سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه یک هنر رزمی را انتخاب کنیم

چگونه یک هنر رزمی را انتخاب کنیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۲/۵ بازدید کنندگان:۱۷۵۲ نویسنده:سامان موسوی

اگر در انتخاب رشته رزمی که می خواهید وارد آن شوید مردد هستید قبل از هر چیزی به خوبی بر روی آن تحقیق کنید. شما باید هدف خود از پیوستن به هنرهای رزمی را انتخاب کرده و متناسب با آن هدف سبک و کلاس خود را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که هیچ هنر رزمی برتری وجود ندارد، چیز برتری که وجود دارد رزمی کاران هستند. هر کدام از سبک های هنرهای رزمی دارای نقاط ضعف و قوت مختص به خود می باشند. یکی از آنها را که متناسب با شما است انتخاب کنید.


1- یادگیری جوجیتسو برای دفاع از خود


گاهی اوقات، افراد به دلیل یادگیری دفاع شخصی یک هنر رزمی را انتخاب می کنند. آیا می ترسید که مورد حمله افرادی قرار بگیرید و نتوانید از خود دفاع کنید؟ به یاد داشته باشید که هدف اصلی تمام هنرهای رزمی دفاع از خود است. جوجیتسو می تواند انتخاب خوبی در این مورد باشد زیرا از قدرت حریف و نیروی حمله به عنوان یک سلاح در برابر او استفاده می کند درنتیجه حتی اگر مهاجم قوی تر و بزرگ تر هم باشد باز هم امکان شکست او وجود دارد.

 

جوجیتسو


•    جوجیتسو به شما کمک می کند که در مقابل حملات جلو جاخالی داده و دست بالا را داشته باشید. به یاد داشته باشید که همه هنرهای رزمی برای دفاع از خود طراحی شده اند اما برخی مقابله جویانه تر از دیگر سبک ها هستند که جوجیتسو یکی از آن ها می باشد.


2- بدست آوردن تناسب فیزیکی بدن به وسیله کونگ فو


دومین دلیلی که اکثر افراد به هنرهای رزمی می پیوندند تبدیل چربی به عضله و افزایش هماهنگی آنها می باشد. کونگ فو همه عضلات بدن را به کار می گیرد. کونگ فو با بهره گیری از مواضع کم و بلوک های قدرتمند منجر به ارائه یک تمرین کامل بدن می شود که یکی از اشکال منظم هنرهای رزمی است.

 

کونگ فو


•    بسیاری از سبک های هنرهای رزمی فقط بر روی بالا تنه یا پایین تنه تمرکز می کنند اما کونگ فو تمام ماهیچه های بدن را بکار می گیرد. اگر ترجیح می دهید که بیشتر بر روی بالا تنه خود کار کنید ممکن است که بوکس غربی یا کاراته شوتوکان ژاپنی برای اینکار مناسب باشند. اما اگر می خواهید بیشتر بر روی پاهای خود تمرکز کنید تکواندو گذینه خوبی برای این کار است.


3- تقویت اعتماد به نفس با ناگیناتا


ناگیناتا سبکی از هنرهای رزمی می باشد که احترام و نحوه افزایش اعتماد به نفس را به شما یاد خواهد داد. هنرهای رزمی مانند ناگیناتا از آن جهت توانمندی های بالقوه ای در ایجاد اعتماد به نفس دارند چون با استفاده از آن عضلات جدیدی را ساخته و مهارت های جدیدی یاد می گیرید. بسیاری از افرادی که در ابتدا وارد کلاس های هنرهای رزمی می شوند از اعتماد به نفس کمی برخوردار هستند. شاید دلیل روی آوردن شما به هنرهای رزمی همین دلیل باشد.

 

ناگیناتا


•    در صورتی که می خواهید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید یک کلاس و استاد خوب پیدا کنید. مربیان ناگیناتا بر روی تشویق احساسات مثبت و کسب تجارب تمرکز می کنند. به یاد داشته باید که اعتماد به نفس یکی از جنبه های کلیدی تصمیم گیری می باشد.


4- انجام تکواندو برای بدست آوردن نظم و انضباظ و کنترل خود


تکواندو یکی از هنرهای رزمی محبوب در دنیا می باشد که احتمالا آن را مدیون اضافه شدن تکواندو به بازی های المپیک در سال 1988 می باشد. از نظر بعضی ها تکواندو هنر رزمی است که برای کنترل خود بسیار مفید می باشد. از آنجا که تکواندو تاکید خاصی بر روی حرکت و فرم دارد بسیاری تکواندو را یک  راه عالی برای بدست آوردن نظم و انضباط و کنترل خود می دانند.

 

تکواندو


•    داشتن نظم و انضباط و کنترل خود یکی از عناصر کلیدی برای موفقیت در هنرهای رزمی می باشد. تکواندو بهترین گزینه برای بدست آوردن نظم و انضباط می باشد و علاوه بر اینکه به شما کمک می کند که تبدیل به یک هنرمند رزمی کار بهتری شوید می توانید این نظم و انضباط را به زندگی روزمره خود نیز منتقل کنید.


5- آماده شدن برای مبارزه در حلقه با کیک بوکسینگ


در سال 1970 رزمی کاران کاراته آمریکا از دستورالعمل های دقیقی که به مسابقات اضافه شده بودند نا امید شدند. آنها می خواستند تماس کاملی داشته باشند به همین دلیل این عده سبک جدیدی به نام کیک بوکسینگ را ابداع کردند. در این سبک رزمی کاران می توانند در هنگام مبارزه از لگد، مشت، بلوک و سایه بوکس استفاده کنند. کیک بوکسینگ برای کسانی که علاقه مند به مبارزه در رینگ مبارزه هستند انتخاب مناسبی است.

 

کیک بوکسینگ


•    برخی از هنرهای رزمی به مبارزه در داخل رینگ تاکید نمی کنند. سبک های سنتی مانند کونگ فو یا وینگ چون برای مبارزه در داخل حلقه طراحی نشده اند. شما با استفاده از کیک بوکسینگ می توانید نکات طلایی برای دفاع از خود را یاد بگیرید.


6- علایق فرهنگی خود را در نظر بگیرید


اگر شما احترام و علاقه زیادی به یک فرهنگ خاص دارید یادگیری هنرهای رزمی می تواند تجربه ای بزرگ در این زمینه باشد. برای مثال اگه علاقه مند به فرهنگ کره ای هستید به باشگاه تکواندو ملحق شوید، رشته سومو شما را به فرهنگ ژاپن نزدیک تر می کند.


•    در صورتی که هدف شما این است و به فرهنگ خاصی علاقه مند هستید به کلاسی بروید که توسط یک بومی اداره می شود یا اینکه توسط کسی که به طور مستقیم تحت نظر آن فرهنگ آموزش دیده است. شما با اینکار می توانید با جنبه های دیگری از آن فرهنگ مانند زبان، رفتار، تاریخ و فلسفه آشنا شوید.
 

برچسب ها: تکواندو جوجیتسو کیک بوکسینگ کونگ فو
پست های مشابه

نظرات کاربران

روزبه در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۲ [۴:۳۹:۰۸ PM]

بوکس هم یکی از پرکاربرد ترین ورزشهای رزمیه و درضمن ورزشی است که درآن احترام و کنترل خشم را یاد میگیرید و اکثر نظامی ها هم بوکسورند.

ارسال نظر
Captcha