سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه با استفاده از تردمیل کالری بیشتری بسوزانیم؟

چگونه با استفاده از تردمیل کالری بیشتری بسوزانیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۶/۲۴ بازدید کنندگان:۴۰۱ نویسنده:سامان موسوی

تردمیل یکی از ابزارهای محبوب بین ورزشکاران می باشد که می توان هم در خانه و هم در باشگاه ورزشی از آن برای تمرین کردن استفاده کرد. اما این سوال پیش می آید که برای تمرین کردن بر روی تردمیل فقط راه رفتن و دویدن روی آن کافی است؟ آیا ورزشکاران این کار را درست و بدون خطا انجام می دهند؟ در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به ذکر نکاتی بپردازیم که به کمک آنها می توانیم با تمرین روی تردمیل کالری بیشتری بسوزانیم.


نکته اول- به تردمیل شیب بدهید

شیب دادن به تردمیل باعث می شود تا دویدن در حالت طبیعی و بیرون از خانه را شبیه سازی کنید. این کار برای زانوها راحت تر و مفید تر می باشد. شیب دادن تردمیل راهی عالی برای بالا بردن سوخت و سوز کالری در هنگام  راه رفتن یا دویدن می باشد. در ابتدای کار دویدن یا پیاده روی را بر روی شیب یک درصد شروع کرده و به مرور شیب آن را افزایش دهید.
سعی کنید که هر دقیقه پس از یک دقیقه ریکاوری، شیب تردمیل را 5 درصد افزایش داده تا شیب آن به 15 درصد برسد. برای پایان دادن به تمرین هم می توانید هر دقیقه از شیب آن کم کنید تا به همان حالت یک درصد شیب برسید. به کمک این روش، نفس و انرژی تان بیشتر شده و به شما کمک می کند تا پس از مدتی به راحتی بتوانید بیش از یک ساعت به طور مداوم با سرعت بدوید. در ضمن با این کار از تمرین کردن با تردمیل خسته نخواهید شد، زیرا شیب و سرعت آن به طور مداوم در حال تغییر می باشد.


نکته دوم- بیشتر کردن حرکت زانوها

اینکه تردمیل به شما کمک می کند که تمرین کنید به این معنی نخواهد بود که شما تنبلی کرده و همه کارها را به آن واگذار کنید تا انجام دهد. به کار انداختن پاها در هر گام مهم است زیرا تردمیل دونده را به سادگی جلو میبرد و مهم است که شما فقط روی سرعت آن متمرکز نمایید و به سرعت این پا و آن پا نکنید، بلکه حواستان به افزایش دامنه و بلندی گامها هم باشد. این روش نیازمند تلاش بیشتر بوده و مسافت بیشتری را با سرعت بیشتر طی میکنید.


نکته سوم- بالا بردن مقاوت

از دیگر نکات مهم در هنگام تمرین با تردمیل این است که از حرکات مقاومتی استفاده کرده تا ریکاوری های فعالی داشته باشید. در هنگامی که مشغول ریکاوری هستید می توانید یک تمرین قدرتی انجام دهید. این کار موجب می شود ضربان قلب تان بالاتر برود و به همین دلیل میزان قابل توجهی کالری بسوزانید.


نکته چهارم- حرکت دادن بازوها

در شرایطی که شما با پاهای خود تکنیک دویدن را رعایت می کنید بازوهایتان هم تا حدود زیادی آن حرکت را انجام می دهند.بیشتر دوندگان تردمیل تابع الگویی هستند که فکر میکنند الگوهایی موثر و پربازده از حرکت هستند و تقریباً با بدنی کوفته و ضرب دیده، دویدن روی تردمیل را تمام میکنند.
در هنگام کار بر روی تردمیل بازوهایتان را حرکت داده و تلاش کنید زاویه گشتاور 90 درجه بین عضلات بازو و ساعد را در دو دست خود حفظ کنید. توجه داشته باشید که هر اندازه که سرعت تان بیشتر می شود باید سرعت حرکت بازوها نیز افزایش پیدا کنند. می توانید از آنج های دست تان به عنوان لنگر در بالا بردن سرعت تان استفاده کنید. با این کار مشاهده خواهید کرد که سرعت طی مسافت به مرور بیشتر خواهد شد.


نکته پنجم- کاری فراتر از دویدن انجام دهید

به خاطر داشته باشید که می توانید از سطح و تسمه تردمیل غیر از دویدن ساده در روش های دیگری نیز استفاده کنید. اینکه اغلب افراد از تردمیل فقط برای دویدن استفاده می کنند دلیل آن نمی شود که قابلیت های دیگری نداشته باشد. سعی کنید که قبل یا بعد از تمرینات معمول، سرعت آن را آهسته تر کرده و حرکت لانچ در راه رفتن، لانچ چرخی و همچنین یک سری در میان حرکات اسکوات و لانچ را انجام دهید.
به وسیله این تمرینات، حرکات اولیه را در پایین تنه خود متحمل شده و مبنای بهتری برای قوی تر دویدن فراهم کرده و خواهید دانست که چون تردمیل حرکت می کند، قادر است شما را به جلو برده و در ریتم موزون و خوشایندی نگه دارد.
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی پیاده روی تمرینات استقامتی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha