده و فعالیت می کنند.
در صورتی که اگر شما عضلات خود را متناوبا تحت حرکات و فعالیتهای با زوایای مختلف قرار بدهید، شمار بسیار زیادتری از رشته های عضلانی شما به فعالیت واداشته شده و نتیجه بسیار بهتری از نظر تناسب و قدرت به دست خواهید آورد. برای هر گروه از عضلات، ۲ یا ۳ تمرین اضافی دیگر یاد بگیرید، سعی کنید این حرکات اضافی را در زوایای مختلف و با وسایل متفاوت انجام دهید.


حقیقت چهارم- انجام ندان حرکات به صورت پشت سر هم و خیلی سریع


در صورتی که تمرکز شما فقط بر روی انجام سریع تعداد حرکات مشخص شده برای تقویت عضلات باشد، شما به جای قدرت ماهیچه ها در واقع از اندازه حرکت(مومنتوم) ایجاد شده در حرکت قبلی برای انجام حرکت بعدی استفاده می کنید.
در نتیجه، شما برای پرورش عضله، تحرک یکسانی را به کار نبرده و کالری زیادی را نخواهید سوزاند. همچنین انجام زیاده از حد سریع حرکات ورزشی سبب می شود که بیشتر در معرض آسیب هایی مانند پارگی عضله و رباط قرار بگیرید.
جهت انجام هربار حرکت ۶ ثانیه زمان بگذارید: ۲ ثانیه برای بالابردن وزنه و ۴ ثانیه برای پایین آوردن آن ( ازآنجا که در هنگام پایین آوردن وزنه، نیروی جاذبه به شما کمک می کند بنابراین برای تقویت بیشتر باید در این فاز سرعت را کمتر کنید).


حقیقت پنجم- تمرکز نکدردن فقط بر روی انجام دادن ورزش سخت و زیاد


در صورتیکه بین تمرینهای قدرتی و تمرینات قلبی عروقی به اندازه کافی استراحت نکنید، پیشرفت شما متوقف خواهد شد و حتی ممکن است قسمتی از تناسب اندام به دست آمده را از دست بدهید. همچنین احتمال دارد شما کاملا از ورزش زده شوید. برای تازه و شاداب نگهداشتن عضلات و ماهیچه ها و همچنین ادامه سطح انگیزشی خود، تمرینات جایگزین کوتاهتر و آسانتر(مثلا ۲۰ دقیقه) را جایگزین تمرینات سخت تر و طولانی تر( ۴۰ تا ۶۰ دقیقه) کنید. بیشتر از دوبار در هفته، با نهایت توان ورزش نکنید.

 

برچسب ها: تمرینات قدرتی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha