سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

پس از ورزش کردن چه اتفاقاتی برای بدن تان پیش خواهد آمد؟

پس از ورزش کردن چه اتفاقاتی برای بدن تان پیش خواهد آمد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۳/۳۰ بازدید کنندگان:۱۷۲۲ نویسنده:سامان موسوی

 


ممکن است تاکنون این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چطوری باید تاثیر ورزش بر بدن خود را مشاهده کنیم و این تاثیرات با توجه به چه نکاتی قابل ملاحظه می باشند؟ در صورتی که می خواهید بفهمید که آیا به طور صحیح ورزش کرده اید یا نه و از اتفاقاتی که پس از ورزش کردن در بدن تان خواهد افتاد باخبر شوید تا آخرین این مقاله با ما همراه باشید.
 البته باید بدانید که در همه شرایط نشانه ها آنطور که می بایست گویا نیستند، مثلا عرق کردن در بعضی از اوقات می تواند نشان دهنده تاثیر ورزشی باشد که انجام داده اید. به صورت میانگین به ازای هر یک ساعت ورزش حدود 0.8 تا 1.4 لیتر آب از بدن خارج خواهد شد. سوزش عضلات نیز می تواند نشان دهنده تاثیر ورزش باشد.
 در ادامه 6 نشانه را که به شما کمک می کنند تا متوجه شوید که در ورزش کردن خوب پیشرفت کرده اید را توضیح خواهیم داد:


 قادر نیستید که در زمان ورزش کردن مکالمه داشته باشید

اگر در حین انجام تمرینات ورزشی به سختی توانستید صحبتکنید و یا تمایل داشته باشید سوالات را تنها با یکی دو کلمه پاسخ دهید بدین معنا می باشد که ورزش تان دارای شدت مناسبی می باشد.
 


دور آخر تمرینتان را به سختی تمام می کنید

 ازجمله شواهدی که نشان می دهند یک جلسه تمرینی با موفقیت به اتمام رسیده است می توان به کم کردن سرعت در دورهای آخر وزنه زدن، تلاش بیشتر و کمتر شدن سرعت انجام حرکات و همچنین به سختی به پایان رساندن دور آخر تمرین اشاره کرد.


اندازه گیری کردن توانایی های خود در هر بار تلاش

جهت اینکه شدت تمرین ورزشی که انجام می دهید را اندازه بگیرید بهتر است که در باز بیشترین مقدار تکرار حرکات را اندازه گرفته و در جلسه بعدی تلاش کنید که توانایی های خود را بالا ببرید. سعی کنید که بیشترین مقدار ضربان قلب تان را اندازه گرفته و نسبت به آن شدت ورزش را اندازه بگیرید.


خسته بودن پس از اتمام ورزش

از دیگر نشانه هایی برای اینکه بفهمیم تمرین ورزشی که انجام داده ایم چقدر مفید بوده است می توان به خسته بودن پس از ورزش اشاره کرد. شما باید پس از ورزش احساس کنید که بدن تان را به ادامه ورزش وادار کرده اید ولی نباید کاملا انرژی بدن تان را تخلیه کنید. در صورتی که ورزش به صورت صحیح انجام شود باید احساس کنید که پس از ورزش باز هم کمی انرژی دارید.


ورم عضلات

پس از اینکه ورزش استقامتی شدیدی انجام دادید خون زیادی در عضلات تان جریان پیدا خواهد کرد تا تا مواد مغذی و اکسیژن مورد نیاز به عضلات برسد و همچنین مواد سمی از عضلات خارج شوند. این کار موجب ورم کردن عضلات شده و باعث می شود که بصورت موقت حجیم تر شوند. به طور معمول این اتفاق تا 2 ساعت ادامه خواهد داشت.


داشتن خواب بهتر

پس از اینکه روز سخت ورزشی تان را به اتمام رساندید می توانید خواب بهتری را تجربه کنید. دلیل آن هم این است که پس از انجام تمرینات شدید هورمون سیتوکین که باعث آرامش شده و خواب را بهتر می کند در بدن ترشح خواهد شد.
 

برچسپ ها :
آمادگی جسمانی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha