سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه مبارزه ای عالی در کیوکوشین داشته باشیم؟

چگونه مبارزه ای عالی در کیوکوشین داشته باشیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱/۲۱ بازدید کنندگان:۱۱۴۵۶ نویسنده:سامان موسوی

 

نکات زیادی وجود دارند که در نهایت تعیین کنند که برنده یک مبارزه چه کسی می باشد. اما در کل می توان گفت که برنده یک مبارزه شخصی است که در بهترین زمان ممکن از مناسب ترین تکنیک استفاده کند. این تکنیک حتی می تواند یک " آشی بارای " باشد بدین معنی که لازم نیست که تکنیک باید بسیار پیشرفته و پیچیده باشد. اکثر رزمی کارهای کیوکوشین در هنگام مبارزات ضربات خود را فی البداهه می زنند که می تواند باعث کسب امتیاز شود.


ولی با این وجود، مبارزه ای زیبا است که فایتر علم کاملی بر روی تکنیک ها داشته و از انجام دادن آنها اطمینان دارد. ضرباتی که فایتر در مبارزه می زند نه تنها از روی عادت نمی باشد بلکه آن را بر اساس موقعیتی که در آن قرار گرفته است انجام داده و به صورت آنی تصمیم می گیرد که کدام تکنیک را انجام دهد. مانند " لیچی قربانف " که در اکثر مبارزاتی که انجام داده توانسته است حریفش را به کنترل خود درآورد.


برای اینکه فایتر مبارزه ای زیبا و مهیج انجام دهید باید از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشد.


اکنون چگونه می توان این اعتماد به نفس بالا را به وجود آورد؟

 


یک فایتر زمانی از اعتماد به نفس بالایی برخوردار خواهد بود که قدرت بدنی زیادی داشته و از نظر فیزیکی قوی باشد و همچنین بر روی اجرای تکنیک ها نیز تسلط کافی داشته باشد. رزمی کار نباید از اینکه ضربه بخورد ترسی داشته باشد و تمرکز خود را بر روی حریف و ضرباتی که می خواهد بر او وارد کند بگذارد.
بیشتر مبارزان رشته کیوکوشین از اینکه در مبارزه با حریف شان ضربه بخورند می ترسند و به همین جهت بر روی مبارزه و ضرباتی که می زنند تمرکز چندانی ندارند. داشتن قدرت بدنی کافی و استقامت می تواند راهی برای این مقدمه باشد که چرا با این کار فایتر از بدن خود یعنی زیر ناحیه جودان و از ناحیه گدان اطمینان دارد. اما این تمام راه حل نمی باشد، هر رزمی کار برای اینکه تکنیک ها را به صورت صحیح و در سریع ترین زمان انجام دهد باید هر کدام از تکنیک ها را بارها و بارها تمرین کنید تا در ضمیر ناخودآگاه او قرار بگیرد و به جزئی از غریضه او تبدیل شود.


در نهایت برای اینکه مبارزه ای موفق داشته باشید باید هر کدام از خصوصیات زیر را داشته باشید:


-    از استقامت کافی برخوردار باشید.


-    ضربات خود را با سرعت بزنید.


-    ضربات تان قدرت کافی داشته باشند.


-    از انعطاف پذیری مطلوبی برخوردار باشید.


-    قدرت روحی خود را بالا ببرید.


-    تکنیک های دفاعی و تهاجمی را آنقدر تمرین کنید تا در ضمیر ناخود آگاه شما جایی بگیرند.

 

برچسب ها: آموزش کیوکوشین کیوکوشین
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha