سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی مهم در مورد دویدن

نکاتی مهم در مورد دویدن
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۱۰ بازدید کنندگان:۱۸۷۰ نویسنده:سامان موسوی

در صورتی که شما هم به دویدن علاقه دارید این مقاله می تواند به شما کمک کند. ممکن است که شما هم سوالاتی در این مورد داشته باشید. سوالاتی همچون برای دویدن چه لباسی باید بپوشیم، چه ساعتی برای دویدن بهتر است، پس از دویدن چکار کنیم و چندین مورد دیگر.
 

1- سعی کنید که هر روز بدوید

در صورتی که یک کار را به صورت متوالی انجام دهید احتمال موفقیت شما در آن کار بیشتر خواهد شد. هر روز دویدن باعث می شود که چربی بیشتری بسوزانید. علاوه بر تاثیرات فیزیکی هر روز دویدن باعث می شود که قدرت ذهنی تان بالاتر بروید.


2- برای دویدن خود دلیل داشته باشید
داشتن دلیل برای دویدن باعث می شود که انگیزه تان هم برای آن افزایش پیدا کند. برای مثال کسانی که بیماری هایی مثل سرطان دارند برای اینکه زندگی بهتر و بیشتری داشته باشند هر روز زمانی را به دویدن اختصاص می دهند. به این ترتیب شما هم باید دلیلی برای انجام آن پیدا کنید در غیر اینصورت زود از آن خسته خواهید شد و انگیزه تان را از دست خواهید داد.


3- داشتن استراحت کافی
شما باید تلاش کنید که پس از هر تمرین دویدن به اندازه کافی استراحت داشته باشید وگرنه نمی توانید کار را ادامه دهید. زمانی که استراحت می کنید بهتر است که جوراب ها و کفش هایتان را از پا در آورید.
 

4- مثبت اندیش بودن

هنگامیگه دویدن تان به اتمام رسید باید احساس شادی و خوشی داشته باشید. این احساس باعث می شود که انگیزه تان افزایش پیدا کرده و همچنین احتمال آسیب دیدگی خود را کاهش دهید.
 

۵.زمان مناسب خود را تشخیص دهید

یک برنامه هفتگی برای خود تهیه کنید و از خودکارهای رنگی برای گذاشتن علامت استفاده کنید. رنگ زرد برای هیجان انگیز، رنگ نارنجی برای خوب و رنگ قرمز به معنای بد. این یک روش بصری برای یافتن بهترین زمان برای تمرین است. به عنوان مثال اگر در یک دوره زمانی رنگ نارنجی و قرمز زیاد بود باید زمان تمرین را تغییر دهید یا از تمرینات سبک‌تر استفاده کنید.
 

6- لباس کمتر بپوشید

تلاش کنید در زمان دویدن لباس کمتری بپوشید. هنگامی که شما می دوید دمای بدن تان به میزان زیادی افزایش خواهد یافت این کار ممکن است منجر به توقف شما شود.


7- دویدن با سرعت زیاد

هنگامیکه دویدن تان را به اتمام رسید احساس شادی و سر زندگی خواهد داشت.
 

8- از خوردن نوشیدنی های الکلی دست بردارید

خوردن نوشیدنیهای الکلی باعث می شوند کیفیت خواب و سطح آب بدن تان بهبود یابد. به این ترتیب تا جایی که برایتان ممکن است از خوردن نوشیدنی های الکلی امتناع ورزید.
 

9- تمرینات تان باید به صورت هوشمندانه باشد

برای اینکه بدن تان قوی تر شود باید مدت زمان زیادی را برای بازسازی بدن تان وقت بگذارید. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که روزهای سخت و آسان تان را با هم ترکیب کنید. به یاد داشته باشید که نباید فشار بیش از حدی به خود وارد نکنید.
 

10- از مقایسه کردن بپرهیزید

شما نباید هیچ وقت خودتان را با دیگران مقایسه کنید. مطمئنا افرادی هستند که بهتر و سریع تر از شما خواهند بود. مطمئنا هر کسی توانایی های مختص به خود را دارد به همین جهت بهتر است که بر روی توانایی های خودتان تمرکز کنید.
 

11- قبل از دویدن یک فنجان قهوه بنوشید

برای کسانی که به صورت مداوم می دوند نوشیدن یک فنجان قهوه می تواند دویدن را تا اندازه ای برایتان آسانتر کند. کافئینی که در قهوه می باشد باعث سوخت کالری خواهد شد. میزان کافئین دریافتی از بدن تان باید 3 میلی گرم به ازای هر یک کیلوگرم باشد.
 


12- به صورت گروهی بدوید

دویدن را می توان نوعی فعالیت اجتماعی به حساب آورد. شما می توانید همراه با دوستان تان این کار را انجام دهید. در هنگام دویدن می توانید با دوستان تان گفتگو کرده و یا حتی در شبکه های اجتماعی پست قرار دهید.
 

13- ترتیب دادن یک مسابقه برای خود

بهتر است که مسابقه ای برای خود در نظر گرفته و در آن شرکت کنید. مثلا تعیین کنید که در یک ساعت چه مصافتی را باید تعیین کنید. رد شدن از خط پایان می تواند دیدگاه شما را تغییر داده و موجب شود که تلاش بیشتری انجام دهید.

 

برچسب ها: ورزشکاران ورزش پیاده روی تمرینات استقامتی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha