سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

کدام رشته های رزمی برای دفاع شخصی بهترین هستند؟

کدام رشته های رزمی برای دفاع شخصی بهترین هستند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۱۴ بازدید کنندگان:۶۰۴۹ نویسنده:سامان موسوی

پاسخ به این سوال برای هر شخص متفاوت و منحصر به فرد است. به هر حال، هر وقت که شما هنرهای رزمی را یاد می گیرید به طور طبیعی توانایی تان در دفاع شخصی بهبود پیدا خواهد کرد.
 بهترین راه برای دفاع از خود این است که خود را در وضعیت های نامطلوب قرار ندهید، از انجام درگیری ها اجتناب و یا پیشگیری کنید. اما گاهی اوقات شرایطی پیش می آید که نمی توانید از آن اجتناب کنید. برخی از رشته های رزمی که به طور طبیعی می توان بیشتر از آنها برای دفاع شخصی استفاده کرد عبارتند از تکواندو، کیک بوکسینگ و هاپکیدو.  این سبک ها از هنرهای رزمی در عین حال که ساده هستند اما اغلب موثر بوده و بهترین راه برای دفاع شخصی می باشند.


کیک بوکسینگ برای دفاع از خود

کیک بوکسینگ به عنوان شکلی از دفاع شخصی مجموعه ای از ضربات پا، مشت و زانو می باشد که با هدف آسیب زدن به حریف زده خواهند شد. کیک بوکسینگ حول محور حرکت می کند، مانند یک ضربه رو به جلو که می تواند به چانه مهاجم برخورد کرده و او را به زمین بیاندازد. اگر این ضربات به درستی استفاده شوند و بتوانند از عنصر غافلگیری استفاده کنند می توانند آسیب قابل توجهی به حریف وارد کنند. برخی از تمرینات کیک بوکسینگ شامل توانایی برای تحمل مقدار قابل توجهی از درد در جریان مبارزه می باشد که یکی از مزیت های طبیعی آن برای دفاع شخصی می باشد.


تکواندو برای دفاع از خود

تکواندو برای دفاع از خود بر روی سرعت، ضربات سنگین، مشت و ته سر استفاده می کند. در صورت حمله می توانید از تمام این چیزها به نفع خود استفاده کنید. همچنین مانورهای مدور که به جای قدرت بر روی دستکاری یا تغییر مسیر تمرکز می کنند. برخی از تکنیک ها که می توانید برای دفاع از خود در تکواندو به نمایش بگذارید عبارتنداز فشار نقطه ای، پرتاب کردن، قفل مفاصل، تکنیک های مسدود کردن و تکنیک های آزاد سازی.


هاپکیدو برای دفاع شخصی

هدف هاپکیدو آن است که به همان انداره که می توانید تاثیر داشته باشید. این یک استراتژی موثر است که به شما کمک می کند حریف را دفع کنید. تعدادای از ضربات زانو و آرنج در هاپکیدو وجود دارد. همچنین با استفاده از آن، مدافعان قادر خواهند بود که از آرنج و دست خود به عنوان یک سلاح بر علیه حریف استفاده کنند.


دیگر هنرهای رزمی برای دفاع از خود

بسیاری دیگر از هنرهای رزمی دیگر نیز مانند جوجیتسو، موی تای، کراو ماگا، کاراته، بوکس و غیره اشاره کرد. البته همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر کردیم بهترین کار برای دفاع شخصی این است که از انجام آن اجتناب کرده و از به وجود آمدن آن پیشگیری کنیم. اگر وضعیت خراب شده و نتوانستید از ایجاد درگیری جلوگیری کنید مهارت های شما در هنرهای رزمی می توانند کمک زیادی برای دفاع از خود به شما بدهند.
 

برچسب ها: تکواندو دفاع شخصی کیک بوکسینگ هاپکیدو
پست های مشابه

نظرات کاربران

محسن در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۲ [۴:۳۹:۴۹ PM]

بوکس بهترین و شیک ترین ورزش رزمیه تاریخ هست

ارسال نظر
Captcha