سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکات مهم در انجام دادن تمرینات بدنسازی

نکات مهم در انجام دادن تمرینات بدنسازی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۲/۱۵ بازدید کنندگان:۱۴۰۶ نویسنده:سامان موسوی

 

رسیدن به تناسب اندام ازجمله مهمترین هدف بسیاری از افرادی می باشد که به بدنسازی روی می آورند. به همین دلیل بهتر است که یک رژیم غذایی مناسب همراه با برنامه تمرینی خود داشته باشید. در این مقاله قصد داریم به  معرفی نکاتی بپردازیم که در انجام تمرینات بدنسازی برای تان مفید هستند.
 

امتحان کردن یک حرکت جدید در هر ماه

تنوع نداشتن باعث می شود که انسان نسبت به چیزی دلسرد شود. برای اینکه بدنتان نسبت به هر موقعیتی واکنش مناسب را ارائه دهد بهتر است که انواع شرایط ممکن را تجربه کنید. به همین دلیل پیشنهاد می کنم که هر ماه حداقل یک حرکت جدید را انجام دهید. به یاد داشته باشید که مهم نیست که در آن حرکت جدید  از دمبل یا هالتر استفاده می کنید، شما می توانید حتی از وزن بدنتان هم برای انجام تمرینات فوق العاده استفاده کنید.
 

 اضافه کردن تمرینات اینتروال به تمرینات هوازی

در صورتیکه تاکنون از تمرینات اینتروال در بین تمرین های هوازی استفاده نکرده اید بهتر است که از این به بعد این کار را انجام دهید. تمرینات اینتروال علاوه بر اینکه باعث حفظ عضلات تان می شوند می توانند متابولیسم بدن را افزایش برده و سوخت و ساز چربی ها را تقویت کنند. برای انجام تمرینات اینتروال لازم نیست که حتما باید در باشگاه باشید.


 در اول صبح ورزش کنید

درصورتیکه به علت مشغله کاری زیادی که دارید نتوانستید در طول روز ورزش کنید بهتر است که این کار را به اول صبح موکول کنید. ممکن است که انجام دادن این کار در ابتدا برایتان سخت باشد و بلند شدن از رختخواب ناراحت کننده باشد اما به مرور زمان که این کار برای تان عادی شد می بینید که نسبت به آن متعهد تر خواهید شد.


 خریدن کفش مخصوص

در صورتیکه چندین سال است که از همان کفش های قدیمی برای تمرین استفاده می کنید بهتر است که آنها را دور انداخته و یک جفت کفش خوب و مناسب برای خود بخرید. ورزش کردن با کفش های کهنه یا نامناسب ممکن است منجر به آسیب دیدگی در شما شود به همین دلیل از آن غافل نشوید و کفش های مخصوص ورزش را تهیه کنید.
 

شروع کردن یک رشته ورزشی

شاید شما هم به سرتان زده باشد که در مسابقات دو ماراتن شرکت کنید و یا اینکه به صورت حرفه ای وارد عرصه بدنسازی و پرورش اندام شوید اما افراد کمی هستند که این اهداف را دنبال کرده و آن را عملی می کنند. پیشنهاد می کنم که شما نیز همین کار را انجام داده و در باشگاه مربوط به رشته خود ثبت نام کرده و یک برنامه تمرینی مناسب برای خود تهیه کنید. پیشنهاد می کنم که این کار را با یکی از دوستان تان انجام دهید، زیرا داشتن یک حریف تمرینی انگیزه شما را افزایش داده و مانع از دلسردی زودهنگام شما می شود.

 

 تمرکز بر روی تناسب اندام عملی

اغلب اوقات که مشغول تمرین هستیم تمرکزمان بر روی این نکته معطوف است که وزنه پرس سینه را هر روز بالا ببریم یا اینکه نسبت به حریف تمرینی مان وزنه سنگین تری بزنیم تا از او عقب نمانیم. با وجود اینکه این ها اهداف بدی نیستند اما پیشنهاد می کنیم که بیشتر بر روی نکات عملی تر تمرکز کنید. برای مثال، سعی کنید که تمرینات خود را بر اساس فعالیت روزمره تان انجام داده و تمریناتی را انتخاب کنید که باعث بالا بردن قدرت و کارایی تان شود.
 

 انجام دادن تمرینات در خارج از باشگاه

در صورتیکه تمرینات خود را فقط در باشگاه انجام دهید ممکن است که بعد از مدتی برای تان کسل کننده شود و متعهد ماندن نسبت به انجام آن برای تان سخت تر شود. برای جلوگیری از این مشکل پیشنهاد می کنیم که بعضی اوقات تمرینات خود را در خارج از باشگاه انجام دهید. این کار باعث تنوع شده آن را خسته کننده نمی کند.

برچسب ها: بدن سازی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha