سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چرا باید کیوکوشین را انتخاب کنیم؟

چرا باید کیوکوشین را انتخاب کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۱۲ بازدید کنندگان:۸۵۹۱ نویسنده:سامان موسوی

امروز محبوبیت هنرهای رزمی ترکیبی در کل دنیا گسترش یافته است. مثلا در ایالت متحده افراد کمی هستند که در مورد این نوع از هنرهای رزمی اطلاعات چندانی نداشته باشند. هر روز تعداد سانس های باشگاه های MMA بیشتر می شود عده ای نیز در حال یادگیری موی تای، جوجیتسو و کشتی هستند تا بر معلومات خود اضافه کنند. حتی در ژاپن که بسیاری از هنرهای رزمی ازجمله کاراته از آنجا آمده اند روز به روز تعداد کلاس های ورزش های ترکیبی MMA افزایش می یابد.


حفظ سلامتی خود

از اکثر کسانی که بر روی کاراته آزاد کار می کنند این سوال را پرسیده ام که چرا به این سبک روی آورده اند؟ تعداد زیادی از آنها دلیل خود را احتمال سالم ماندن صورت خود و در عین حال زات خشن آن اعلام کرده اند. در جاهایی که هنوز بعضی از ورزش ها مانند ورزش های آزاد به صورت حرفه ای بر روی آنها کار نمی شود و حتی بعضی از بوکسورهای المپیکی از وضعیت خود رضایتی ندارند در معرض خطر قرار دادن اعضای حیاتی صورت در برابر حملات دست حریف کار سختی به نظر می رسد. علاوه بر این در صورتی که این نوع از ورزش ها انجمن و تشکل های حرفه ای نداشته باشند احتمال اینکه مربیان دانش کمتری داشته باشند بیشتر خواهد شد.


بدست آوردن قدرت بدنی

فقط با دیدن 5 دقیقه از مبارزه مسابقات کیک بوکسینگ می توانید به این موضوع پی ببرید که در مسابقات کیوکوشین تعداد ضرباتی که بدون محافظ به بدن برخورد می کنند زیاد هستند، اینکار باعث می شود به این موضوع پی ببریم که قاعدتا از نظر آمادگی جسمانی کیوکوشین کاراته در برابر کیک بوکسینگ قدرت بدنی بیشتری لازم دارد.


روح کاراته

فلسفه بودو و سامورایی که در کاراته آموزش داده می شود هرچند که در دیگر ورزش های رزمی نیز دیده می شود ولی تفاوت آن نسبت به کاراته این است که در کاراته به اوج خود می رسد. حال یک سوال از شما می پرسیم، بین یک شورت کیک بوکسینگ و لباس خوش دوخت کاراته کدام را برای پوشیدن انتخاب می کنید؟
 


سیال بودن کیوکوشین

فلسفه آموزه های اویاما به سیال بودن و همچنین نداشتن محدوده خاص بین آموزش های کیوکوشین کاراته می باشد. اینکه رشته کیوکوشین ترکیبی از دیگر سبک های رزمی آن دوران و امروزه می باشد به این معنی نیست که رزمی کاران این رشته تنها در آن فعالیت داشته باشند. استاد اویاما در زمان زندگی خود به بسیاری از کشورها و مناطق سفر می کرد تا تکنیک های خود را ارتقا داده و شگردهای جدیدی یاد بگیرد. به همین جهت مثلا اگر در حوزه گلاویزی در کیوکوشین ضعیف هستید با خیال راحت به تمرین رشته ای دیگر در کنار آن بپردازید و بدانید که این همان کیوکوشین اصیل می باشد.
 

برچسب ها: کیک بوکسینگ کیوکوشین
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha