سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

5 باور اشتباه در مورد ورزش کردن

5 باور اشتباه در مورد ورزش کردن
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۸/۲۴ بازدید کنندگان:۹۲۷ نویسنده:سامان موسوی

در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم 5 باور نادرست که در ورزش رایج هستند را نام برده و به صورت جداگانه به برسی هر کدام از آنها بپردازیم.باور اشتباه اول- اگر صبح ورزش کنید چربی بیشتری می سوزانید

بر اساس تحقیقات انجام شده ورزش کردن در صبح نسبت به دیگر ساعت های روز متابولیسم بدن را افزایش نمی دهد. بر اساس این پژوهش ها کسانی که صبح ورزش می کنند دارای انرژی بیشتری می باشند در نتیجه مدت زمان بیشتری را ورزش می کنند. اما این شما هستید که باید تشخیص دهید چه ساعتی از شبانه روز بدن شما بیشترین آمادگی را برای ورزش کردن دارد.


باور اشتباه دوم- چربی که در یک کیلومتر پیاده روی سوزانده می شود به اندازه چربی است که در یک کیلومتر دویدن می سوزانید

در صورتیکه شما دونده ای حرفه ای نیستید بهترین پیشنهاد به شما این است که پیاده روی کنید. پیاده روی نیز می تواند شما را به هدف تان برساند اما نسبت به دویدن زمان بیشتری طول می کشد تا به هدف خود برسید. در واقع بهتر است بدانید که شما با دویدن 40 درصد بیشتر نسبت به پیاده روی انرژی از دست خواهید داد که این مصرف انرژی بیشتر برابر با سوزاندن چربی بیشتر نیز می باشد.


باور اشتباه سوم- حرکات کششی به ورزش کردن بهتر شما کمک می کنند

ممکن است در طول دوران دبیرستان این نکته به شما تلقین شده باشد که حرکات کششی به بهتر ورزش کردن شما کمک می کنند به همین دلیل برای شما به عنوان یک روال در آمده باشد. بیشتر افراد فکر می کنند که اگر حرکات کششی را قبل از ورزش و با بدن سرد انجام دهند برای بهتر ورزش کردنشان مفید است.
در اصل، می توان گفت که انجام حرکات کششی قیب از ورزش تنها باعث تلف شدن وقت تان می شود و حتی برای تعدادی از تمرینات ورزشی خاص مانند وزنه برداری مضر می باشند. در عوض به جای آن سعی کنید حرکات کششی همسترینگ را پس از تمرین انجام دهید. همچنین قبل از تمرین عضلات تان را به وسیله چند حرکت ورزشی سبک گرم کرده و یا اینکه تعدادی از حرکات کششی دینامیک را انجام دهید.


باور اشتباه چهارم- چون ورزشکار هستید می توانید به هر اندازه که دوست دارید بخورید

در صورتیکه می خواهید وزن خود را کاهش دهید نباید هر چیزی که دوست دارید را بخورید. آیا به این جمله باور دارید؟ افراد زیادی هستند که پس از ورزش کردن و سختی کشیدن دو برابر مقدار کالری که سوزانده اند را به عنوان جایزه به خود می دهند. در صورتیکه واقعا می خواهید وزن تان را کاهش دهید باید مراقب مقدار کالری که وارد بدن تان می شود باشید. می توانید به دفترچه یادداشت تهیه کنید و میزان کالری که سوزانده اید را در آن بنویسید تا به آن نسبت کالری وارد بدن کنید.


باور اشتباه پنجم- اگر دراز و نشست کنید شکم تان 6 تکه می شود

تمرینات قدرتی برای افزایش توده عضلانی مفید می باشند اما در صورتی که عضلات در زیر لایه ای از چربی باشند کار بسیار سخت تر می شود. اگر می خواهید از چربی شکم و دور پهلوها خلاص شوید داشتن رژیم غذایی کار آمد بسیار مهم می باشد. به همین جهت به شما پیشنهاد می کنیم که غذاهای سالم تر بخورید و همراه آن ورزش اینتروال انجام دهید تا به مرور چربی شکم تان از بین برود.
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی پیاده روی تناسب اندام مزایای سلامتی ورزشکاران ورزش
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha