سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه یک هنر رزمی را انتخاب کنیم؟

چگونه یک هنر رزمی را انتخاب کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱۱/۴ بازدید کنندگان:۴۵۰۸ نویسنده:سامان موسوی

 

 

ممکن است که تصمیم گرفته باشید که وارد دنیای هنرهای رزمی شوید اما هنوز در انتخاب رشته رزمی مردد بوده و نمی دانید که کدام یک را باید انتخاب کنید. ابتدا باید هدف تان از انجام هنرهای رزمی را بفهمید و سپس رشته ای متناسب با هدف تان بیابید. به یاد داشته باشید که هیچ فرم عالی از هنرهای رزمی وجود ندارد و رزمی کاران هستند که برترند. هر کدام از رشته ها دارای نقاط قوت و ضعف خاص خود می باشند، در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی هر کدام از این اهداف پرداخته و کاری کنیم که آشنایی تان با رشته های رزمی بیشتر شود تا بتوانید بهترین گذینه را انتخاب کنید.


دفاع شخصی به کمک جوجیتسو

 

دفاع شخصی به کمک جوجیتسو


اغلب اوقات مردم هنرهای رزمی را برای دفاع از خود یاد می گیرند. Daniel LaRusso چنین کرد، او مورد آزار و اذیت قرار می گرفت. آیا شما مورد آزار و اذیت قرار گرفته اید؟ آیا می ترسید که در آینده مورد آزار و اذیت قرار بگیرید؟ هر کدام از هنرهای رزمی به شما یاد می دهند که چگونه از خود دفاع کنید. هدف شما باید پیدا کردن هنر رزمی باشد که بر تکنیک های دفاع و شکستن تاثیر می گذارد. از بسیاری لحاظ جوجیتسو بهترین انتخاب برای شماست، زیرا از قدرت و نیروی حمله حریف به نفع خود استفاده می کند، به این ترتیب می توان یک مهاجم قوی و بزرگتر را مجذوب کرد.


بالا بردن وضعیت جسمانی با کونگ فو

 

کونگ فو


دومین دلیلی که مردم به تمرین هنرهای رزمی  می پردازند این است که می خواهند چربی ها را به عضلات تبدیل کرده و همچنین هماهنگی اعضای بدنشان را افزایش دهند. تمام هنرهای رزمی این کار را به خوبی انجام می دهند اما بسته به هدف تناسب اندام تان ممکن است که یکی از رشته ها بر دیگری ارجحیت داشته باشد. کونگ فو یک تمرین خوب برای کل بدن است. از آنجا که کونگ فو از موقعیت های کم و بلوک های قدرتمند استفاده می کند تمایل دارد که یک تمرین کامل بدن را انجام دهد. این کار کونگ فو را به یکی از با نظم و ترتیب ترین رشته های هنرهای رزمی تبدیل کرده است.
•    در حالیکه کونگ فو تمام عضلات شما را بکار می گیرد سبک هایی از هنرهای رزمی وجود دارد که تاکید بیشتری بر قدرت و انعطاف پذیری قسمت های خاصی از بدن می کنند. اگر می خواهید که بر روی قدرت بدنی خود تاکید کنید ممکن است سبک غربی بوکس یا شاید  شوتوکان کاراته ژاپن برای شما مناسب باشند.


افزایش اعتماد به نفس با ناگیناتا (Naginata)

 

ناگیناتا


ناگیناتا یکی از هنرهای رزمی است که به شما آداب معاشرت و احترام را یاد داده و به شما کمک می کند که اعتماد به نفس تان بالا برود. هنرهای رزمی مانند ناگیناتا اعتماد به نفس را ایجاد می کنند زیرا آنها توانایی نشان دادن پتانسیل های مخفی شما را داشته و همچنین در ساخت عضله و یادگیری مهارت های جدید به شما کمک می کند. اغلب افرادی که برای اولین بار وارد باشگاه می شوند از عزت نفس پایین رنج برده و یا به خود اعتماد ندارند. مربیان ناگیناتا بر روی تشویق احساسات و تجربیات مثبت تمرکز می کنند. تقویت مثبت یک جنبه کلیدی فرآیند تصمیم گیری شما خواهد بود.


داشتن نظم و ترتیب و کنترل خود با استفاده از تکواندو

 

تکواندو


تکواندو یکی از محبوب ترین هنرهای رزمی دنیا می باشد. این ورزش رزمی در سال 1988 وارد بازی های المپیک شد. در تکواندو برای هر سنجش و حرکتی باید نظم و انضباط داشته باشید. از آنجایی که تاکید زیادی بر روی جنبش و فرم قرار می گیرد بسیاری تکواندو را به عنوان راهی عالی برای آموزش رشته و کنترل خود (برای کودک و یا هر کسی) می شناسند.
•    هنرهای رزمی تجربیات سلسله مراتبی دارند، بطوری که برای رسیدن به موفقیت نیازمند سطح بالایی از نظم و کنترل خود دارید. در طول تمرینات ممکن است که با دستورالعمل هایی مواجه شوید که با مفاهیم پیشینی که یاد گرفته اید مطابقت نداشته باشند. نه تنها تمرین تکواندو به شما کمک می کند که به یک رزمی کار خوب تبدیل شوید بلکه می توانید از تعالیم آن برای زندگی روزمره خود استفاده کنید.


آماده شدن برای مبارزه در رینگ با کیک بوکسینگ

 

کیک بوکسینگ


در دهه 1970 هنرمندان رزمی کار آمریکایی کاراته با دستورالعمل های شدیدی که در مسابقات وجود داشت ناامید شدند. آنها می خواستند تماس کامل برقرار کنند، در نهایت این گروه رشته جدیدی به نام کیک بوکسینگ ایجاد کردند. در این ورزش می توان نزاع، مشت، ضربات پا، بلوک ها و مشت زنی در هوا را برای آماده شدن در مسابقات انجام داد. از آنجایی که ریشه های آن در تماس و رقابت کامل قرار دارد، کیک بوکسینگ یک فرم عالی از هنرهای رزمی برای کسانی است که علاقه مند به مبارزه در حلقه هستند.
•    اغلب هنرهای رزمی بر مبارزه در رینگ تاکید ندارند. سبک های سنتی کونگ فو مانند وینگ چون (Wing Chun) یا Hung Gar طراحی نشده اند تا در رینگ مبارزه آنها را انجام داد. شما می توانید دفاع های استثنایی را در سیستم های خود یاد بگیرید اما اینکار بسیار طولانی خواهد بود. قبل از اینکه به اندازه کافی بر اصول اولیه کیک بوکسینگ مسلط نشده اید بعید است که پیشرفت خاصی در وضعیت مبارزه تان پیش آید.


منافع فرهنگی خود را در نظر بگیرید

 

فرهنگ در هنرهای رزمی


اگر به فرهنگ خاصی علاقه داشته و احترام خاصی برای آن قائل هستید، یادگیری هنر رزمی مربوط به آن فرهنگ می تواند تجربه بسیار خوبی باشد. برای مثال اگر در مورد فرهنگ کره کنجاو هستید می توانید تکواندو را یاد بگیرید یا اگر به فرهنگ ژاپن علاقه مند هستید سومو (Sumo) را یاد بگیرید.
•    اگر این بخشی از هدف شما است باشگاهی را که توسط یک فرد بومی از آن منطقه اداره می شود یا اینکه مستقیما تحت نظر آن فرهنگ آموزش دیده است را انتخاب کنید. این نوع آموزش قابل اعتمادتر و موفق تر خواهد بود و مطمئنا در مورد دیگر جنبه های آن فرهنگ ازجمله زبان، رفتار، تاریخ و فلسفه چیزهای بیشتری خواهید آموخت.

 

برچسب ها: تکواندو کاراته ناگیناتا جوجیتسو کیک بوکسینگ
پست های مشابه

نظرات کاربران

یاسین در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۷ [۱۲:۱۰:۵۱ AM]

اگرمیخای معروف بشی برو بوکس.
بوکس ورزش پهلوان و افراد جوانمرده.

ارسال نظر
Captcha