سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

کاتا برای چه چیزی مناسب است؟

کاتا برای چه چیزی مناسب است؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۲۴ بازدید کنندگان:۱۳۷۸ نویسنده:سامان موسوی

کاتا یک کلمه ژاپنی به معنای اشکال یا الگوهای حرکت می باشد که همیشه بخش بزرگی از هنرهای رزمی سنتی بوده است. سنت گرایان کاتا را به عنوان یک ابزار زروری آموزش هنرهای رزمی توصیف می کنند و در کاراته بیشتر در نبردهای خیالی علیه حریفان متعدد استفاده می شود.
ممکن است برخی به کاتا نگاه کنند و بپرسند که آیا این در شرایط زندگی واقعی خوب است؟ کاتا بیشتر شبیه یک روال ژیمناستیک یا رقص است و مبارزان MMA از آن به عنوان "کار دخترانه" یا "اتلاف وقت" یاد می کنند.
با این حال، با وجود اینکه به نظر می رسد که کاتا در دنیای واقعی کاملا خیالی و بی معنی است اما چندین دلیل وجود دارند که چرا واقعا کاتا به پیشرفت توانایی های رزمی شما کمک می کند و چرا هنوز هم برخی از بهترین، با کیفیت ترین و عالی ترین سطح اساتید هنرهای رزمی را می بینیم که که کاتا را انجام می دهند.

 

کاتا


در زمان قدیم تمرینات به صورت پنهانی انجام می شد و این تکنیک ها فقط از طریق رقص های بدنی در برابر حریفان خیالی انجام می شد. همچنین این یک ابزار حافظه بود که به اساتید کمک می کرد سنت ها را به نسل های بعدی نیز منتقل کنند.
در زندگی واقعی ، کاتا از یکپارچگی ساختاری برخوردار است. حرکات ممکن است که سریع و سبک باشند، اما حساس هستند. انجام کاتا باعث می شود که کنترل کاملی بر تعادل و وضعیت مورد نظر داشته باشید و آن به این دلیل است که کاتا دارای kotai یا تمامیت ساختاری است.
کاتا یک جریان ایجاد کرده و در آن مولفه ها با هم کار می کنند. اینکار به شما کمک می کند که مهارت های خود در هنرهای رزمی را به آسانی توسعه دهید و پیچیدگی های موجود در بخشی از قسمت ها را به راحتی درک کنید. یک کاتای خوب پر از انسجام ساختاری، ارتباط و نیت است. اگرچه انکار نمی کنیم که اگر احتیاج دارید در رینگ مبارزه حضور پیدا کنید یا در خیابان از خود دفاع کنید، سنت های بهتری وجود دارند که باید به آنها توجه کنیم، اما با داشتن یک کاتای خوب، شما فقط می خواهید مهارت های خود را بهبود بخشید.

 

کاتاهای کاراته


از کاتا استفاده کنید تا به خود ایده ها و تکنیک های جدیدی بدهید، با استفاده از کاتا ریتم و جریان را به مبارزات خود هدایت می کنید درحالیکه تکنیک ها و ضربات در رینگ تمرین می شوند. از نظر جسمی، ضربات شما قوی تر از کاتا هستند اما کاتا از نظر قلبی مفید است و رشد عضلات را تسریع می کند و همچنین به شما کمک می کند که سرعت و صلابت را به مبارزات خود بیاورید تا شانس شما برای پیروزی بیشتر شود.


نظر شما در مورد کاتا چیست؟؟ آیا به نظرتان مفید است؟

 

برچسب ها: کاتا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha