سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه مبارزه آسانی داشته باشیم؟

چگونه مبارزه آسانی داشته باشیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۲۳ بازدید کنندگان:۱۷۹۰ نویسنده:سامان موسوی

قبل از هر چیزی بگذارید این توصیه را به شما بکنیم که تا هنگامی که نتوانستید تکنیک را به طور کامل به کنترل خود در نیاورده اید خودتان را به طرف حریف پرتاب نکنید. دلیل آن این است که اگر مبارزه خیلی زود شروع شود منجر به آسیب دیدگی شما یا حرف تان خواهد شد.


شما هنگامی برای مبارزه دارای آمادگی کافی هستید که شرایط زیر را داشته باشید:


•    قادر باشید که ضربه ای قوی به شانه یا بازوی حریف بزنید و فشار زیادی را به سر او وارد کنید.
•    قادر باشید که از جلو ضربه وارد کرده و هنگامی که حریف تان زانویش را بالا آورد پنجه های پایتان نشکند.
•    هنگامی که حریف تان تکنیک سختی را بر روی شما اجرا کرد دست و پای خود را گم نکنید.
•    قادر باشید به خوبی بر روی حریف تان تمرکز کرده و حملات او را مهار کنید.
•    هنگامی که پس از 3 راند و 3 دقیقه مبارزه به طور کامل از پا نیفتادید.
•    زمانی که به راحتی بتوانید دستورات مربی تان را درک کرده و آنها را عملی کنید.
•    در صورتی که با قوانین مبارزه آشنایی داشته و بدانید که چه حرکتی چه امتیازی دارد.
•    زمانی که بدانید کدام حرکات در مبارزه ممنوع هستند.
•    وقتی که اسم شما در به طور کامل در لیست ثبت شده و از بیمه ورزشی نیز برخوردار باشید (این کار برای حفظ و نگهداری خود و حریفتان می باشد).
•    هنگامی که از مبارزه کردن لذت ببرید و تشنه یادگیری باشید.

حال تصور کنید تمامی شرایط بالا را دارا هستید، حال به چه چیزی نیاز دارید؟ داشتن محافظ یکی از بزرگترین ملزومات برای مبارزه می باشد که مانع از هر گونه آسیب دیدگی شده و ایمنی شما را تضمین می کند. هیچ وقت با متوقف کردن ضربات سخت و محکم به بدن، به نیرو و مقاومت خود اعتماد نکنید زیرا مبارزانی همچون "کریس سایر" قدرت زیادی را در مشت های خود جمع کرده که حتی بدن هائی هم چون سپر را نیز در هم شکند! یادم می آید که یکی از مبارزان "دولیو ـ چاگی کریس" را سرسری گرفت و راهی بیمارستان شد!


اگر در رشته بوکس مشغول فعالیت هستید یک محافظ سر محکم و قوی تهیه کنید که به خوبی روی سرتان قرار گرفته و همچنین از صورت تان نیز در برابر ضربات وارد شده محافظت کند. باور کنید، اگر بینی شما شکسته باشد، هرگز نمی توانید برای بسیاری از خطرات و ضربات وارد شده از طرف حریف آمادگی پیدا کنید و گاهی اوقات ممکن است ضربه فنی شوید! از طرف دیگر، هیچ گاه هم به محافظ صورت اطمینان نکنید.


همچنین پیش دندانپزشک شخصی خود رفته و از او بخواهید که برایتان یک محافظ دندان درست کند. ممکن است این کار هزینه بر باشد اما این را تضمین می کند که اگر ضربه محکمی به سمت شما وارد شد باعث توقف کار شما نخواهد شد و حتی میزان شکستگی چانه و دندان هایتان را کاهش می دهند. دیگر توصیه نمی کنم که محافظ دهان هم بخرید! محافظ های کشاله ران هم چیزهای خوبی هستند، اگرچه باید نوع بوکسور آن را خریداری کنید. یادم می اید که دکتر چنی قطعات کوچک پلاستیک سخت را به خوبی در کنار هم می گذاشت... خوب، شما متوجه کل قضیه شدید!
به هیچ وجه در هنگام مشت زنی از عینک استفاده نکنید حتی در صورتی که عینک تان دارای شیشه های پلاستیکی باشد ممکن است بر اثر برخورد ضربه نتایج فاجعه باری بر جای بگذارد. اگر موهایتان دراز است آنها را از پشت ببندید  و مطمئن شوید که ناخن های انگشتان دست و پای شما کوتاه هستند. هرگونه حلقه و انگشتری را از دست خود دربیاورید. عینا این کار را برای النگو، ساعت، گوشواره و گردن بند و زنجیر نیز انجام دهید.

بیشتر داوران از شما تقاضا می کنند که بانداز دست یا پایتان را باز کنید. دلیل این درخواست این است که اگر سالم نیستید پس نباید مبارزه کنید. برگزارکنندگان مسابقه به شما اجازه نمی دهند که هیچ علامت یا نشانی روی دوبوک خود بچسبانید و قطعاً هم مجاز به مبارزه با دوبوک کثیف نخواهید بود.
برنامه آموزشی براساس تاریخ تعیین شده مبارزه خواهد بود. آموزش باید مطابق با ساختار مبارزه بوده و به صورت جلسات دو یا سه دقیقه ای در مقابل حریف آموزشی برگزار می شود. از دوره های باقی مانده بین راندها برای تمرینات با یار استفاده کنید.  ایده خوب این است که مراقب وزن خود باشید. هیچ وقت فرض نکنید که باید قبل از مبارزه هفته ای ۴ کیلو وزن کم کنید و مطمئن شوید که همواره در محدوده وزنی مورد نظر بوده و فقط قبل از مبارزه خود را وزن کنید.
در آخر فقط این جمله را به شما می گویم: تمرین سخت برابر با مبارزه آسان است!
 

برچسپ ها :
آموزش مبارزه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha