سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی در مورد تکواندو که بهتر است بدانید

نکاتی در مورد تکواندو که بهتر است بدانید
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱/۲۳ بازدید کنندگان:۳۲۰۶ نویسنده:سامان موسوی

 

بر اساس مستندات و شواهد موجود تکواندویی که امروزه به این شکل می بینیم از رشته های رزمی "سوباک" و" تکوان" که در دوران حکومت سلسله گوگوریو وجود داشته اند نشات گرفته است. آن موقع به توانایی های جنگی افراد توجه زیادی می شد و به این دلیل به صورت منظم مسابقاتی همچون رقص با شمشیر، تیراندازی و مبارزه تن به تن انجام می شد.
در زمان حکومت سلسله شیلا که بر قسمت های جنوبی شبه جزیره کره حکمرانی می کرد توجه خاصی به هنرهای رزمی می شد. در این حکومت سازمانی نظامی، آموزشی و اجتماعی به نام "هوارانگ دو" وجود داشت که در آن به آموزش انواع هنرهای رزمی بخصوص سوباک می پرداختند.
هر چند که در دوران هوارانگ تکنیک های گلاویز شدن و ضربات دست زیادی وارد سوباک شد اما بعد از آن میل زیادی برای تمرین این نوع تکنیک در کره وجود نداشت و این رشته به شکل اولیه آن که بر مبنای ضربه زدن و جلوگیری از نزدیک شدن دشمن استوار بود ادامه پیدا کرد. همچنین تکنیک های گلاویزی "سوباک" که به آن "یوسول" می گفتند بعدها پس از ورود به ژاپن پایه گذار هنر رزمی جدیدی به نام جودو شد.
آموزش تکنیک های هنرهای رزمی در دوره حکومت "کوریو" بسیار رواج پیدا کرد و در جشن های سالانه متنوعی که در آن سلسله انجام می شدند بجز ورزش های رزمی به مسابقات کشتی و چوگان نیز اهمیت زیادی داده می شد.
تکواندوی نوین بعد از جنگ جهانی دوم و با تلاش استادان هنرهای رزمی کره جنوبی، با ترکیب رشته اوکیناوایی کاراته بویژه سبک شوتوکان، هنرهای رزمی چینی و هنرهای رزمی سنتی کره ای پایه گذاری شد. فرم خاص این رشته هجومی که بر روی ضربات پا با حداکثر قدرت و سرعت متکی است و به حفظ فاصله فیزیکی با دشمن و طراحی تکنیک ها برای دور کردن مهاجم تاکید دارد که این موضوع آن را از سایر هنرهای رزمی دنیا متمایز کرده است.

 

تکواندو


فدراسیون جهانی تکواندو

تلاش جهت بازسازی تکواندو و بازگرداندن آن به حالت اصلی خود در آخر منجر به تبدیل شدن تکواندو به عنوان ورزش ملی کره  و همچنین محبوب ترین سبک رزمی در سراسر دنیا شد.

۱۹۵۹ - «انجمن "تا سو دو" تاسیس شد. هدف اصلی این انجمن ایجاد یگانگی در هنرهای رزمی کره‌ای بود.
۱۹۶۲ – تکواندو به عنوان یک بازی رسمی به چهل و سومین دوره بازی‌های ملی کره جنوبی وارد شد.
۱۹۶۵ - «انجمن "تا سو دو" به"انجمن تکواندو" تغییر نام داد.
۱۹۷۲ – "کوکی وان" تأسیس شد. این باشگاه تا امروز بالاترین مرجع فنی تکواندو بوده‌است.
۱۹۷۳ – تأسیس فدراسیون جهانی تکواندو(WTF)


انواع کمربند در تکواندو

1.    کمربند سفید ( پک تی ) : کمربند سفید نشان دهنده صداقت، پاکی، صفا و صمیمیت، صلح و دوستی و برادری می باشد.
2.    کمربند زرد ( نورانگ تی ) : به عنوان خاک و آب و بارور ساختن کمربند سفید است .
3.    کمربند سبز (نوک تی ) : به عنوان جوانه ای که از خاک می روید.
4.    کمربند آبی ( چونگ تی ) : به عنوان آب, هوا و اکسیژن است که به جوانه کمک می کند تا ریشه نماید .
5.    کمربند قرمز (هونگ تی ) :گلی که شکفته است .
6.    کمربند مشکی ( هوک تی ) : به عنوان میوه آن گل است که درون هر میوه دانه هایی است که به عنوان شاگردان و یا هر دانه به عنوان یک دان است .
 

برچسب ها: آموزش تکواندو تکواندو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha