سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی برای مربیان کاراته در درس های مختلف

نکاتی برای مربیان کاراته در درس های مختلف
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱۲/۲۸ بازدید کنندگان:۲۰۲۱ نویسنده:سامان موسوی

 

 

آیا از انجام تمرینات متوالی که آنها را هر هفته انجام می دهید خسته شده اید؟ آیا بعضی اوقات احساس می کنید که هنرجویان شما بی حوصله هستند و به همین جهت علاقه شان به هنرهای رزمی رو به کاهش است؟ یکی از بزرگترین چالش های مربی هنرهای رزمی این است که روش های مختلفی برای ارائه مطالب مشابه و ایجاد کلاس های متنوع در هر هفته پیدا کند.


پیدا کردن تعادل بین تدریس محتوای مورد نیاز و ایجاد کلاس های سرگرم کننده و متفاوت همیشه آسان نیست. اگر شما نیز اینگونه اید مطمئن باشید که تنها نیستید و عده زیادی با همین مشکل روبرو هستند. همه مدرسان در برخی موارد احساس نیاز به رفتن به سطح بعدی و تغییر جزئی در آموزش ها می کنند. اگر شما نیز در این وضعیت قرار دارید و مطمئن نیستید که چگونه کلاس تان را سرگرم کننده کرده و هیجان را به آن تزریق کنید پیشنهاد می کنم این مقاله را تا آخر بخوانند. در این مقاله به برسی 5 نکته اساسی خواهیم پرداخت که به کمک آنها می توانید این تغییرات را در کلاس خود اعمال کنید. پیشنهاد می کنیم امروز این کار را شروع کنید.

1- تمام تمرین های آموزشی مختلف و روش های تدریس را که در حال حاضر در کلاس استفاده می کنید به یاد سپرده و همه آنها را یادداشت کنید. اکنون شما باید یک نقطه شروع برای سازماندهی محتوا و روش های تحویل آنها پیدا کنید. در ادامه، این تمرین ها و روش ها را به مقوله های مشابه مانند آموزش پایه، آموزش فرم ها، تمرین های مبارزاتی و محتوای اضافی سازماندهی کنید.
شما اکنون می دانید که محتوا و روش های پایه شما چیست و شما می توانید به تدریج شروع به ساخت مجموعه آموزشی خود کرده و تدریس جدید را آغاز کنید.

2- یک برنامه ماهانه از آنچه که باید در کلاس آموزش داده شود را مرتب کرده و سپس تمرین های آموزشی خود را به هر درس اضافه کنید. با ایجاد یک برنامه آموزشی ماهانه که محتوای آموزش را پوشش می دهد خود را متعهد به تمرکز بر روی مطالب برای هر کلاس می کنید و به خودتان اجازه نمی دهید که در دام تدریسی گرفتار شوید که برای شما راحت تر است.
این روش آنچه را که هنرجویان تان به آن نیاز دارند را به آنها داده و همچنین شما را وادار می کند تا دانش محتوا و مهارت های آموزشی خود را ارتقا دهید.

3- ترتیب ارائه اجزای درس را تغییر دهید. اگر مراحل یک و دو را انجام داده اید و هنوز متوجه که چند درس دارید که محتوای مشابه را پوشش می دهند یک روش ساده این است که آنها را پشت سر هم تدریس نکرده و ترتیب آنها را تغییر دهید. روش های متعددی وجود دارد که شما می توانید نظم و محتوای تدریس خود را تغییر دهید، در نتیجه به نظر می رسد که هر درس متفاوت با بقیه درس ها است، با وجود آنکه کاملا شبیه هم هستند.

4- سرعت و تمرکز خود را تنظیم کنید. یکی از راههای ساده دیگر این است که در حین تدریس محتوای آموزشی سرعت خود را تغییر داده و تمرکزتان را تنظیم کنید. برای مثال، اگر می خواهید در دو کلاس جداگانه تدریس کنید کلاس اول می تواند بر روی توضیح دقیق و تمرین در هر کدام از نقاط تمرکز داشته باشد و کلاس دوم می تواند یک تمرین سریع با تکرارهای متعدد باشد.
برای اینکه بتوانید تمرکزتان را به خوبی تنظیم کنید می توانید در کلاس اول به آموزش تمرینات خطی پرداخته و در کلاس دوم بر روی اهداف کار کنید. راههای متعددی برای تنظیم سرعت و تمرکزتان حین درس دادن وجود دارد، با کمی تحقیق می توانید دیگر راهها را نیز بیابید.

5- تغییر زمینه ای که محتوای خود را تدریس می کنید. یک تغییر ساده در زمینه درس شما می تواند به راحتی دو درس که به نظر می رسد مشابه هستند را به گونه ای تدریس کرد که کاملا متفاوت از هم به نظر برسند. برای مثال می توانید تمرین فرم ها را اینگونه تغییر دهید.

همانطور که در بالا مشاهده کردید این 5 نکته ساده بطور چشمگیری می توانند به شما برای طراحی برنامه های درسی متعدد که محتوای آموزشی مشابهی دارند کمک کنند. این تغییرات کوچک می توانند در نهایت به افزایش تعداد هنرجویان و همچنین بهبود سطح مهارت آنها منجر شوند.
 

 

برچسب ها: کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha