سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه می توان در برابر یک حمله با چاقو از خود دفاع کرد

چگونه می توان در برابر یک حمله با چاقو از خود دفاع کرد
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۱۱/۶ بازدید کنندگان:۱۵۳۸ نویسنده:سامان موسوی

 

 

حملات با چاقو می توانند بسیار غیر قابل پیش بینی و خطرناک باشد. چاقو هنگام استفاده از مهاجم یا مهاجمان ممکن است آسیب بیشتری نسبت به یک تفنگ داشته باشد و بسیار راحت تر از آن استفاده کرد. هنگام روبرو شدن با حمله ای با چاقو، آرام و منطقی بوده و در صورت لزوم از خود دفاع کنید.


آرام باشید

اگر مهاجم به شما نزدیک شد باید آرامش خود را حفظ کنید. هرگونه حرکت یا اقدام ناگهانی ممکن است او را تحریک کرده و منجر به تشدید خشونت شود. تا زمانیکه آرامش و تمرکزتان را بدست می آورید نفس عمیق بکشید.


اندازه مهاجم

انواع مختلف مهاجم با دلایل و انگیزه های متفاوتی وجود دارند. ممکن است آن شخص قاتل یا جنایتکار باشد و به دنبال آزار و اذیت شما برای سرگرمی است. یا می تواند از لحاظ ذهنی ناپایدار بوده و یا تحت تاثیر مشروبات الکلی و مواد اعتیادآور قرار گرفته باشد.


از آنها بپرسید که چه می خواهند؟

با شخص مهاجم صحبت کنید شاید اینکار او را آرام کند. از او بپرسید که چرا به شما حمله کرده و چکار می توانید بکنید تا از درگیری جلوگیری کنید. اگر آنها یک دزد یا قاچاقچی باشند از شما می خواهند و وسایل گران قیمت خود را به آنها بدهید. اگر اینطور بود باید فوران آن کار را کرده و وسایل تان را به او بدهید تا از جان خود محافظت کنید. ممکن است دادن بعضی چیزها برایتان سخت باشد اما باید بدانید که گوشی تلفن و جواهرات را می شود جایگزین کرد اما عمر را نه.


برای کمک فریاد بزنید

اگر در یک مکان عمومی هستید و امکان دارد دیگران صدایتان را بنشوند فریاد زده و درخواست کمک کنید. ممکن است افرادی که در آن نزدیکی باشند صدای شما را شنیده و به کمک شما بیایند. طوری با صدای بلند صحبت کنید که طرف بترسد که هر لحظه ممکن است کسی به کمک شما بیاید.


در صورت امکان بدوید

بهترین راه در برابر کسی که چاقو در دست دارد فرار است. حتی اگر شما یک رزمی کار هستید و فکر می کنید می توانید او را حلع سلاح کنید بهتر است این کار را نکرده و خود را از مخمصه دور نگه دارید. چاقو صلاحی غیر قابل پیش بینی و مرگبار است، بی خود و به خاطر غرور بیجا جان و زندگی خود را به خطر نیاندازید.


حمله به گلو مهاجم

ضربه به گلو یکی از بهترین راه ها برای متوقف کردن حریف می باشد. با ضربه سخت به گلو به نای شخص آسیب وارد شده و منجر به مختل شدن تنفسش خواهد شد. برای اینکه بتوانید به گلوی حریف تان ضربه بزنید باید به او نزدیک تر شوید تا دست تان به او بخورد، به همین جهت باید بسیار مراقب باشید که با چاقویش به شما ضربه نزند. بهتر این نزیک شدن به او را بصورت غافلگر کننده ای همراه با ضربه انجام دهید.


ضربه به بیضه ها

اگر مهاجم مرد باشد، ضربه به بیضه ها بلافاصله او را ناتوان خواهد کرد. می توانید از زانو و یا ساق پایتان برای این کار استفاده کنید. برای اینکار باید فاصله مناسبی با مهاجم داشته باشید تا پایتان به او برسد. اگر فاصله تان کمی از حریف دور است و نمی خواهید بیشتر به او نزدیک شوید می توانید با پشت پا به بیضه های او ضربه بزنید. البته باید بدانید بهترین کار پس از ضربه زدن به بیضه ها فرار کردن است، پس بهتر است زمانیکه فرد دارد از درد به خود می پیچد از فرصت استفاده کرده و فرار کنید.

 

برچسب ها: چاقو دفاع شخصی حمله با چاقو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha