سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه مانند بروس لی مبارزه کنیم؟

چگونه مانند بروس لی مبارزه کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۱۷ بازدید کنندگان:۷۳۴ نویسنده:سامان موسوی

بروس لی یکی از اسطوره های دنیای هنرهای رزمی می باشد که با نمایش گذاشتن مبارزات خود در فیلم ها به شهرت زیادی دست پیدا کرد. او برای مبارزه روش خود را داشت، در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم نحوه مبارزه به سبک بروس لی را به شما آموزش دهیم.


آماده کردن بدن

زمانی شما می توانید مبارزه کنید که بدنی آماده و سرحال داشته باشید. تنها راه اینکه شما بتوانید بدن خود را آماده کنید این است که تمرینات خود را به صورت مداوم و با صبر و پشتکار انجام دهید. شما باید به تمرینی که انجام می دهید علاقه داشته باشید


داشتن تمرکز

هنگامیکه شما وارد میدان مبارزه خواهید شد باید تمام فکرتان را جمع کرده و تمرکزتان را بر روی مبارزه و حریف خود بگذارید. شما باید هر لحظه آمادگی برای انجام عکس العمل های  سریع داشته باشید زیرا ممکن است که حریف تان از یک لحظه غفلت شما سوء استفاده کرده و به شما حمله می کند. به همین جهت همیشه باید حواس تان جمع باشد.


خوب دیدن

داشتن دید خوب یکی از اصول مهم یک مبارزه است. با داشتن یک دید خوب قادر خواهید بود تا ضربات حریف را دفاع کرده و یا اینکه جاخالی بدهید. در حمله نیز اینگونه است، اگر دید خوبی داشته باشید می توانید ضربه ای سرنوشت ساز را به قسمت حساس بدن حریف وارد کنید. مهارت پیدا کردن در دید خوب با تمرین با میت و بخصوص کیسه بوکس های متحرک بوجود می آید.


دفاع

به یاد داشته باشید که همیشه برای دفاع از خود آمادگی داشته باشید و گاردتان بسته باشد و آماده باشید تا مکان خود را تغییر دهید. شما باید طوری عمل کنید که ضربه ای که حریف تان به شما می زند به گارد بسته شما برخورد کرده یا اینکه آن را جاخالی دهید. به گفته یکی از استادان بزرگ "دفاع بهترین حمله است"/


مبارزه کردن با نهایت قدرت

مبارزه ای که انجام می دهید دو حالت دارد: یا اینکه قرار دادی بوده و زمان مشخصی دارد و یا اینکه هر لحظه باید آماده مبارزه باشید. شما باید نهایت قدرت خود را برای انداختن حریف به زمین و انجام تکنیک ها بر روی او بکار ببندید. در صورتیکه شما این کار را نکنید او این کار را با شما می کند. شما باید به اندازه ای از قدرت خود استفاده کنید که پس از اینکه مبارزه تمام شد از خستگی نتوانید بر روی پا بایستید.


داشتن سرعت عمل

سرعت باعث بوجود آمدن قدرت خواهد شد. مثلا اگر دو جسم وزنی مشابه داشته و یکی از آنها به سرعت زیاد و دیگری با سرعت آهسته به کیسه بوکس برخورد کنند جسمی که سرعت زیادتری داشته باشد کیسه بوکس را بیشتر تکان می دهد. به همین دلیل سرعت در مبارزه بسیار موثر بوده و هر چقدر ضربه سریع تر زده شود تاثیر بیشتری خواهد داشت.
کیاب کشیدن
کیاب کشیدن به معنی دادن هوا به بیرون همراه با صدای خشم در هنگام ضربه زدن می باشد. کیاب کشیدن 2 خاصیت مهم دارد، اول اینکه اعتماد به نفس را افزایش داده و قدرت می آورد و دوم اینکه موجب می شود حریف ترسیده و حواسش پرت شود و شما فرصت خواهید کرد که ضربه مناسب را به او بزنید.


انجام دادن رقص پا

همیشه مانند کشتی که در دریای طوفانی می باشد تغییر مکان داده و موقعیت ضربه زدن را از حریف بگیرید. شما با رقص پا لحظه ای در سمت راست حریف و لحظه ای در سمت چپ و در یک لحظه در مقابل حریف خواهید بود و با این عمل حریف را خسته کرده در نتیجه نمی تواند ضربه ای به طرف شما پرتاب نماید و اگر هم پرتابی انجام گیرد به شما اصابت نخواهد کرد.


ضربه زدن به قسمتهای حساس بدن

 از ضربه زدن بیهوده بپرهیزید ، چون در صورت ادامه مسابقه خسته می شوید.  باید ضربه هایی که به حریف می زنید حساب شده باشند؛ یعنی به جای ده ضربه بیهوده، سعی کنید یک ضربه کاری و مؤثر را برقسمتهای حساس بدن حریف وارد کنید، در غیر این صورت مبارزه شما طولانی خواهد شد.
 

برچسب ها: بروس لی مبارزه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha