سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تفاوت بین هنرهای رزمی و دفاع شخصی در چیست؟

تفاوت بین هنرهای رزمی و دفاع شخصی در چیست؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۲۶ بازدید کنندگان:۶۶۵۲ نویسنده:سامان موسوی

بسته به اینکه با چه کسی صحبت می کنید مشخص می کند که هنرهای رزمی با دفاع شخصی تفاوت دارند یا نه؟ به نظر عده زیادی هر دو یک چیز هستند. بیایید در این مقاله کمی بیشتر در مورد آن صحبت کنیم.


از آنجایی که اکثر هنرهای رزمی در قدیم برای دفاع شخصی بکار گرفته می شدند و مردم از آن برای دفاع از خود استفاده می کردند، تا اینکه به مرور تکامل یافته و به شکل امروزی در آمدند. گرچه اتخاذ همان اصول و شیوه های مبارزه قدیمی در زمان کنونی غیر قانونی و غیر ممکن است. به گفته برخی، در طی هزاران سال هیچ حرکت یا تکنیک جدیدی ابداع نشده، چرا که هدف از استفاده آن حفظ زندگی شان بوده است.
امروزه هنرهای رزمی کاملا متقاوت هستند. آنها بر روی ورزش و نه کشتن تمرکز کرده و رقبا درک از پیش تعیین شده ای در مورد وزن، مهارت و تکنیک ها دارند.  مبارزه در یک محیط کنترل شده و توسط کسی به اسم داور اداره می شود و هدف آن رقابت ورزشی است نه چیز دیگری.
در رینگ مبارزه ترس و آدرنالین وجود دارد اما دیگر هیچ ترس اولیه ای در مورد مرگ و بقا ندارند. این واکنش ها نتیجه درگیری های گذشته است که در آن هر کسی هر چه آدم های بیشتری را می کشت از احترام بالاتری در بین جامعه برخوردار بود.

 

دفاع شخصی


مبارزه در زندگی یا مرگ خلاصه می شد، اما مهارت ها و سنت هایی وجود داشت که باید از آنها پیروی و حمایت کرد.  هنگام دفاع از خود همان اصول را می توان به کار برد، هر چند که هدف مرگ نیست و حرکات سنتی مانند ضربه پروانه ای همیشه بهترین گزینه برای دفاع از خود در دنیای واقعی نیستند.
دفاع از خود ریشه در هنرهای رزمی دارد اما نحوه استفاده از این تکنیک ها را موقعیت های زندگی واقعی آموزش می دهد. ممکن است که  افراد در موقعیت های خطرناکی مانند آزار و اذیت، سرقت، سو استفاده، تجاوز جنسی و خشونت قرار بگیرند.
درک دفاع شخصی معمولا بسیار آسان است، اما ما نمی توانیم فراموش کنیم که چرا اینگونه است. به لطف هزاران سال توسعه و تکامل، این هنرهای رزمی جای خود را به تکنیک های دفاع شخصی خاص داده اند و هر کسی به سادگی می تواند بر آنها تسلط پیدا کند. هم دفاع شخصی و هم هنرهای رزمی با قدرت بدنی ارتباط مستقیمی دارند. در رقابت های ورزشی از هنرهای رزمی و در لحظات خاص و خطرناک زندگی واقعی از دفاع شخصی استفاده می کنند.

 

هنرهای رزمی


برای خیلی ها این دو سنت دست به دست هم می دهند  و ما دوست داریم با آنها موافق باشیم. یادگیری هنرهای رزمی یادگیری دفاع شخصی است و همچنین یادگیری دفاع شخصی برابر یادگیری هنرهای رزمی می باشد. در هر کدام از رشته های رزمی شروع به کار کنید شما مبارزه، دفاع، اعتماد به نفس، مهارت و اخلاق را یاد خواهید گرفت. اینکه هدف شما کسب یک جایزه از رقابت های ورزشی باشد یا دفاع از خود در برابر یک مهاجم مسیر تقریبا یکسان است.
فقط این را به یاد داشته باشید که هر کسی می تواند شما را در یک دعوا به زمین بیاندازد، اما یک فرد ماهر نیاز دارد تا شما را در آنجا نگه دارد و به شما صدمه بزند. اگر شما یک فرد ماهر هستید، از طریق هنرهای رزمی یاد خواهید گرفت که چگونه به بهترین نحو از خود دفاع کنید و در لحظه مناسب فرار کنید.


نظر شما چیست؟؟  فکر می کنید هنرهای رزمی و دفاع شخصی با هم فرق دارند یا نه؟ نظر خود را در پایین همین پست بیاورید.
 

برچسب ها: دفاع شخصی هنر های رزمی هنرهای رزمی
پست های مشابه

نظرات کاربران

gg در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۲۹ [۱:۲۷:۴۶ AM]

کشتی بهترین ورزش رزمی برای دفاع از خود،قهرمانی،شهرت طلبی و استقامت است

فردین در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۳ [۲:۵۰:۳۳ AM]

کشتی آزاد یکی از کامل ترین و حرفه ایی ترین و سخت ترین هنر های رزمی است و در کشتی دفاع شخصی و حرکات اکروباتی هم وجود دارد.

ارسال نظر
Captcha