سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اشتباهات رایج در باشگاه بدنسازی

اشتباهات رایج در باشگاه بدنسازی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۲/۹ بازدید کنندگان:۵۵۳ نویسنده:

اشتباهاتی وجود دارند که حتی اگر چندین سال از رفتن شما به باشگاه گذشته باشد ممکن است که باز هم آن ها را انجام بدهید.در این مقاله قصد داریم اشتباهات رایج و حتی شاید گفت احمقانه که بیشتر افراد در باشگاه بدنسازی مرتکب می شوند را به شما یادآوری کنیم. در صورتیکه شما هم مرتکب هر کدام از این اشتباهات شده اید سعی کرده که آن ها را رفع کنید.

 

اشتباه اول: نادیده گرفتن مربی

 

در صورتیکه مربی تان به شما می گویید که دارید حرکتی را به طور غلط انجام می دهید حرف او را گوش دهید و همانگونه که او می گوید تمرین را انجام دهید. مربی ها به صورت آکادمیک آموزش دیده اند و مطالعات و تجربیات زیادی در مورد آن دارند. پس بهتر است که به حرف های مربی تان گوش دهید و به او اعتماد کنید.

 

اشتباه دوم: نداشتن همراه در باشگاه

 

داشتن یک همراه در کنارتان بسیار مفید است و به اینکه وزنه ای که می زنید چقدر سنگین یا سبک است اصلا بستگی ندارد. مطمئنان دوست نخواهید داشت موقعی که دارید یک وزنه را بلند می کنید اگر نیرو کم آوردید دست تنها باشید و کسی به دادتان نرسد. یکی از مزایای دیگر داشتن یک دوست در تمرین ایجاد رقابت سالم برای انجام دادن حرکات می باشد و به احتمال زیاد اشتیاق تان را افزایش خواهد داد.

 

اشتباه سوم: استفاده از وزنه های بیش از حد سنگین

 

انتخاب وزنه ای که نتوانید آن را بلند کنید کار احمقانه ای است. زیاده روی نکنید و وزنه هایی را انتخاب کنید که از پس آن ها بر می آیید. افزایش وزن وزنه ها باید به آرامی و مرور زمان صورت بگیرد. بلند کردن وزنه هایی که بیش از حد برای تان سنگین است احتمال مصدومیت شما را افزایش خواهد داد.

 

اشتباه چهارم: داد زدن

 

همانطور که شما دوست ندارید که کسی در اطراف شما فریاد زده و تمرکزتان را به هم بزند شما هم باید از انجام این کار اجتناب کنید. داد زدن هنگام بلند کردن وزنه کار چندان زیبایی نیست و به غیر از تلف کردن بیهوده اکسیژن و تلاش بیهوده نفعی برای شما ندارد.

 

اشتباه پنجم: اشتباهات تردمیل

 

قبل از رفتن بر روی تردمیل بند کفش خود را محکم کنید و به وسط تردمیل بروید. سرتان بالا باشد و به جلو نگاه کنید، برای کمربند، تغییر حرکت و حالت بدن آماده باشید. زمانیکه یا بر روی تردمیل شیب دار تمرین می کنید یا اینکه وزنتان زیاد است سعی کنید این نکات را رعایت کنید.

 

اشتباه ششم: گرفتن نادرست هالتر

 

زمانیکه دارید روی نیمکت پرس انجام می دهید انگشت خود را در زیر میله قرار ندهید، این کار خیلی احمقانه است. شصت شما باید همیشه اطراف میله باشد. اگر هالتر را به درستی نگیرید، ممکن است لیز بخورد و به اندام های حیاتی شما آسیب بزند.

 

اشتباه هفتم: نادیده گرفتن فنر هالتر

 

حتی با تجربه ترین وزنه برداران هم از فنر استفاده می کنند. تمرینات و وزنه های سنگین می تواند باعث شود موقع بلند کردن وزنه تلو تلو بخورید و یک فرصت جدی برای صفحه دیسک می شود که لیز بخورد. هیچ چیز خجالت آور تر از این نیست که وزنه های شما از روی میله هالتر سر بخورد روی زمین بیافتد و صدای نابهنجاری ایجاد کند.

 

اشتباه هشتم: جدا کردن وزنه ها از هالتر به صورت اشتباه

 

سعی کنید که همیشه تا حد امکان به طور مساوی وزنه ها را از هالتر در آورید. در صورتیکه این کار را انجام ندهید ممکن است یک ضربه ناگهانی به چانه تان برخورد کند. سعی کنیدهمیشه تعادل بین وزنه ها را رعایت کنید بخصوص برای هالترهای قدیمی.

برچسب ها: بدن سازی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha