سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

5 نقطه ضعیف بدن که برای دفاع از خود باید به آنها ضربه بزنید

5 نقطه ضعیف بدن که برای دفاع از خود باید به آنها ضربه بزنید
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۲۱ بازدید کنندگان:۷۷۰۸ نویسنده:سامان موسوی

 

 

هنرهای رزمی خوبی وجود دارند که همگی آنها تعابیر خود از دفاع شخصی را به شما یاد خواهند داد. در دنیای واقعی مبارزه کمی جدی تر و غیرقابل پیش بینی تر از مبارزات ورزشی می شود. بنابراین تصمیم گرفتیم که 5 نقطه آسیب پذیر بدن را به شما معرفی کنیم تا در صورتی که به شما حمله شد و جان تان در خطر بود به آنها ضربه بزنید. در صورتی که این نقاط را مورد هدف قرار دهید شانس بیشتری برای غلبه بر حریف خواهید داشت که در بعضی از مواقع می تواند به معنای تفاوت زندگی و مرگ باشد.


چشم ها

 

ضربه به چشم

 

اگر حریف تان را نابینا کنید (منظور به صورت موقت است) زمان کافی برای غلبه بر حریف و فرار از موقعیت خطر خواهید داشت. نکته دیگر این است که فشار به چشم می تواند بسیار دردناک باشد، بنابراین  اگر فرصتی گیر آوردید سر مهاجم را گرفته و انگشت های شست تان را در چشم هایش فرو کرده و فشار دهید. فقط یادتان باشد آنقدر تند فشار ندهید که منجر به کوری دائمی طرف شود.


بینی

 

ضربه به بینی

 

بینی یکی دیگر از بخش های سر و در واقع یکی از اهداف سخت تر است زیرا کوچک تر نیز بوده و مستلزم دقت زیاد هنگام ضربه زدن به آن خواهید بود. زدن یک مشت حساب شده به بینی می تواند منجر به شکستن و درنتیجه خونریزی آن شود. بینی در واقع پر از اعصاب بوده و بسیار حساس است، بنابراین اگر بتوانید یک مشت قوی یا کاراته به او بزنید به احتمال زیاد پیروز خواهید شد.


گلو

 

ضربه به گلو

 

همه ما در فیلم ها این را می بینیم که فردی دستانش را دور گردن شخص دیگر پیچیده و در حال خفه کردن حریف است. شما نیز باید مراقل باشید زیرا اگر کمی طولانی گلوی کسی را فشار دهید و مانع از تنفس صحیح او شوید ممکن است که خفه شده و بمیرد و ما این را نمی خواهیم.


کلیه ها

 

ضربه به کلیه

 

یک مشت سریع و قدرتی به کلیه ها شما را برنده نبرد می کند. این منطقه می تواند منجر به ایجاد مشکل برای حریف کند، بخصوص اگر در زمینه مدیریت درد آموزش ندیده باشد. ضربه زدن به معده و مثانه نیز همین درد را ایجاد می کند. فقط به محض اینکه ضربه را می زنید شکم خود را منقبض کنید، در غیر اینصورت هر دو به زمین افتاده و به گریه خواهید افتاد و مامان تان را صدا می زنید.


بیضه ها

 

ضربه به بیضه ها

 

برخورد ضربه به بیضه ها می تواند منجر به ایجاد بدترین دردها شود. درد بیضه یکی از سخت دردهایی است که انسان احساس می کند. در هنگام مواجهه با مهاجم به بیضه های او ضربه زده و در حالی که او به خود می پیچد می توانید از آنجا فرار کرده و دور شوید. حتی اگر مهاجم تان زن باشد، ضربه زدن به همانجا می تواند منجر به ایجاد درد شود.


به نظر من این 5 نقطه بهترین جاهایی است که در هنگام مواجهه با مهاجمان در دنیای واقعی برای دفاع از خود می توانید به آنها ضربه بزنید. در حالت ایده آل، شما فقط نیاز به یک ضربه خوب دارید تا تاثیر مورد نظر را بگذارید. ما بهترین ها را برای شما آرزو می کنیم، به یاد داشته باشید که هنرهای رزمی برای دفاع از خود هستند نه شروع درگیری.

 

نظر شما چیست؟ شما کدامیک را بهتر می دانید؟ تاکنون در موقعیتی گیر کرده اید که مجبور باشید از خودتان دفاع کنید؟؟
 

برچسپ ها :
دفاع شخصی
پست های مشابه

نظرات کاربران

امیرح۸ در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۶ [۴:۰۷:۲۳ AM]

انگشت کنین تو گوش مهاجم که فحش هایی که میدین رو نشنوه و عصبی تر نشه

ارسال نظر
Captcha