سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

10 ویژگی اساتید هنرهای رزمی

10 ویژگی اساتید هنرهای رزمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۱۰ بازدید کنندگان:۳۱۱۸ نویسنده:سامان موسوی

 


داشتن اخلاق حرفه ای به غیر از هنرهای رزمی در دیگر جنبه های زندگی نیز تاثیر گذار می باشد. یک مربی هنرهای رزمی باید چهارچوب حرفه ای را در اخلاق مربی گری رعایت کند.  در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی ویژگی های یک مربی هنرهای رزمی بپردازیم.


1- باید به کاری که انجام می دهد اعتقاد کامل داشته باشد. مربی باید به گونه ای مشغول کار باشد که اعتقاد واقعی او را به راحتی بتوان تشخیص داد.

2- به کسب نتیجه ایمان داشته باشد. مربی موفق می شود که اول بتواند خود و استعدادهایش راشناخته و با تحقیق و بکار گیری تجربه های خود و دیگران کار مورد نظر را انجام داده و نسبت به گرفتن نتیجه از آن ایمان داشته باشد.

3- باید به ورزشکاران اعتماد داشته باشد. ازجمله اصلی ترین ویژگی های یک مربی هنرهای رزمی داشتن اخلاق حرفه ای می باشد. اخلاق حرفه ای به معنای این است که مربی با اعتقاد به نتیجه بتواند هنرآموزان خود را برگزیده و در این راه به آنها اعتماد کند تا بتوانند خود را نشان دهند.

4- باید به دیگران احترام بگذارد. مربی اجازه ندارد در هر سطحی که باشد به عقاید دیگران بی احترامی کرده و آنها را مسخره کند. انجام دادن این کار نشان دهنده عقده های او در گذشته می باشد که تاکنون پنهان بوده اند.

5- بتواند از تجربیات دیگر افراد استفاده کند. یک مربی خوب باید شهامت آن را داشته باشد که از تجربه های دیگر افراد برای ارتقا خود و کلاسش استفاده کند.

6- نتیجه را قبول کند.  مربی باید زمانی را جهت رسیدن به اهداف خاص تنظیم کند و بعضی اوقات برسی کند که تا چه اندازه توانسته به اهداف خود نزدیک شود، به هر حال، نتیجه هر چیزی که هست نتیجه تلاش تان می باشد.

7- اشتباهات خود را بپذیرد. یکی دیگر از ویژگی های یک مربی خود در هنرهای رزمی این است که در صورت شکست و ناکامی در چیزی اشتباهات خود را بپذیرد زیرا تا زمانی که اشتباهات پذبرفته نشوند نمی توان آنها را رفع کرد.

8- برای رفع اشتباهات خود تلاش کند. پس از اینکه مربی اشتباهات خود را شناخته و قبول کرد باید برای رفع آنها نیز برنامه ای داشته باشد. اصلاح اشتباهات، چند قدم شما را به موفقیت نزدیک تر می کند.


9- داشتن ابتکار عمل. هر کدام از هنرجویان دارای وضعیت فیزیکی و استعدادهای متفاوتی می باشند، یک مربی خوب باید قادر باشد که استعدادهای هر کدام از هنرجویان را تشخیص داده و بر روی آنها کار کند.

10- آخرین ویژگی که در این مقاله به آن اشاره می کنیم تحمل شنیدن نظرات دیگران می باشد. یک نظر هر اندازه هم که از دید شما کم اهمیت باشد احتمال دارد که چیز نهفته ای در آن باشد. برای اینکه پیشرفت کرده و نتیجه بهتری بگیرید سعی کنید نظرات دیگران را شنیده و آنهایی که مناسب هستند را بکار بگیرید. یک مربی خوب باید ظرفیت انتقاد پذیری بالایی هم داشته باشد.


 

برچسب ها: هنر های رزمی هنر رزمی هنرمند رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha