سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چرا تای چی چوان اهمیت دارد؟

چرا تای چی چوان اهمیت دارد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۸/۲۷ بازدید کنندگان:۷۵۸ نویسنده:سامان موسوی

همانطور که شاهد هستید هر روز اطلاعات زیادی در مورد اهمیت و مزایای ورزش " تای چی" چوان منتشر می شود. از جمله فواید و مزایای فوق العاده "تای چی چوان" می توان به موارد زیر اشاره کرد: درمان بیماریهای خاص و صعب العلاج، پیشگیری از برخی ناراحتی های جسمانی، افزایش سلامت و استقامت عمومی بدن، افزایش قدرت حفظ تعادل در سنین بالا، درمان ناراحتی های روحی و روانی، و . . . .

به نظر شما چرا به" تای چی چوان" انقدر اهمیت می دهند؟ چرا آن را با نام داروی متحرک نام می برند؟ اخیرا تحقیقاتی در مرکز پزشکی "نیوانگلند" در بوستون آمریکا در مورد تای چی صورت پذیرفت که مطابق آن چنین نتیجه گیری شده بود که : تمرین طولانی مدت تای چی چوان اثرات جالبی در بهبود تعادل، انعطاف پذیری، و سلامتی قلبی و عروقی داشته و احتمال زمین خوردن در سنین بالا را کاهش میده. امروزه با گسترش زندگی ماشینی و استرسهای ناشی از آن که تمامی سطوح جوامع بشری را تحت تاثیر قرار داده است یافتن راهی سالم و بدون آسیب دیدگی برای جبران صدمات روحی و بهبود سلامت عمومی بدن، اجتناب ناپذیر میباشد.

تای چی چوان با تمرینات منحصر بفرد خود و با تاکید بر آرام کردن ریتم ذهنی و هیجانات درونی، تاثیرات بسیار خوبی در رفع معضلات دارد. تمرینات تای چی چوان به نحوی طراحی شده اند که ضمن حفظ آرامش و تعادل جسمی و روحی، ایجاد سوخت و ساز مناسب در بدن و افزایش حجم اکسیژن دریافتی توسط ریه ها، موجب دفع فشارهای روحی و ایجاد یک نوع شادابی طبیعی در انسان میگردد.

تمرین تای چی چوان علاوه بر ایجاد شادابی طبیعی، اعتماد به نفس افراد را افرایش می دهد. ماهیت تای چی چوان، اجتناب از سرعت و شتاب ناخودآگاه است. هرچه آرامتر بهتر و هرچه رهاتر، قوی تر! اگر شما از یک دونده دو سرعت بخواهید یک فاصله 10 متری را در مدت 60 ثانیه طی کند شاید کاملا کلافه شده و یا اصلا نتواند چنین کاری را با حفظ آرامش و پیوستگی انجام دهد. او شاید سرعت و قدرت بالایی داشته باشد ولی ممکن است از حوصله و تعادل خوبی برخودارنباشد. شاید بهمین دلیل است که جمع کثیری از ورزشکاران رشته های دیگر ( حتی رشته های مختلف رزمی) و نیز هنرمندان سینما و تئاتر، موسیقی دانان، پزشکان، وکلا و اقشار مختلف جامعه، تای چی چوان را برای ارتقاء سطح کیفی رشته تخصصی خود انتخاب کرده اند.

همانطور که قبلا هم اشاره کردم تای چی چوان هنر سلامت زیستن است. آنچه که در اولین مراحل یادگیری تای چی چوان به هنرجویان گفته میشود، صبر و شکیبایی است که برای فراگیری این هنر زیبا، یک پیش نیاز بشمار می آید. اما حتی اگر میزان صبر و شکیبایی هنرآموز در بدو آموزش، در سطح خوبی هم نباشد، ماهیت تمرینات تای چی بنوعی است که موجب افزایش تدریجی آن خواهد شد.

تای چی جهت افزایش قدرت خارجی 

تحقیقات اخیر نشان می دهد که کسانی که تمرینات تای را انجام می دهند نتایج بهتری را در هر دو تست فیزیکی کلینیکی و آزمایشگاهی در مقایسه با کسانی که تای چی تمرین نمی کنند، بدست  می آورند. تمرینات بیشتر تای چی با قدرت کنترل بهتر و بیشتر قامت همراه بود. همچنین مطالعه دیگری تاثیر تمرینات طولانی مدت تای چی برای افزایش قدرت انقباضی اکسنتریک عضلات نگه دارنده قامت به منظور نگهداری بهتر قامت و افزایش ایستایی را تایید کرده است.

 

مزایای تمرین تای چی

همانطور که مشاهده کردید تای چی مزایای فوق العاده ای هم از نظر فیزیکی و هم از نظر روانی دارد. تمرین تای چی به صورت منظم مزایای زیادی دارد که ازجمله این مزایا می توان به: استحکام ساختار استخوانی و افزایش بنیه جسمانی، ایجاد تناسب اندام، برخورداری از هوشیاری و سلامت روحی، بهبود سوخت وساز بدن، افزایش مقاومت در برابر بیماری ها، احساس لذت از زندگی و امیدواری، ارتقاء توانایی مهار لحظات بحرانی و تصمیم گیری های موثر، افزایش تمرکز و درک بهتر مفاهیم، یافتن مهارت در دفاع شخصی و بسیاری از تاثیرات مثبت دیگر.

برچسب ها: استرس تای چی تمرینات قدرتی سبک های هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha