سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

موی تای چه فوایدی دارد؟

موی تای چه فوایدی دارد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱/۲۳ بازدید کنندگان:۱۱۴۴۴ نویسنده:سامان موسوی

 

ازجمله چیزهایی که بین همه افراد مشترک است این است که ورزش کردن برای همه آنها مفید است. انجام دادن حرکات و تمرینات ورزشی هرچند ساده در طول روز به شما کمک می کند که بتوانید ادامه روز را با انرژی بیشتری به انجام امور خود بپردازید. در صورتی که به دنبال ورزش های سنگین و یا تخصصی نیستید حداقل ورزش های صبحگاهی را انجام دهید، این کار در روحیه شما هم بسیار تاثیر گذار می باشد.
افراد زیادی هستند که با ورزش کردن در رشته ای خاط نشاط زیادی به روح و جسم خودشان می دهند. ازجمله این ورزش ها موی تای است. موی تای را می توان ورزشی سنگین دانست و برای انجام دادن آن باید شرایط مورد نیازش را داشته باشید.
اما موی تای چیست؟ موی تای یکی از هنرهای رزمی می باشد که قدمت آن به هزار سال پیش برمی گردد و به خاطر مزایای زیادی ازجمله تناسب اندام که دارد محبوبیت زیادی در سراسر جهان کسب کرده است. موی تای یک سیستم مبارزه 8 نقطه می باشد که در آن رزمی کارها  مشت ها، پاها، آرنج و زانو  را هدف قرار خواهند داد و به صورت کامل از خود دفاع می کنند. در صورتی که موی تای را با یکی از ورزش های استقامتی ترکیب کنید نتیجه بسیار خوبی برای سلامتی خود بدست خواهید آورد.
در صورتی که شما می خواهید با موی تای لاغر شوید یا اینکه به مبارزه بپردازید ذهن بازتر و تلاش بیشتر می خواهد تا انواع مختلف ورزشها را با آن انجام دهید. به چالش کشیدن بدن و ذهن با شیوه های ورزشی جدید برای سلامتی و تناسب اندام خوب است. اگر به طور مداوم تمرین و تکرار کنید بدن عادت می کند تا خودش را با آن تمرینات سازگار کند.


فواید فیزیکی موی تای

•    بزرگ کردن هیکل:  موی تای باعث بزرگ تر شدن هیکل می شود. شما با انجام تمرینات موی تای اندام تان را متناسب تر کرده و چربی های اضافی را خواهید سوزاند. کسانی که موی تای را به صورت پیوسته انجام می دهند هورمون توکسین در بدن آنها بیشتر آزاد می شود.


•    بهتر کردن تهویه قلب و عروق: تاثیر موی تای بر روی سیستم قلبی عروقی زیاد است و در آن از هر دو روش هوازی و بی هوازی استفاده می شود. با اجرای منظم موی تای می توانید سیستم قلب و عروق خود را بهبود دهید.


•    افزایش قدرت: ضربات رفت و برگشت در هنگام تمرین موی تای باعث تقویت عضلات پایین تنه خواهد شد.


•    بالا رفتن قابلیت تحرک مفاصل: ورزش موی تای ضربات و حرکات زانو در مفصل ران را تقویت می کند.


•    بالا بردن ایمنی: موی تای بدن را سالم نگه داشته و در برابر بیماریها مقاوم تر می کند.


فواید روانی موی تای

•    کاهش استرس: موی تای نوعی ورزش با سرعت گام است که نگرانی های روزانه را از بدن بیرون می کند.


•    شجاعت: با توجه به آموزش دقیق، اعتماد به نفس و شجاعت درانسان زیاد می شود.


•    نظم و انضباط:  وقتی فرد زیر نظر مربی است و مطابق با آن قواعد را تمرین می کند در دراز مدت شخص منظمی می شود.

 

•    تقویت هوش: استفاده از تکنیک ها و ترفند برای نگه داشتن حریف  و یا فریب آنها هوشش تقویت شده و می تواند روی پای خود بایستد


 

برچسب ها: موی تای
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha