سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

همه چیز درباره ی کمربند مشکی کاراته

همه چیز درباره ی کمربند مشکی کاراته
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۲/۲۸ بازدید کنندگان:۲۵۶۶ نویسنده:قاسم نژاد

از نظر بعضی افراد، کمربند مشکی کاراته نشانه ای برای مهارت فرد در این هنر است. اگرچه گرفتن کمربند مشکی دستاورد قابل توجهی است، اما به این معنی نیست که آن فرد به رده های بالایی در مهارت های کاراته رسیده است. هنگامی که فردی برای رتبه بندی کمربند مشکی آزموده می شود، با این وجود باید 10 سطح مختلف دیگر را نیز به اتمام برساند تا کمربند نهایی را بگیرد.

کمربند دان

افراد مبتدی برای گرفتن کمربند مشکی باید 10 سطح "کیو" را پشت سر بگذارند. پنج سطح اول  با کمربند های رنگی مشخص شده اند: سفید، نارنجی، قرمز، زرد و سبز.  ششمین و هفتمین سطح با کمربند رنگ ارغوانی و هشتمین تا دهمین دان نیز با کمربند رنگ قهوه ای مشخص می شوند. شما بعد از کسب کمربند قهوه ای، به اولین دان کمربند مشکی می رسید. شما با به دست آوردن اولین درجه کمربند مشکی، لقب سمپای (sempai) یا دستیار مربی می گیرید. اگرچه ممکن است این سطح، پایان این مرحله به نظر برسد، در واقع شروع یک مرحله ی دیگر است. در مجموع باید 10 سطح دان (10 درجه کمربند مشکی) گرفت. همه ی این 10 دان نیازمند تمرینات مداوم می باشند.

پنج دان اول

هر کدام از سطوح دان ها علاوه بر تعیین عددی، دارای نام های متفاوتی هستند. نام دان های اول تا پنجم به ترتیب، شودان، نیدان، ساندان، یودان و گودان می باشد. هر کدام از این سطوح با تمرین مداوم کسب می شود. برای رسیدن به پنج دان اول بیشتر از 29 سال مطالعه و تمرین طول می کشد.

دان های شش تا نه

نام دان های ششم تا نهم به ترتیب، روکودان، نانادان، هاچیدان و کیودان است. این سطوح دان ها شامل تمرین مداوم مهارت های هنرهای رزمی و همچنین تمرین اصول عقیدتی این هنرها برای بهبود بشری است. این اصول عقیدتی شامل رازداری، تواضع،  نزاکت در همه ی مسائل، صدقه دادن، شخصیت اخلاقی والا، شهادت یا قربانی شدن به دلایل صحیح، روح شکست ناپذیر و پیروزی قطعی است. به طور کلی کسب دان نهم کمربند مشکی ممکن است مستلزم بیشتر از 40 سال تمرین و پیروی از اصول هنرهای رزمی باشد.

دان دهم

کسب دان نهایی "جودان"  یک دستاورد استثنائی است. شما باید ابتدا دان نهم کمربند مشکی را به دست آورید و سپس در بین گروهی از افراد با دان نهم و هشتم برای کمربند نهایی انتخاب شوید. کمربند های مشکی دان دهم، بر طبق انجمن هنرهای رزمی بین المللی تائو از بین گروهی بزرگتر از کمربند های درجه بالا به عنوان ابزاری برای ایجاد درجه بندی در این هنر انتخاب می شوند.

 

برچسب ها: کاراته کمر مشکی هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha