سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه هم مبارزه ای زیبا داشته و هم در آن برنده شویم؟

چگونه هم مبارزه ای زیبا داشته و هم در آن برنده شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۲۶ بازدید کنندگان:۳۷۵۸ نویسنده:سامان موسوی

 

بدون شک کسی در مبارزه پیروز می شود که در بهترین زمان از مناسب ترین تکنیک استفاده کند. این تکنیک می تواند حتی یک " آشی بارای" باشد. تقریبا حدود 90 درصد از رزمی کاران کیوکوشین در مبارزات خود به صورت فی البداهه ضربه زده و امتیاز کسب می کنند. ولی در این بین، مبارزه ای زیبا و دیدنی است که در آن رزمی کار با دانش کامل و با اطمینان به مبارزه بپردازد و ضربات خود را از روی عادت نزده و آنها را بر اساس تصمیم گیری های آنی انتخاب کرده و استفاده کند. یک مبارز خوب باید در طول یک مبارزه کنترل حریفش را در دست داشته باشد.


برای اینکه مبارزه تان زیبا باشد باید از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشید. اکنون سوال این است که این اعتماد به نفس چگونه به وجود خواهد آمد؟


فرد رزمی کار هنگامی این اعتماد به نفس را به دست خواهد آورد که قدرت بدنی اش تا اندازه ای بالا بوده، از جنبه فیزیکی قوی باشد و هم از نظر تکنیکی حرفی برای گفتن داشته باشد. همچنین یک مبارز خوب باید از ضربه خوردن هیچ ترسی نداشته باشد.


عده ای از مبارزان کیوکوشین از برخورد در مبارزه می ترسند و تمرکزی بر روی مبارزه و ضرباتی که می زنند ندارند. به همین دلیل امروزه مبارزات زیبایی در کیوکوشین نمی بینیم. یکی از راه حل ها برای رهایی از این مشکل آن است که ورزشکار قدرت بدنی و استقامت خود را افزایش دهد. با این کار رزمی کار دیگر از بدن خود زیر ناحیه جودان و از ناحیه گدان و چودان اطمینان دارد. اما فقط این تنها راه حل نیست، هر رزمی کار انجام می دهد چندین و چند بار تمرین شود تا به صورت دقیق و ناخودآگاه و بصورت دفاعی و تهاجمی مورد استفاده قرار بگیرد، به گونه ای که انگار در غریزه وجودی او پنهان شده است.


به همین جهت در کل می توان راه های زیر را برای اینکه تبدیل به یک مبارز خوب شوید به شما پیشنهاد داد:


1.    داشتن استقامت


2.    داشتن سرعت در هنگام زدن ضربه


3.    داشتن انعطاف بدنی خوب


4.    افزایش قدرت روحی خود


5.    پنهان کردن دفاع و ضربه و ضد حمله در غریزه خود با تمرین کردن چندین و چند بار تکنیک ها
 

برچسب ها: آموزش کیوکوشین کیوکوشین کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha