سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ویدیو: دفاع در مقابل چاقو، یک موقعیت واقعی

دفاع در مقابل چاقو، یک موقعیت واقعی
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۱/۱۹ بازدید کنندگان:۱۲۵۴۶ نویسنده:مدیر سایت

حقیقتی در مورد دفاع شخصی با چاقو

حقیقت این است که دعوا با چاقو، آنگونه که بسیاری از مردم برای آن آموزش دیده اند شروع نمی شود.برای مثال در ابتدای دعوا مهاجم چاقو نمی کشد این دعوا ها همانند سایر دعوا ها شروع می شوند اما فقط یکی از طرفین ممکن است چاقویی همراه داشته باشد که در جریان دعوا آن را از جیب بیرون بیاورد.

بنابراین نکته اول این است همیشه فرض را براین بگذارید که فردی که با آن دعوا می کنید مسلح است.حال مسلح به اسلحه و یا مسلح به چاقو.

یکی از شیوه هایی که ما با در دوره های آموزشی خود استفاده می کنیم این است که بعد از مدت زمانی تمرین که همه کلاس به سطح مهارت مورد نظر ما رسیدند یک شوکر در جیب یکی از هنرجویان کلاس قرار می دهیم و کسی نمی داند که این اسلحه دست کیست و می گوییم که با هم مبارزه کنند.و در صورتی که فردی که اسلحه را دارد موفق به استفاده از آن شد حریفش جریمه می شود.

در جریان تمرینات، یکی از حریفان چاقو می کشد طرف دیگر عقب می کشد، آدم بده با چاقو و آدم خوبه با دست خالی. در این شرایط چطور از خود دفاع می کنید؟
اولین نکته این است که هیچوقت درگیر نشوید.اگر مهاجم با دست دیگرش یقه من را بگیرد و بخواهد با چاقو به من ضربه بزند مطمئنا دفاع بسیار مشکل خواهد بود بنابراین بهترین کار این است تا آنجا که ممکن است از حریف فاصله بگیرید.

اما اگر مهاجم با جلو کشیدن چاقو به من ضربه بزند چکار کنم. اولین کار این است که باز عقب بکشم و به دستی که جلو آورده است ضربه بزنم طوری که آنرا بی حس کنم و چاقو را از دستش بیرون بکشم.
اگر این کار جواب نداد خطر جدی تر می شود.البته تکنیک ها زمانی که ریسکشان بالاتر رود  تاثیر بهتری هم خواهند داشت.
می توانید با گرفتن مچ و کشیدن حریف به طرف خود و  پیچاندن دستش،آن کاملا حریف را به کنترل خود در آورید.


آموزش زیر را به طور کامل مشاهده کنید.

 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی دفاع شخصی مبارزات خیابانی دفاع در برابر چاقو سلاح های سرد کلیپ رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha