سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نینجا: استراتژی برای زندگی بهتر

نینجا: استراتژی برای زندگی بهتر
تاریخ ارسال:۱۳۹۲/۵/۲۰ بازدید کنندگان:۱۹۲۴ نویسنده:سامان موسوی

 

قرن ها پیش هنر نینجوتسو هنگامی که جنگ جهان را فرا گرفته بود متولد شد. این واقعیت باعث می شود که این هنر بسیار متفاوت تر از سبک هایی مانند آیکیدو و برزیل جیو ، که در زمان صلح تاسیس شدند باشد. نینجوتسو بالغ به یک سیستمی است که در مبارزه با روش هایی است که در میدان جنگ کار می کنند و در پشت خطوط دشمن و در برابر حمله های متعدد متمرکز می شود.
شاید شما نتوانید محیط خود را کنترل کنید اما می توانید خود را کنترل کنید. این هنر بزرگ برای در بر گرفتن اصول برای دفاع از خود در شرایط شدید و خشن روانی مفید می باشد. همان اصول در حال حاضر توسط پرسنل نظامی در سراسر جهان استفاده می شود.
نینجوتسو به معنای هنر پنهانی است که شیوه ای به وجود آمده برای دفاع از خود و رسیدن به مهارتهای ویژه رزمی برای غلبه بر دشمن است.در مورد تاریخچه این سبک رزمی باید گفت: در قرن ششم میلادی مذهب بودیسم وارد کشورژاپن شد وموجب بوجود آمدن چالش بین دو مذهب بودیسم و«شینوئیسم» شد که مذهب ملی آن دوران بود طرفداران مذهب بودیسم به روایتی همان پیشینیان نینجا بودند آنها دراوایل قرن هفتم برای فرار از شکنجه مذهبیون به جنگلها و کوهها سوزوکا رفتند و با مابوشی نام گرفتند مبدأ نینجاها دو سرزمین کوگا و ایگا بوده با معروفترین خانواده های نینجا «هاتوری،فوجی بایاشی موموچی» است
نینجوتسوبه ما یاد می دهد که برای پیروزی و غلبه،  چگونه با تمامی طرحها و نقشه ها هماهنگ و سازگار شویم. نینجوتسو در واقع شامل مرحله رزمی و عملیاتی گروه و یا تشکیلات پنهانی سلحشوران کشور ژاپن می باشد که بر پایه بوجوتسو بنا نهاده شده نینجوتسو شامل موارد زیادی از مهارتهای رزمی می¬شود که مجموع این مهارتها باعث پدید آمدن هنر رزمی بسیار پیشرفته و تکامل یافته با بکارگیری فنون رزمی در تمامی شرایط ایجاد شده گردید. نین جوتسو هنری است که مهارت یافتن در هر یک از بخشهای آن مستلزم صرف سالها وقت و تمرینات فشرده و پیچیده رزمی است، تمام اعمال و تکنیکهای نین جوتسو در ژاپن باستان بصورت سری و مکنون تنها به عده خاصی آموزش داده شده و اساتید این شیوه محرمان و خواص را به تمامی جنبه¬های پنهانی این هنر آشنا می کردند.

نجوتسوجینین ها برای انجام ماموریت با طرز استفاده اغلب سلاحهای زمان خود آشنائی کامل داشتند و روانشناسی جامعه را بخوبی می دانستند و با همدیگر از طریق رمز ارتباط داشتند. اگر احیانا یک نینجا به دام می افتاد و اسیر می شد (که بسیار کم رخ می داد) مردم او را زجر فراوان می دادند تا بتوانند اسرار آنها را بدست آورند.
یکی از برجسته ترین خصوصیات نین جوتسو این است که بدن و جسم را پایگاه فکر و اندیشه می‌داند و کالبد آدمی را آموزش می‌دهد تا با آن روح را بسازد. اصول اصلی و اجرای تکنیک‌ها نیاز به سرعت، تعادل، تمرکز، قدرت و تنظیم زمان تنفس و کنترل آن دارد و بدون آن فاقد ارزش است که از شعار های نین جوتسو نیز می باشد یعنی" قدرت سرعت تعادل انعطاف تمرکز پنج هنر نینجاست ."
به زنان نینجوتسوکار کونوایچی و به مردانی که این رشته را کار میکنند نینجا می گویند .
یک نینجوتسو کار : زرنگ چون اشخاص آگاه از خطر . تسلیم پذیر چون یخ در مقابل آفتاب . مودب چون مهمــــان . و سلطان شب .

 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی سبک های هنر های رزمی هنر رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha