سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تمرینات ایزومتریک بروس لی

تمرینات ایزومتریک بروس لی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۲۰ بازدید کنندگان:۱۶۲۶ نویسنده:سامان موسوی

بروس لی علاقه زیادی به تمرینات ایزومتریک داشت. او برای اینکه در مورد عضلات و پیشرفت قدرت بدنی چیزهای جدیدی یاد بگیرد شروع به خواندن تمامی مجلات از سال 1960 تا 1970 را کرد. وی به تمرینات ایزومتریک علاقه خاصی داشت و از اواسط سال های 1960 تا اواخر آن این تمرینات را به طوری وسیعی مورد انجام داد. حداکثر کشش و انقباض عضلانی برابر مقاومت یک چیز ثابت, مثل میله ای که در یک جای مناسب در وسیله ای ورزشی بنام جعبه قدرت قرار گرفته و فرد به آن فشار می آورد.


همچنین او بجز جعبه قدرت، از یک وسیله ایزومتریکی که یکی از شاگردانش به نام جورج لی درست کرده بود برای تمرین استفاده می کرد. او با این وسیله می توانست بکشد، فشار دهد، هل دهد و حرکاتی مانند هالتر را انجام دهد. در تصویر زیر می بینید که بروس لی میله ای را به یک زنجیر متصل کرده و بر روی آن ایستاده و در نتیجه جلو حرکت آن را می گیرد.

 

تمرینات بروس لیاو 8 تمرینی را که می توان به کمک جعبه قدرت و به صورت ایزومتریک انجام داد طراحی کرد. افراد زیادی تعجب کردند که چگونه امکان دارد تمرینی که در آن هیچ حرکتی نست نتایج قابل مقایسه و حتی بیشتر از تمریناتی که با حرکت انجام می شوند داشته باشد. حال به برسی هر کدام از این حرکات ایزو متریک می پردازیم:


پرس

 

تمرین ایزومتریک

 

در این تمرین ابتدا میله قدرت را طوری در بالا قرار دهید که وقتی بخواهید آن را بگیرید محبور باشید که دست تان را کاملا به بالای سر خود بکشید. میله را کشیده و دست هایتان را به اندازه عرض شانه های خود باز کنید.مستقیم به سمت جلو نگاه کنید، عضلات پا، باسن و پشت را منقبض کرده و برای به مدت 6 الی 12 ثانیه، با همه قدرت تان میله را به سمت جلو فشار دهید.


تمرین شروع پرس

 

تمرین رزمی

 

برای انجام این تمرین ایزومتریک ابتدا میله را با چانه های خود همسطح نگه دارید. دوباره عضلات پا، باسن و پشت را منقبض کنید. در حالیکه به سمت جلو نگاه می کنید تا جایی که قدرت دارید به اندازه 6 الی 12 ثانیه به میله فشار بیاورید.


تمرین بلند شدن رو پنجه پا

 

تمرین بدنسازی

 

برای انجام این تمرین میله را طوری در بالا قرار دهید که کمی بالاتر از گردن و شانه هایتان باشد. در حالیکه پشت خود را صاف کرده اید جلو آن ایستاده و زانو و مفاصل لگن را کاملا صاف کنید. پشت خود را صاف نگه داشته و سر خود را کمی به سمت عقب ببرید. دست های خود را روی میله گذاشته و بر روی پنجه های پای تان بایستید. 6 الی 12 ثانیه تا جایی که توان دارید به میله فشار وارد کنید.


تمرین کشیدن

 

تمرینات ایزومتریکبرای انجام این تمرین ابتدا میله را طوری قرار دهید که 15 الی 17 سانتی متر پایین کمرتان باشد. همان حالات تمرینات اول و دوم را در میله گرفتن بکار بگیرید. کمی بر روی پنجه های پایتان بلند شده و مستقیم به سمت جلو خیره شوید. دست های خود را خم کرده و به مدت 6 الی 12 ثانیه تا جایی که قدرت دارید میله را بکشید.


تمرین چمباته زدن موازی

 

ایزومتریک


برای انجام تمرین چمباته زدن موازی میله قدرت را طوری در بالا قرار دهید که وقتی به حالت چمباته نشسته اید و رانهایتان با زمین موازی است، پشت گردن و روی شانه هایتان قرار بگیرد. در وضعیتی راحت دست هایتان را روی میله قرار داده و از جای خود بلند شوید. به مدت 6 الی 12 ثانیه تا جایی که توان دارید برای بلند شدن با پاهای خود فشار بیاورید.


تمرین شانه بالا انداختن

 

تمرین بدنسازی بروس لی


جهت انجام تمرین شانه بالا انداختن میله را در ارتفاعی قرار دهید که وقتی دستهایتان کاملا به طرف پایین کشیده شده اند میله در دستهایتان قرار داشته باشد. میله را بچسبید و دستهایتان را به اندازه عرض شانه باز کنید. شانه هایتان را برای 6 تا 12 ثانیه با نهایت توانی که دارید بالا ببرید.


تمرین بالا بردن وزنه سنگین

 

تمرینات قدرتی


برای انجام این تمرین، ابتدا میله قدرت را در ارتفاعی حدود 5 سانتی متر زیر زانوهای خود قرار دهید و آن را نگه دارید. سپس دست ها را به عرض شانه ها باز کنید، سر تان را بالا بگیرید، باسن را به طرف پایین ببرید و پشتتان را صاف نگه دارید. برای 6 تا 12 ثانیه تا جایی که می توانید روی ساق پا فشار بیاورید و بلند شوید.


تمرین چمباته زدن در حالت نیم خیز

 

تمرینات بروس لی


برای انجام تمرین چمباته زدن در حالت نیم خیز، ابتدا میله قدرت را 10 سانت زیر محلی قرار دهید که اگر صاف می ایستادید  پشت گردن و شانه های شما قرار می گرفت. در حالتی راحت  با دستهایتان میله را بچسبید و با هر چه بیشتر منقبض کردن عضلات رانها برای 6 تا 12 ثانیه فشار را وارد کنید. سرتان را بالا و پشت تان را صاف نگه دارید و پاشنه هایتان روی زمین باشند.
 

برچسب ها: بدن سازی بدن سازی رزمی بدنسازی رزمی بروس لی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha