سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

وزنه زدن چه مزایایی دارد؟

وزنه زدن چه مزایایی دارد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۲۵ بازدید کنندگان:۱۷۵۹ نویسنده:سامان موسوی

افراد مبتدی که به تازگی وارد باشگاه شده و به دلیل ذهنیتی که نسبت به آدم های عضلانی و بدنساز دارند کمی از آن می ترسند. درست است، سالن بدنسازی می تواند محلی ترسناک باشد ولی مزایایی که شما با بلند کردن وزنه ها بدست می آورید به اندازه ای خوب و باورنکردنی هستند که از آن بترسید.


 شما نباید به این دلیل که نگران نظر افراد باتجربه و عضلانی باشگاه هستید از کار خود منصرف شوید. باور کنید آنها هم مانند شما از صفر شروع کرده اند و به شما نخواهند خندید.  در صورتی که به یکی از سالن های بدنسازی بروید افراد متنوع از نظر فرم و اندازه عضلات خواهید یافت. افرادی هستند که دارای بدنی بزرگ و حجیم بوده که در حال بلند کردن وزنه های سنگین هستند، یا در گوشه ای دیگر از سالن زنان و مردانی را می بینید که با شکل ها و اندازه های مختلف در حال وزنه زدن هستند.
در صورتی که شما با این قصد که می خواهید یک برنامه تمرین با وزنه منظم داشته باشید وارد باشگاه شده اید مطمئن باشید از مزایای سلامتی بی شماری همچون کاهش چربی، کاهش خطر بیماری های قلبی و عروقی، کاهش فشار خون و کاهش سطح کلسترول برخوردار خواهید شد.
همچنین چیزی که اکثر مردم درباره وزنه زدن نمی دانند این است که وزنه زدن علاوه بر داشتن مزایای فیزیکی که با انجام دادن آن بدست می آورید می توانید سطح زندگی خود را نیز به کمک آن بهبود ببخشید. در ادامه به برسی چند مورد از این راهها خواهیم پرداخت:


وزنه زدن باعث افزایش تمرکز می شود

"سوزانا وینکل" که یکی از مربی های شخصی و همچنین متخصص تغذیه می باشد می گوید که در دنیای امروز توسط رسانه های اجتماعی، وظایف سنگین و لیستی همیشگی از کارهای نیمه تمام احاطه شده ایم. شما در باشگاه یاد خواهید گرفت که تمامی آنها را کنار زده و یک هدف منحصر به فرد داشته باشید و در نهایت در امور زندگی تان پیشرفت کنید.


وزنه زدن تصویر بدن تان را بهبود می دهد

"راگین چاستین" که یکی از کارشناسان حوزه تناسب اندام، قهرمان رقص، دونده ماراتن و همچنین قهرمان سه گانه مردان آهنین است می گوید که وزنه زدن می تواند تمرکز تصویر ذهنی شما را از اندازه به توانایی تغییر دهد. به بیان دیگر به جای تمرکز بر روی وزن یا سایز دور کمرتان به خاطر قدرت بدنتان و آنچه که می توانید انجام دهید، بهتر از آن قدردانی خواهید کرد.
او در ادامه می گوید این امر بویژه برای افراد بزرگ سایز (مثل من) صادق است که به آنها در مورد وزنه زدن به دلیل ترس از حجیم شدن بیشتر، هشدار داده می‌شود. در واقع هنگامیکه بجای سایز بدن روی تناسب اندام واقعی تمرکز می‌کنیم، عضله بیشتر می‌تواند به معنای سهولت بیشتر در حرکت دادن بدن‌های ما و روابط بهتر با بدن و با ورزش باشد.


وزنه زدن موجب بهبود عملکرد ورزشی خواهد شد

چاستین می گوید: وزنه زدن می تواند عملکرد ورزشی را در افرادی که به یک فلات تمرینی در ورزش مورد مورد نظرشان برخورد کرده اند، بهبود ببخشد. خواه آنها یک دونده، دوچرخه سوار، بازیکن والیبال باشند، خواه یک کشتی گیر، تکنیک‌های بسیار مختلفی در وزنه زدن وجود دارد. وزنه زدن فقط در مورد ساخت قدرت نیست. تمرینات می‌توانند طوری برنامه ریزی شوند که به دستیابی به تعدادی از اهداف کمک کنند، خواه این هدف قدرت، تعادل، سرعت، و یا چیزهای دیگر باشد.


وزنه زدن باعث افزایش اعتماد به نفس خواهد شد

ویلیامز که یکی از کارشناسان مشهور در حوزه تناسب اندام است می گوید: چیزی در مورد تمرین قدرتی وجود دارد که موجب می شود احساس قوی بودن کنید و آن احساس، قدرت درونی می باشد که می داند عضلات شما در حال رشد هستند، در حال تفکیک عضلانی هستید و یا اینکه سوخت و سازتان نیز در حال افزایش می باشد. همگی آنها به عنوان یک تقویت کننده قدرتمند اعتماد به نفس عمل می کند.


وزنه زدن باعث بهبود قدرت استخوان می شود

ویلیامز می گوید: تمرینات قدرتی نه تنها برای عضلات خوب هستند بلکه بر روی استخوان ها هم تاثیر مفیدی می گذارند. تمرین تحمل وزن، بخصوص تمرینات دایره ای بسته مانند اسکات و شنای سوئدی هر کدام به گونه ای بر روی استخوان ها فشار وارد می کنند که در نهایت منجر به تحریک رشد استخوان ها خواهد شد.
 

برچسب ها: وزنه برداری تمرینات قدرتی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha