سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مزایای کیوکوشین کاراته

مزایای کیوکوشین کاراته
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۲۳ بازدید کنندگان:۱۳۶۰۹ نویسنده:سامان موسوی

کیوکوشین شکلی از سبک فول کنتاکت کاراته می باشد که در سال 1964 توسط سوسای ماسوتاتسو اویاما طراحی شد. این اصلاح در زبان ژاپنی به معنای "جامعه ای از حقیقت نهایی" می باشد.


کیوکوشین کاراته در پاسخ به نرم شدن سبک های دیگر کاراته و به قصد بازگشت به ریشه های مبارزه واقعی این هنر رزمی بوجود آمد. کیوکوشین توسط فلسفه ای از بهبود، نظم و انضباط و آموزش دقیق خود اداره می شود.
این سبک کاراته که تنها چند دهه از قدمت آن می گذرد تبدیل به یکی از محبوب ترین سبک های هنرهای رزمی شده است. داشتن سطوح بالا و ماهر کیوکوشین کاراته باعث شده که به خوبی شناخته شود و تاثیر آن بر روی یک فرد را به طور عملی اثبات کرده است.


مزایای تمرین کیوکوشین کاراته

•    افزایش اعتماد به نفس- شکل هنر رزمی کیوکوشین کاراته به گونه ای می باشد که هنرجویان آن معنای واقعی اعتماد به نفس و شجاعت را در هر شرایطی می آموزند. با استفاده از تمرین های سخت، همانطور که کارآموزان عناصر جدید هنرهای رزمی را می آموزند دانش شان نیز نسبت به دیگر جنبه های مختلف زندگی افزایش می یابد.


•    بهبود سلامت روان و هماهنگی- ساختار کیوکوشین کاراته به گونه ای است که تاکید ویژه ای بر نظم و انضباط در دیگر جنبه های مختلف زندگی می کند و اجازه می دهد که در آرامش باشید، درنتیجه به شما آرامش ذهنی داده و تمرکز افکار را بهبود می دهد.


•    بهبود وضعیت جسمانی- نظم و انضباط تمرین کنندگان در طول دوره آموزش و ترکیب آن با شدت های متفاوت اجازه می دهد که قدرت جسمانی آنها نیز به میزان زیادی افزایش پیدا کند و همچنین استقامت، مهارت، چابکی و استحکام آنها را بهبود می دهد.


•    افزایش آگاهی- با توجه به حالت هماهنگی بین ذهن و بدن، یک تمرین کننده کیوکوشین کاراته آگاهی خود از محیط اطراف را توسعه داده و اجازه می دهد تا برای مقابله با شرایط مختلفی که در زندگی پیش می آیند آمادکی داشته باشد.


•    کاهش استرس- مثل هر نوع فعالیت بدنی شدید، کیوکوشین کاراته می تواند یک راه بسیار خوب برای مقابله با استرس و افزایش ترشح اندروفین توسط غدد هیپوفیز باشد. اندروفین ماده ای است که به ما احساس شادی و سلامت کلی می دهد.


•    بهبود سلامت روان- یک رزمی کار کیوکوشین می آموزد که در هر شرایطی احترام گذاشته و توانایی حفظ آرامش خود را داشته باشد. آمادگی جسمانی نیز به حالت سلامت روانی وابسته است. سلامت روانی یک نیاز اساسی برای موفقیت در تمام جنبه های مختلف زندگی می باشد.


نماد کیوکوشین کاراته

نماد کیوکوشین کاراته ‘kanku’ است که از "کانکو کاتا" مشتق شده است که به معنای فرم آسمان خیره می باشد. این نماد با بالا بردن دست ها و اتصال انگشت ها برای ایجاد یک شکاف که از طریق آن آسمان دیده شود ساخته شده است.  نقطه اول پیچ خوردگی نشان دهنده اولین انگشت های هر دست می باشد در حالیکه نقطه پایین نشان دهنده انگشت شست است که در پایین لمس می شود. نماد آنها نقاط نهایی یا قله می باشد. بخش ضخیم تر نماد نشان دهنده مچ دست است که برای قدرت در دایره یک مرکز ایستاده است که نماد عمق بی نهایت است. کل نماد در داخل یک دایره است که دلالت بر تداوم و عمل دایره محصور شده است.


منحصر به فرد بودن کیوکوشین کاراته

این سبک کاراته مانند هر کدام از سبک های دیگر با لباس سفید، کمربند رنگی و کاتا به نظر می رسد. اما کیوکوشین کاراته جدا از سبک های دیگر به دلایل زیر می ایستد:


-    مبارزه مجزا
هدف این است که حریف از کار افتاده و شکست بخورد. این امر ممکن است با ضربات به سر که به ندرت در دیگر سبک ها دیده می شود عملی شود.

-    قسمت کردن
این شامل شکستن مواد سخت مانند چوب، بتن، یخ و غیره می باشد.

-    مبارزه های مختلف
ممکن است که در مبارزات به طور مداوم با حریف های مختلفی روبرو شوید که گاهی اوقات به بیش از 50 نفر می رسند. این آزمون نهایی یک فرد حرفه ای در کیوکوشین کاراته می باشد که باید با تمام آنها مبارزه کند.


کیوکوشین کاراته سبک کاراته سختی است که هیچ جنبه نرمی ندارد. این برای کسانی مفید است که آموزش های دقیق و مقاومت بالا داشته باشند و اراده ای همانند یک صخره داشته باشند. تمرین این سبک از کاراته باعث می شود که فرد در موضع خود و تقریبا در تمام جنبه های زندگی راسخ باشد.
 

برچسپ ها :
آموزش کیوکوشین کیوکوشین
پست های مشابه

نظرات کاربران

محمد حسین در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۱۲ [۳:۱۱:۵۹ PM]

خیلی ممنون از سایت خوبتون

ارسال نظر
Captcha