سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چکار کنیم تا سلامتی مفاصل مان تضمین شود؟

چکار کنیم تا سلامتی مفاصل مان تضمین شود؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۳/۳۱ بازدید کنندگان:۱۳۹۸ نویسنده:سامان موسوی

 


با بالا رفتن سن احتمال ابتلا به آرتروز در افراد بیشتر خواهد شد. اما باید بدانید که سبک زندگی تان نیز در ایجاد و یا کندی روند آرتروز می تواند تعیین کننده باشد. با رعایت نکات زیر می توانید کمی دیرتر به آرتروز مبتلا شوید و مفاصل تان را سالم تر نگه دارید:
 


وزن خود را کاهش دهید

یکی از مهمترین عواملی که باعث افزایش آرتروز و دردهای عضلانی می شود بالا بودن وزن است. به همین جهت سعی کنید با کاهش دادن وزن تان فشار روی مفاصل خود را کم تر کنید. با کاهش وزن، مفاصل وزن کمتری را تحمل کرده و دیرتر دچار فرسایش خواهند شد.
 


داشتن رژیم مناسب برای تسکین آرتروز

شما باید در انتخاب غذایی که می خورید وسواس بیشتری به خرج دهید. داشتن رژیم غذایی حاوی غلات، سبزی ها، میوه های تازه، ماهی  و همچنین مواد خوراکی که فاقد چربی های جامد و قند هستند می تواند برای سلامتی مفاصل تان مفید واقع شود.


تمرین کردن به صورت اصولی

شما نباید تمریناتی را انجام دهید که به مفاصل تان فشار زیادی وارد می کنند زیرا این کار می تواند باعث کشیدگی عضلات اطراف مفاصل شده و به حفظ سلامت شان کمک کند. علاوه بر این، با ورزش کردن هورمون اندروفین بیشتری در بدن تان ترشح خواهد شد و این هورمون به کاهش افسردگی کمک کرده و باعث می شود که احساس بهتری داشته باشید.
 


حرکت دادن مفاصل در ورزش

بعضی از اوقات افراد دوست دارند که تنها بعضی از اندامهایشان را تمرین دهند، باید بدانید که اگر مفاصل تان سخت و دردناک هستند قبل از هر چیزی باید به یک دکتر ارتوپد مراجعه کرده و در مورد ورزشی که می خواهید انجام دهید با او مشورت کنید.


نشستن به صورت صحیح

اگر در هنگام نشستن وضعیت صحیحی به خود بگیرید در سلامتی کمر و مفاصل تان تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. تغییر در وضعیت بدن و جابجایی آن باید به صورت صحیح انجام شود تا کمترین تاثیر منفی را در شما ایجاد کند.


داشتن اتاقی راحت

بهتر است که در اتاق تان از وسایلی استفاده کنید که با آنها راحت تر هستید. مثلا می توانید از تشک های طبی استفاده کنید و یا اینکه اگر مدت زیادی را پشت میز می نشینید یک جای پای مناسب تهیه کنید.
مراقب بودن در زمان بلند شدن
اگر می خواهید که فشار کمتری به مفاصل کوچک تان وارد شود سعی کنید که از مفاصل بزرگ خود کمک بگیرید. همچنین سعی کنید که از بلند کردن وسایل سنگین مانند چمدان های بزرگ و سنگین خودداری کرده و همچنین به جای اینکه کیف در دست داشته باشید از یک کوله پشتی استفاده کنید، البته باید هر دو بند کوله پشتی را بر روی دوش خود قرار دهید تا فشاری که به طرفین بدن تان وارد می شود با هم برابر باشند. یکی دیگر از توصیه ها این است که به جای اینکه وسایل را با انگشتان تان نگه دارید سعی کنید آنها را با کف دست تان نگه دارید.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی سوزاندن چربی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha