سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در جودو به رقابت بپردازیم؟

چگونه در جودو به رقابت بپردازیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۲/۱۴ بازدید کنندگان:۱۲۰۳ نویسنده:سامان موسوی

برنده شدن به هر قیمتی در جودو درست نیست، اما این یک واقعیت برای برتری یافتن در مسابقات می باشد. قیمت رقابت، به خطر انداختن خود بوده و ازجمله مزایای آن می توان به رسمیت شناخته شدن توسط همسالان، افزایش اعتماد به نفس، افتخار کسب کردن برای پدر و مادر و مربی خود، گرفتن جایزه و غیره اشاره کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم نحوه رقابت در جودو را به شما آموزش دهیم.


دانستن اینکه چه چیزی برای برنده شدن لازم است

بر روی تکنیک های ایستادن تمرکز کنید و موقعیت خود را در تشک مبارزه نگه دارید. در حال حاضر، جودو یک ورزش پرتماشاگر با حرکات عملی می باشد. بسیاری از تکنیک ها به حرکات ثابت و بسیاری از تکنیک های بازو، پین و چوک اشاره می کنند.


•    به سایت یوتیوب مراجعه کرده و مسابقات مربوط به سبک خود در سطوح حرفه ای را مشاهده کنید.
•    قواعد داوری در رقابت ها را بخوانید.بردن همه چیز است. قوانین را دانسته و هوشمندانه عمل کنید و هر کاری برای اینکه برنده شوید انجام دهید.


پیوستن به باشگاه

ایده خوبی است که باشگاهی را انتخاب کنید که در مسابقات زیادی شرکت می کند بطوریکه شما بتوانید در اکثر مسابقات شرکت کرده و یا اینکه با سایر اعضای باشگاه به رقابت بپردازید. شرکت در مسابقات زیاد باعث می شود که خود را از زوایای مختلف مورد سنجش قرار داده و نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید. به همین دلیل انتخاب باشگاه مناسب بسیار مهم است، بهتر است قبل از پیوستن به باشگاه، در مورد مربی ها و پیشینه باشگاه به خوبی تحقیق کنید.


•    علاوه بر شرکت در مسابقات، به تماشای فیلم های مسابقات المپیک و قهرمانی جهان بپردازید.


پس از اطمینان از گریپ، حمله کنید

شما باید در شرایط عالی قرار بگیرید و قادر باشید بدون شک و تردید عمل کرده و به حریف خود حمله کنید. شخص بدون گریپ یک نقطه ضعف بزرگ است. در تورنمنت ها بر روی آستین زدن سنتی و گرفتن یقه تمرکز نکنید.


•    بر روی توسعه این روش مطالعه کنید. برای مقابله با حریف خود صبور باشید. اگر شما گریپ را در مبارزات درک نکنید یک نقطه ضعف بسیار بزرگ خواهید داشت که باید برای رفع آن اقدام کنید.


تکنیک های خود را گسترش دهید

در اینجا چند تکنیک مهم برای توسعه دادن وجود دارد:


•    قادر به پرتاب کردن در تمام جهات و تغییر پرتاب خود در برابر انواع حریفان.
•     تکنیک های انگشت شماری برای تخصص یافتن در آن وجود دارد اما با تمام پرتاب های قابل استفاده آشنا شوید.
•    برای هر اتفاقی آماده باشید و در صورت لزوم پرتاب های خود را تغییر دهید. توصیه می کنم که کتاب هایی که در مورد تکنیک های پرتاب شدن می باشند را مطالعه کنید.
•    از تکنیک های جودو می توانید در دیگر هنرهای رزمی ازجمله کشتی استفاده کنید.


مهارت سرعت، قدرت، انعطاف پذیری، چابکی و استقامت عضلانی و قلبی عروقی خود را توسعه دهید

کلاس خود را با برنامه های آموزشی تکمیلی جایگزین نکنید. رفتن به کلاس جودو در اولویت قرار دارد.


•    هر روز کشش را انجام داده و همچنین به مطالعه حرکات کششی بپردازید.
•    به تمرین تکنیک های ساده و پیچیده بپردازید.
•    تمرینات باشگاه خود را با برنامه های تکمیلی انجام دهید.


آموزش های خود را هنگام انجام مسابقات هدفمند کنید

بسیاری از ورزشکاران المپیک همین کار را می کنند. منابع شما محدود است، به همین دلیل باید به صورت هوشمندانه از آنها استفاده کنید. برنامه آموزش تکمیلی خود را با دقت زیادی برنامه ریزی کنید. سبک مبارزه، تجهیزات موجود، توانایی، قابلیت بازیابی و تمایل خود را درنظر بگیرید.


•    نمونه هایی از آموزش های تکمیلی عبارتنداز: وزنه زدن، داشتن یک حریف تمرینی، کیسه شنی، دویدن، دوچرخه سواری، ژیمناستیک، مهارت های حرکتی و غیره.


استراحت کردن

قبل از مسابقات به اندازه کافی بخوابید و به بدن خود استراحت بدهید. شما باید نسبت به محدودیت های خود بسیار حساس بوده و از تمرین بیش از حد اجتناب کنید. آگاه باشید و خود را با شرایط موجود وفق دهید. کارتان را با برنامه پیش ببرید.

 

برچسب ها: جودو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha