سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ورزش پیلاتس چه مزایایی دارد؟

ورزش پیلاتس چه مزایایی دارد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱/۳۰ بازدید کنندگان:۲۴۵۸ نویسنده:سامان موسوی

 

پیلاتس شامل مجموعه ای از حرکات ورزشی تخصصی می باشد. انجام تمرینات پیلاتس طوری بدن و ذهن را درگیر می کنند که قدرت و استقامت همه اعضای بدن بالا رفته و عمیق ترین بخش عضلات بدن را مورد هدف قرار می دهد. شما هم می توانید در یک سالن ورزشی و همراه با یک مربی حرفه ای پیلاتس را یاد بگیرید. در ادامه این مقاله به برسی فواید و مزایای ورزش پیلاتس می پردازیم.


رسیدن به تناسب اندام با پیلاتس

برعکس تعدادی از ورزش ها در پیلاتس کل اندام های بدن مشغول به کار می شوند و اندامی وجود ندارد که در حال استراحت باشد. پیلاتس بر قدرت تمرکز کرده و کل بدن در این ورزش مشغول به فعالیت می شود. انجام تمرینات پیلاتس منجر به افزایش قدرت و تعادل عضلانی خواهد شد. علاوه براین، انعطاف پذیری بدن را افزایش داده و همچنین دامنه حرکتی مفاصل را بیشتر خواهد کرد. در کل می توان گفت که پیلاتس یکی از بهترین ورزش ها برای رسیدن به تناسب اندام می باشد.


پیلاتس با بسیاری از شرایط جسمانی سازگار است

اینکه شما ورزشکاری حرفه ای هستید و یا مبتدی هستید مهم نیست، انجام تمرینات پیلاتس برای شما نیز مفید است. شما با انجام ورزش پیلاتس درست ایستادن و درست نشستن را یاد خواهید گرفت. همچنین تمرینات پیلاتس را بر اساس نیازهای هر فرد تنظیم کرده و هر کسی با هر ویژگی بدنی می تواند آن را انجام دهد.


با انجام پیلاتس بدون اینکه عضلات بزرگتر شوند مقاومت شان بیشتر می شود

هدف ما در پیلاتس عضله سازی نیست. هدف ما این است که عضلات مان را سفت تر کنیم تا بتوانند به خوبی کار کنند و عملکرد مطلوبی از خود نشان دهند. همچنین در پیلاتس انقباض عضلانی را با نام انقباض "اکستریک" نام می برند که باعث می شود عضلات دراز قوی تر شوند.


پیلاتس باعث افزایش انعطاف پذیری می شود

با انجام تمرینات پیلاتس عضلات کشیده شده و دامنه حرکتی مفاصل هم افزایش پیدا خواهد کرد. در پیلاتس بدن قادر خواهد بود که کشیده و یا خم شود.


پیلاتس باعث افزایش قدرت می شود

اگر بخواهیم عضلات اصلی و مهم بدن را بدانید عضلات عمیق پشت، عضلات شکم و لگن می باشند. این عضلات از شکم و کمر محافظت کرده و انعطاف پذیری بدن را بالا می برند. شما می توانید به وسیله پیلاتس درست نشستن و درست ایستادن را یاد بگیرید. زمانیکه این عضلات قوی باشند بدن شکل خواهد گرفت. این به معنای آن است که گردن و شانه ها را می توانید شل کنید و بقیه عضلات و مفاصل به صورت آزاد کار خود را انجام خواهند داد.


پیلاتس باعث افزایش انرژی می شود

در زمان انجام تمرینات پیلاتس، تنفس و گردش خون تان تحریک شده و ستون فقرات و عضلات نیز بیدار شده و کار خود را شروع می کنند. در نتیجه شما احساس خوبی را برای کل بدن به ارمغان خواهید آورد.


پیلاتس باعث کاهش وزن می شود

در صورتی که تمرینات پیلاتس را به صورت مستمر انجام می دهید مطمئن باشید که وزن تان کاهش پیدا خواهد کرد. کالری که در پیلاتس می سوزد بیشتر از کالری مصرفی است، به همین جهت موجب کاهش وزن خواهد شد. همراه با ورزش های ایروبیک (هوازی)، پیلاتس نیز در کاهش وزن و کشیدگی عضلات نقش دارد.


پیلاتس موجب افزایش ارتباط بین جسم و روح می شود

بهتر است بدانید که پیلاتس مجموعه ای از هماهنگی بین جسم، ذهن و روح می باشد. ما حرکات پیلاتس را با توجه کامل انجام می دهیم. زمانی که بتوانید حرکات خود را با تمرکز انجام دهید باعث می شود که بهترین فواید را از هر تمرین پیلاتس بگیرید.


 

برچسب ها: پیلاتس یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha