سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در والیبال توپ را بلوک کنیم؟

چگونه در والیبال توپ را بلوک کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۱۳ بازدید کنندگان:۱۸۵۴ نویسنده:سامان موسوی

مسدود کردن در والیبال جزء چیزهای مهمی است که متاسفانه به آن کم پرداخته شده است. این اولین خط دفاعی در برابر حملات تیم مقابل است. با استفاده از مراحل و نکاتی که در این مقاله به شما آموزش می دهیم می توانید به عنوان یک مسدود کننده بزرگ شناخته شوید.
 


هر لحظه آماده باشید

 

والیبال


زمان بندی یکی از جنبه های مهم در مسدود کردن است. در کسری از ثانیه می توان وضعیت توپ را از نقطه ای به نقطه دیگر عوض کرد. قرار گرفتن در یک موقعیت مناسب به شما اجازه می دهد که عکس العمل مناسب را در برابر حملات حریف برای بلوک کردن را انجام دهید.


بر روی پا ایستاده و آنها را به اندازه عرض شانه از هم باز کنید

 

آموزش والیبال


نگه داشتن پای خود در فاصله مناسب از هم، یکی از جنبه های مهم مسدود کردن می باشد که به انجام موفقیت آمیز آن کمک کرده و تاثیر زیادی بر روی آن دارد. با استفاده از شانه ها و باسن خود می توانید موقعیت خود را طوری تنظیم کنید که پرش مناسبی برای دفاع انجام دهید.


زانوهای خود را خم کنید

 

والیبال


خم کردن زانوها یکی از کارهایی می باشد که شما را به حالت آماده باش نگه می دارد. با نگه داشتن زانوی خم شده شما می توانید به بالا پریده و عمل مسدود سازی را انجام دهید. خم نکردن زانو باعث می شود که نتوانید و آمادگی کافی برای پرتاب شدن سریع و به موقع خود را به بالا انجام دهید.


دست های خود را بالا نگه دارید

 

آموزش والیبالدست های خود را به اندازه ای بالا نگه دارید که آرنج تان هم سطح شانه تان شده باشد. اینکار مدت زمان لازم برای واکنش جهت بلوکه کردن توپ را کاهش می دهد و شما را قادر می سازد که به موقع عمل کنید. وقتی دست هایتان را بالا نگه می دارید آنها را باز کرده و کمی از هم فاصله دهید.


کف دست خود را روبروی تور نگه دارید

 

آموزش والیبال


همانند تصویری که در بالا مشاهده می کنید کف دست خود را مقابل تور قرار دهید تا هنگامیکه بازیکن تیم حریف توپ را به سمت زمین شما پرتاب کرد بتوانید سریع دست های خود را بالای تور برده و دفاع کنید. داشتن سرعت و فرز بودن در این زمینه بسیار مهم است.


زمانبندی مناسبی داشته باشید

 

والیبال


همیشه توپ را در نظر داشته باشید و به کسی که توپ را می زند نگاه کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد که مسیر توپ را پیش بینی کنید تا عکس العملی سریع برای بلوک کردن توپ از خود نشان دهید. پای خود را کمی بیشتر از شانه کنید. قطره باسن خود را نزدیک تر به زمین و زانو را خم کنید. وزن بدن  خود را بر روی توپ از پای شما را اگر وزن شما کاملا در پاشنه باشد ممکن است سرعت العمل شما را کمتر کند.

شما می توانید محصول آموزش والیبال به زبان فارسی را از سایت ژیار آنلاین سفارش دهید.

برچسب ها: آموزش والیبال والیبال هندبال
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha