سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه با هنرهای رزمی از خود در برابر سلاح دفاع کنیم

چگونه با هنرهای رزمی از خود در برابر سلاح دفاع کنیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۰/۶ بازدید کنندگان:۸۰۲ نویسنده:سامان موسوی

ممکن است موقعیت هایی برای شما پیش بیاید که به طور ناخواسته در مقابل افرادی قرار بگیرید که در برابر شما از سلاح استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم به شما یاد دهیم که چگونه در برابر انواع سلاح ها از خود محافظت کنید.

 

آماده بودن

یک رزمی کار باید خود را برای هر موقعیت آماده کند. این آمادگی باعث می شود تا وقتی که در موقعیت های خطرناک قرار گرفتید دستپاچه نشوید و بتوانید بهترین تصمیمات را اتخاذ کنید.

 

داشتن آرامش

شما باید ذهنیت و طرز فکر خود را توسعه دهید. قبل از هر چیزی در مورد سلاح هایی که ممکن است در خیابان با آنها روبرو شوید تفکر کنید. محدودیت های خود را می شناسید؟ این سلاح ها چگونه می توانند به شما آسیب برسانند؟ هنگامی که از قبل در مورد آنها اطلاع کسب کرده باشید در یک مبارزه واقعی می توانید به سرعت وارد عمل شده و از پس آن برآیید.

 

چاقوها

هنرهای رزمی

 

چاقو در محدوده سلاح های بسیار تیز قرار می گیرد که استفاده از آن محدود به حرکات مچ دست است. برای جلوگیری از هر حمله نوسانی، همانند شکل بالا، با استفاده از مچ دست های خود حرکات آن را محدود کنید. هرگز برای گرفتن مستقیم آن تلاش نکنید، این کار باعث می شود که خطر ضربه خوردن با آن بیشتر شود. پس از قطع نوسان، بلافاصله با استفاده از مچ دست خود آن را به کنترل خود درآورید. هر چقدر به سلاح نزدیکتر باشید، قدرت آن کمتر شده و بهتر می توانید آن را به کنترل خود درآورید.  پس از گرفتن چاقو از حریف باز هم این خطر وجود دارد که با استفاده از اندام های دیگر به شما صدمه بزند. دست و پای او را تا زمانیکه خطر چاقو وجود دارد بگیرید. وقتی که چاقو را از دست او انداختید با استفاده از پای خود آن را به جای دیگری پرتاب کنید.

 

چماق

 

سلاح های رزمی

 

همان چاقو است با این تفاوت که مانند چاقو تیز نیست.  بت قدرت بیشتری از چوب دارد اما آهسته تر به نوسان در می آید. چوب ها سریع هستند و می توانند کشنده باشند، اما معمولا فقط کبودی بدی ایجاد می کنند. با یک چوب می توانید به حریف خود نزدیک شده و قدرت او را کاهش دهید. این اتفاق باید خیلی سریع و در کثری از ثانیه اتفاق بیفتد. به جای آنکه مانند چاقو، یک چوب واقعی را مسدود کنید، سعی کنید آن را با دست های خود بگیرید با بهتر بتوانید آن را کنترل کنید. برای اینکه بهتر بر روی چوب کنترل داشته باشید آن را با دست های خود به صورت ضربدری بگیرید و بچرخانید. این کار باعث می شود که چوب از دست مهاجم خارج شود. به یاد داشته باشید، زمانیکه چوب را بدست گرفتید آن را دور بیاندازید.

 

تفنگ

 

سلاح های هنرهای رزمی

 

ظاهرا ترسناک ترین سلاح که می توان با آن به شما حمله کرد تفنگ است. تیراندازی یک مهارت است و تفنگ فقط یک نقطه خطرناک  در نوک خود دارد. اگر در جلو خط مستقیم آن نباشید دیگر چیزی برای نگرانی وجود ندارد. سخت ترین قسمت تشخیص فاصله است. اگر در سلاح های قبلی که توضیح دادیم یک متر و نیم با حریف فاصله داشتید می توانستید آن را مهار کنید، اگر دورتر بودید می توانید به صورت زیگ زا حرکت کنید. اگر به فرد مهاجم زیاد نزدیک نیستید می توانید چیزی را به سمت او پرتاب کنید تا چند ثانیه ای کار او مختل  شده و بتوانید از دست او فرار کنید. اگر بسیار نزدیک هستید اسلحه بر روی بدن شما کشیده شده است به سادگی می توانید با حرکات سریع دست خود آن را مسدود کرده و به کنترل خود درآورید.

 

نکته

  • همیشه با آن سرعتی که می توانید حمله کنید. شما نمی خواهید که با مشت و ضربه زدن و تلاش برای گرفتن سلاح تلاش کنید تا زمانیکه نمی دانید چه چیزی در دستان شما است
  • باهوش باشید. حریف به شما نشان نخواهد دارد که شما چقدر از آن ترسیده اید.
  • تمرین کردن. تنها چیزی که منجر به  صرفه جویی شما می شود. حداقل دو بار در هفته تمرین کنید و از یک دوست خود بخواهید که نقش مهاجم با سلاح های توضیح داده شده را ایفا کند.
  • تکنیک های زیادی در مورد متوقف کردن و دفاع در برابر چاقو وجود دارند. من فقط مفاهیم اساسی را بیان کردم.
  • فکر نکید. مبارزه فکر کردن نیست، بلکه عمل کردن است.
برچسب ها: آموزش دفاع شخصی آموزش سلاح های سرد
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha